seni filmai per LTV2

Aš ne itin didelis gerbėjas juodai-baltų senienų, bet taip gavosi, kad šitą žiūrėjau gana skaniai. Specialistai tvirtina, kad tai šedevras. Aš pasakyčiau kukliau: niekutis, bet turi daug retro žavesio, todėl dabar pažiūrėti yra malonu. Pažaisti žaidimą pagal senas geras, pasenusias, bet būtent todėl malonias prisiminti taisykles.

The Woman in the Window (1944)

Čia yra prirašyta daug apie tą filmą, ir paveikslėlių daug. Paskui galima bus perskaityti.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Truputį gaila, kad filmą Heaven’s Gate (1980)  aš įsirašiau ne visą, nepamačiau pabaigos. 

Na, ką gi, nedidelė bėda- šiandien perskaičiau visą turinį, sužinojau, kuo baigiasi. Ir šiaip daug pletkų apie tą filmą sužinojau. Truputį plačiau, negu rašė “Ūbis“. 

Įdomus filmas. Savitas. Kitoks. Rašoma, kad režisierius patyrė nesėkmę, išleido per daug pinigų, filmas neatsipirko. Suprantama, kad jis negalėjo atsipirkt. Kaipo vesternas, jis negalėjo smarkiai patikt vesternų mėgėjams: per maža veiksmo, nuobodokas. Didžiojo meno vertintojams tas filmas irgi neturėjo daug šansų įtikt: vis tiek- vesternas, jokių ypatingų minčių, atradimų.

Bet jame yra daug kažkokio savotiško grožio. Nemoku apie tai pasakot. 1890 m. dvelksmas. vaizdai, muzika, žmonės- ne tik kostiumai, bet ir jų veidai, santykiai, pažiūros. Man buvo įdomu, patiko.

Čia- dar vieno, kuriam irgi patiko, pasisakymas. Su paveikslėliais. 

 

Reklama

2 komentarai apie “seni filmai per LTV2

  1. Pažiūrėjau filmą “Moteris lange“, dabar paskaičiau Tavo, Fanta, nuorodoje surinktus tekstus apie tą filmą. Ir ko tik nerandu – visokie froidizmai, paranojos, Frico Lango “telegrafinis aiškumas“, filmavimo technika ir efektai… Visgi neblogas filmas, jei taip sujudino visokius kritikus ir ekspertus 🙂 Bet esu įsitikinusi, kad visus vyriškius labiausiai paveikė pamokymas apie tai, kas laukia nekalto žmogelio, jei tik jis susigundo pasinaudoti laisve, kai žmona su vaikais išvažiuoja atostogauti. Tas didėjantis siaubas labai sumaniai įtikina, ar ne? 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s