truputis mistikos

Buvęs bendradarbis, atseit, draugas. Na, tiksliau, lyg ir pažįstamas. Susigalvojo įsigyt kompiuterį. Paskambino aną savaitę, klausia: “sakyk, kokią OS prašyt?“. Aš, kaip sovietoidas, žinoma, pareiškiau: “nebūk durnas, nepirk tos Vištos, kam tau už ją mokėt 300 Lt, imk Linux’ą už 1Lt, įdėsiu tau normalų piratinį WinXP“. Šiandien teko pas jį nueiti instaliuot. Na, žmogus “čainikas“, reikėjo pajungti laidelius, suformatuot diską, instaliuoti Windows, Offis’ą ir pan. 

Tai apie ką aš čia…?  Ogi štai:

instaliuojant tą operacinę sistemą, vienas iš klausimų- data ir laikas. Kad laikas buvo pradžioje pateikiamas nesąmoningas kažkoks AM ar PM- bala nematė, dėmesio neatkreipiau. Bet truputį nustebau ir kiek pasipiktinau, kad datą pasiūlė friday, november 07, 2008. Palaukit,- sakau,- taigi šiandien ketvirtadienis, o ne penktadienis?? Ir aplamai- lapkričio 6, o ne 7! Kas per nesąmonės, kodėl taip keistai nustatė…?

Na, pataisiau tą datą. Ar maža kokias nesąmones tie kompai susigalvoja kartais…

Ir tik dabar, vakare, kai parėjau namo, labiau prasiblaiviau (tada, žinoma, gėrėm butelį- ką daugiau veikt, kol eina windows’ų instaliacija, juk gana ilgas ir nuobodus procesas…), susimąsčiau: o juk ten nebuvo jokio interneto, iš kur kompas aplamai galėjo traukt tą datą?? Kodėl būtent rytdiena jam šovė “į galvą“? Mistika. 

Sutapimas, žinoma. Bet kompai- jie tokie, su jais niekada neaišku, kuo tikėt ir ko tikėtis… 

O juokingiausia, kad man tada atrodė visiškai savaime suprantama, jog kompiuteris tiesiog privalo iškart pats sau nusistatyti teisingą datą. Ir pasipiktinau, kad jis kažkodėl suklydo viena diena. 🙂

Reklama

Vienas komentaras apie “truputis mistikos

  1. Matyt gėrei nelabai kokybišką gėralą, jei tiek mistikos įžvelgei kompiuterio laiko skaičiavime. O kaip Tu galvoji, kas skaičiuoja laiką, kai kompiuteris išjungtas? O gal pas save kiekvieną kartą įsijungęs naujai nustatinėji?
    Dienos poslinkis leidžia įtarti, kad kompas sudurstytas kur nors Kinijoje, kurioje, kai pas mus vakaras, jau buvo prasidėjus nauja diena 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s