dar iš senienų: Ruduo patinka optimistams

Kažkur buvo kalbėta apie tai, kuo skiriasi pesimistai nuo optimistų, neberandu, kur. 
Kol tai parašiau- prisiminiau. Kad kalbėjom apie stiklinę vandens. 
Na, tegu. O aš apie rudenį. 

Pagalvojau šiandien, kad ir meilė ar nemeilė rudeniui parodo polinkius į pesimizmą ar optimizmą. Pesimistas nemoka džiaugtis rudeniu. Nemoka džiaugtis senatve, rudeniu, nuveiktais gyvenime darbais, pasiekimais, derliumi. Ruduo ir mirtis jam atrodo pabaiga. Nors optimistui gera ir prisiminti, kas buvo, ir su pasitikėjimu laukti dar gražesnės ateities. Tikėti, kad ateis vėl pavasaris, bus dar geriau, negu buvo. 
Geri žmonės optimistai, teisingi. Geri ir sau, ir visiems su jais malonu. 

Kalbama ir rašoma knygose, kad vilkai medžioja ir bastosi gaujomis. Dar sakoma, kad jie ištikimi partneriai vienas kitam, jų šeimos monogamiškos ir visam gyvenimui. Ir tuo pat metu yra posakiai “vienas, kaip vilkas“, “norisi staugt iš vienatvės, kaip vilkui“. Nesutapimas, ar logiška pasekmė? 
Vienatvė minioje, individualizmas… 

Visi žvėrys turi turėti urvus, kur galėtų sugrįžti. Kai šalta, kai reikia poilsio, kai reikia pasislėpt. Ar vilkai turi urvus? Jie kažkur įlenda, kai jiems reikia pasislėpt, bet ar tai būna urvas? Vieta, kur galima pareiti. Kur norisi sugrįžti. 
Jaukumas ir šiluma- ne vilkams, turbūt. Nei jie moka jais naudotis, nei jie sugeba tai sukurti ir vertinti. Visada alkani ir pikti. Netgi kada sotūs. Net rudenį. 
Kažkodėl manoma, kad vilkai išdidūs. Gal vilkas tikrai yra išdidus, kol jaučiasi stipresnis už avį. Bet kai nebesugeba jos pagauti… Tada kažin, ar ta jo vienatvė yra išdidi. Jis tiesiog slepiasi. Nuo kitų vilkų, kurie jį niekina, ir nuo avių, kurios iš jo juokiasi. 
Žodžiai “vertas pasigailėjimo“ jam netinka. Nes jis niekada nesigailėdavo kitų, niekada niekam nieko nedavė, nieko neužsitarnavo. 

Barsukui rudenį geriau. Jis žiemą tikisi pramiegot. Šiltai. Ir sulaukt gražaus pavasario. Optimistiškai. 
Iki pasimatymo pavasarį, paukšteliai ir gėlės. Tie, kurie čia slampinės žiemą, perkorę ir pesimistiški- negražūs ir neįdomūs, jie nemoka gražiai čiulbėti, o tik nuobodžiai nykiai staugt.


>>>>>>>>>>
>>>>>>>>>>>>>

Pretenzingi skiedalai. Aiškiai matosi, kad rašyti naktį. Puškinas nuvalkiotų pasakėčių. 
Ruduo yra įdomus tuo, kad dabar kiekvieną rytą būnu maloniai nustebintas, kai išeinu tamsoje į lauką, o ten dar visai palyginti šilta. Tikiuosi šalčio, vėjo ir šlapdribos, bet tamsa dar visai švelni. 
Bet šiandien lietus. 
Drausmingai atsikėliau, susiruošiau lauknešėlį į savo pietų dėžutę, papusryčiavau. Ir tik tadda išgirdau, kad už lango šlykščiai pliaupia. Kaip iš viedro. Skėčio neturiu (ar nežinau, kur padėtas), o šlapti labai nesinori šiandien- ne nuotaika “I’m singin“ in the rain…“. Teks važiuoti mašina. Todėl atsirado beveik valanda nereikalingo laiko, kurį buvo galima pramiegoti, o dabar naudoju taip kvailai nereikalingiems tauškalams. 
Bet nors tiek naudos, kad paneigsiu kvailus sapaliojimus apie vilkus. 
Vilkai romantiškai atrodo tik iš tolo. Iš arti jie yra purvini, susmirdę, visai nesimpatiški ir pavojingi. Prie jų geriau nesiartint. 
O pesimistus vaizduoja dažniausiai tie, kurie nori moterų dėmesio. Tikrieji pesimistai savo pesimizmo gėdijasi ir jo nedemonstruoja. 
Moterytės kvailos. Nors ne visos, bet pakankamai daug pasitaiko tokių, kurių instinktai ką nors globoti, užjausti, rūpintis ir guosti yra stipresni už sugebėjimą blaiviai matyti. Nors sveikai moteriškei turėtų imponuoti jėga ir optimizmas- jos vis papuola ant visokių nevykėlių kabliuko ir leidžiasi mulkinamos. Todėl vyrai mėgsta vaidinti pesimistus. 
Niekada nemačiau moters, vaidinančios pesimizmą. Joms nėra kada ir nėra prasmės. Nes nuo liūdnos moters vyrai bėga.
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s