stebėjimo pramoga

Vakar važiavau į darbą nekasdienišku maršrutu, išlipau iš troleibuso truputį per anksti, todėl teko praeit labai seniai nematytomis vietomis. Nuo Konstitucijos aikštės per “aeroflotinius“ kiemelius, pro univermagą (kurio nieks nebelanko), čigonišku taku (be čigonių) pro planetariumą (kurio nėra) žemyn. Viskas ten gerokai nunykę, nieko įdomaus. Dėmesį patraukė tik vitrina su raudonom užuolaidom, kur kažkoks “peep show“ išdidžiai skelbiasi:

“Vienintelė Lietuvoje stebėjimo pramoga!

30 sek.- 5 Lt.“ 

Truputį prajuokino, paskui, eidamas toliau tais laipteliais, pabandžiau įsivaizduot, ką gi ten tokio įdomaus galima būtų pamatyti per 30 sek. Iškart kategoriškai pabrėžiu: svarstymai buvo grynai teoriniai, tokia pramoga manęs nesuviliotų net dykai, o jau apie 5 Lt aukojimą netgi kalbos negali būt.  Galvojau apie kitką: ar populiari tokia pramoga Vilniuje, koks kontingentas ja naudojasi. ( O dabar, berašant, prisiminiau čigones, kurios ten varažindavo už 5 Lt.  Kaina ta pati… Tai gal ir firma ta pati?)

Na, tegu. Ne mano reikalas. 🙂  Kol ten nėra Irinos Palm… 🙂  (O gal yra? Juk Lietuvoje galiojantys įstatymai nedraudžia tokių pramogų. Draudžiama yra tik prostitucija, o masažavimai visokie- juk ne? Keista, kad niekas neužsiima tokiu paprastu bizniu. Galėtų pastatyt šalia žaidimų automatų būdeles su skylutėmis, būtų populiaru ir sveika.) 

>>>>>>>>>

Ai, bet laikas jau pereit nuo nešvankybių, kurios yra ne mano pramogos, prie  rimtų dalykų, pramogų, kurios nesmerkiamos visuomenės. 

Prie laikraščių skaitymo, pvz. 

Redakciniai mūsų laikraščių straipsniai šiandien vėl gražiai atspindi redaktoriams labiausiai rūpimus dalykus.

Valatkos “Laiko ženklai“ vėl aistringai jaudinasi dėl visko, bet ypač jiems graudu ir pikta, kad vargšai ištroškę Lietuvos žmonės rugsėjo pirmąją gali patirti vargų, ieškodami alkoholio. 

“Atgimimo“ redaktorei Indrei Makaravičūtei rūpi kiti dalykai. Visokia ekologija. Ekologinė tema nagrinėjama visapusiškai, o svarbiausias akcentas, kaip ir dera, gale. Kas yra ekologiškiau: ar naudoti neekologiškas sauskelnes, ar naujamadiškus “ekologiškus“ frotinius  vystyklus? Juk juos skalbdami sunaudojame daug vandens ir neekologiškų skalbimo priemonių…

Ėjau šiandien ryte paskui tokį jauną pilietį. Tipas žygiavo troleibusų stotelės link, nešdamas vienoje rankoje savo portfelį, o kitoje- nemažą maišiuką su šiukšlėmis. Piktai apie jį mąsčiau: “štai dar vienas toks…- neša savo šiukšles kitiems, žmonės moka už šiukšlių išvežimą, o visokie neša savo…“ ir t.t. Čia dar priešais eina moteriškė su šuneliu, ji man irgi priešas, neekologinė tokia, šikins šuniuką man ant tako… Žodžiu- normalios rytinės irzlaus piliečio mintys. (Dar kaip tik šviežiai  prisiklausiusio Makaraitytės..). Smerkiau tą pilietį džiugiai, smerkiau pilietiškai, bet teko susigėst.Pasirodo, pilietis tas šiukšles nešė ne į troleibusų stotelę, bet į spalvotuosius rūšiavimo konteinerius. Ir netgi kažką uoliai rūšiavo. Pasirodo, būna ir tokių. Gėda man. 

Kažkokį dar stebėjimą lyg ir ketinau aprašyt, bet nebeprisimenu. Berašant iškrito. Gal paskui prisiminsiu. ..

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s