iš senų laikraščių (4)

Laikraštis “Atgimimas“, 1989 m. gegužės 12 d.

>>>>>>>>>>>>>>
Kapsuko griežto režimo pataisos darbų kolonijoje OC 12/3 bausmę atliekančių kalinių grupė parašė ilgą laišką, kviesdami visuomenę nebūti abejinga jų likimui, prašydami, kad būtų sudaryta komisija, kuri pasidomėtų kalinių gyvenimo są-iygornis. Konkrečiai šioje įstaigoje klesii savivalė, įstatymo numatytos lengvatos taikomos tik skundikams, vagiamas kalinių uždarbis, henukeliauja ir jų surinkti pinigai Sąjūdžiui remti, neišsiųsti buvo ir jų parašai dėi TSRS Konstitucijos. „Mes taip pat „sergame“ už Lietuvos likimą. Daugelis mūsų juk suklupę pirmą kartą ne iŠ gero gyvenimo. Ar ne laikas pradėti pertvarką  ir tokiose įstaigose?“
>>>>>>>>>>>>>>>>
Ar galima tikėt senu vyriausybės teigimu, kad visos paskolų obligacijos bus išpirktos iki 1994 m. sausio 1 d., klausia pensininkė O. ŽAUKIENĖ iš Vilniaus. Tie pinigai prie mažų pensijų būtų labai pravartus. Ir dar — ar gali vadintis garbingu pensininko vardu iie, kurie gauna 22—50 rb pensiją? Gal jiems geriau tiktų tarybinio  skurdžiaus titulas?
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Juzefą BANIENė iš Kauno pasakoja, kad 1947 m. patekusi į Vilniaus priemiestį ir nemokėdama net rusų, nei lenkų kalbos, dažnai neturėdama ko su vaikais valgyti, buvo globojama savo kitataučių kaimynų, sulaukė iš jų tik gerumo. Šiemet ji aplankė tą vietą. Senų draugų neberado, bet jauni žmonės, gal anų vaikai, anuomet kalbėję lietuviškai, paklausti atsakydavo priešiškai. Kas pakeitė tuos žmones, negi tai atgimimo padarinys?
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Mokytoja Arija GEDMINIENĖ „Kauno tiesoje“ rašė: „Kas bus toliau? Jei dar nepakeitus Konstitucijos, dar tebesant Lietuvai socialistine valstybe, šitaip įsileista į visuomenės gyvenimą religija {.. .). Negrįžkime į tamsą, eikime į šviesą. Žadiname Lietuvą keltis, tik gaila, kad tuo pačiu senuoju   buržuaziniu    rūbu“.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Jaunesnysis seržantas V. RAKUTIS rašo, kad laikas nutraukti nereikalingas demonstracijas, nedidinti priešiškumo tarp liaudies   ir   armijos.   Tada   lengviau   bus   ir lietuviams, tarnaujantiems kituose kraštuose. Reikia numatyti armijos demokratinio pertvarkymo programą, kad armija iš prievolės taptų pareiga Tėvynei, iš katorgos —  pilnaverčiu darbu.
>>>>>>>>>>>>>>
Dėkojame Petrui ONINUI iš Marijampolės  už   linkėjimus  ir eilėraštį.
>>>>>>>>>>>>>
„Rusiškasis imperializmas neleidžia tautoms geruoju siekti nepriklausomybės. Mes turime pasmerkti tokius kolonizatorių veiksmus“, — rašo V. JANKŪNAS iŠ Jonavos
>>>>>>>>>>>>>
Kreipiuosi į jus ne visai paprastu prašymu. Turiu 17 metų dukterį, kuri šiuo metu baigs mokyklą. Labai noriu, kad ji pagyventų kultūringoje šalyje. Tai būtų labai   naudinga   dukters   vystymuisi.
Kaip aš tai įsivaizduoju?
Ji gali dirbti paprasta darbininke kurioje nors šeimyninėje žemės ūkio fermoje. Žinoma, neblogai būtų, jeigu duktė užsidirbtų šiek liek pinigų, kad žiemą galėtų pakeliauti. Po to ji pati nuspręs, ar dar padirbėti fermoje, ar stoti į Novosibirsko medicinos mokyklą.
Prašau atsakyti.
Gydytojas E. SAVČENKO Novosibirskas, Čeliuskincų g. 6—6
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s