Jakovas Krotovas: "apie politiką ginčytis su draugais nepadoru"

Labai, atrodo, dabar Lietuvoj tapo madingas rusų sviaščennikas Jakov Krotov. Pats madingiausias rusas Lietuvos mąstytojams ir rašeivoms. Visų uoliai skaitomas, perspausdinamas, vis kur nors cituojamas… Kažin, ar jis ir Rusijoj kam nors įdomus, ar tik mums? Nesvarbu, žinoma. Svarbu, kad mums patinka. 

Nors, jeigu būčiau iš penktosios kolonos…, kaip tie visokie… nežinantys, kam tarnauja… apie kuriuos mes čia nekalbam ir vardų neminim… Tai, žinoma, galėčiau spėliot, kokioms vakarietiškoms jėgoms  brolis Jakovas tarnauja, įsiteikinėja, kas jį taip platina mums. Bet kadangi nesu nei penkta kolona, nei toks “visur ieškantis sąmokslų urvinis“, kaip apie mane mąsto kai kurie jautruoliai…- neliečiu tokio klausimo. Nesvarbu, neįdomu, tema ne ta. 
Įdomiau yra ne mąstyti “kodėl Krotovas“, “kas tas Krotovas“, “kas jį mums patiekia“, bet tiesiog paprasčiausiai jį  paskaitinėt. Nes jis, nors rašo ir per daug (ta prasme- mums- suvartoti viską sunkoka…), bet tuose jo rašymuose pasitaiko nemažai įdomių minčių.
>>>>>>>>>>>
Viena citata tiesiog taiko Relingui į akį:

Nuo demokratijos laimėjimo laikų normaliose šalyse nepadoru apie politiką ginčytis su draugais, tuo labiau – su priešais. Yra juk rinkimai, laikraščiai, įvairios viešai diskusijai skirtos erdvės. Na, o privati erdvė ir taip nėra didelė, taigi nereikia jos užgriozdyti politika. Tuo labiau nedera kištis į kitų žmonių gyvenimus su politiniais patarimais. Reikia politinės veiklos – rašyk įš laikraštį, piketuok, dalink agitacinius lapelius, bet į asmeninę kito erdvę – nesibrauk. Tai būtų tas pats, kaip žaisti krepšinį ne tam skirtoje vietoje, bet savo kambaryje.

Dabartinėje Rusijoje viskas atvirkščiai. Žmogus, kuriam niekada gyvenime į galvą neateis mintis parašyti laišką mylimam prezidentui, jaučia pareigą veltis į audringas politines diskusijas su giminaičiais ar bendratikiais. Internetas šiuo atveju tampa labai patrauklia erdve. Rusijoje ypač populiaru karštligiškai ieškoti, kam čia išminties įkrėsti, ką pamokyti, kaip gyventi. Į mitingus tokie mokytojai nevaikšto, o į internetą – prašom.

(čia iš Bernardinų. Avys rašo žmonėms“ )


Nesiginčiju ir palaikau: tikrai kvaila ir tikrai nepadoru yra ginčytis dėl politikos su draugais ar šeimynykščiais. Aš irgi seniai prisilaikau tos nuomonės ir to principo. Netgi su Relingu ir Vilnim nesiginčiju. 

Tik nesutinku su Krotovu dėl priežasties, kodėl tai yra nepadoru. Juokingai skamba aiškinimas, kad atseit, “demokratijoje“ yra kitos erdvės pasireikšt, kad reikia rašinėt į laikraščius, vaikščiot į mitingus ir pan. Reikia, ar nereikia rašinėt į laikraščius- kalba kita. O priežastis, dėl kurios yra nepadoru leistis į aistringas politines batalijas su draugais yra paprastutė, daug paprastesnė, nei brolis Jakovas mums nori įteigti. Politika paprasčiausiai nėra toks svarbus dalykas, dėl kurio vertėtų pyktis su draugais, skirtis su žmona, skaudinti artimuosius. 


O šiaip tai manau, kad jau ir mums gal reiktų užsikrėst mada ir paskaitinėti kartais tą Krotovą

(Kai kuriems itin patinka jo išdėstymai apie gruzinų-rusų karą… Perskaičiau, nieko ypatingai svarbaus neradau, ko nebūčiau jau girdėjęs. Kai kurie teiginiai išvis truputį abejotini…)

Reklama

Vienas komentaras apie “Jakovas Krotovas: "apie politiką ginčytis su draugais nepadoru"

  1. Kadangi Krotovas, kaip sakai, daug šneka, tai kiekvienas jautruolis sugeba jo šnekose atrasti tai, ką norėtų ir nepastebėti to, ko nenorėtų. Et, tai ne tik jautruoliams galioja 🙂
    Bet kadangi rusai aplamai moka gražiai ir įtaigiai šnekėti, tai paskaityti būtų verta. Tik nereikia, žinoma, skaityti kaip šventraštį. 😉
    Pavyzdžiui toje Tavo citatoje man lieka neaišku, kodėl rašyti į laikraščius ar rėkauti pasilipus ant garvežio yra gerai, o internete – blogai? Ar jis įsivaizduoja, kad internetas ir yra toji privati erdvė, į kurią nereiktų lįsti su pamokymais?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s