"Fireflies in the Garden"- nežinau, kodėl žiūrėjau“Fireflies in the Garden“(“Skraidantys jonvabaliai sode“).

Uoliai pažiūrėjau visą filmą iki pat pabaigos. Nors klausimas, kodėl tai darau, kankino visą laiką, nuo pirmų filmo minučių. Jau pradžia sakė, kad bus nuobodoka, ir buvo nuobodoka visą laiką, ir filmas buvo toks šeimyninis, apie šeimą, šeimos santykius, apie žmones, kurie lyg ir nori būti geri viens kitam, o kankina ir kankinasi… – nuobodoki dalykai, žodžiu.

Tai kodėl žiūrėjau? Gal, kad tie “charakteriai nutapyti sodriai“,- kaip pasakytų protingas kinokritikas…, veiksmo gal nėra, bet visą laiką jaučiama kažkokia vis iki galo neišsakoma įtampa… Vis žmogus lauki, kad kažkas tuoj bus, kažkas sprogs… ir taip ir lieki iki pabaigos, apgautas… 🙂

Dabar radau, kad žymiąjam kinokritikui Marijui Kulviečiui tas filmas nepatiko. Vasario mėnesį, reportaže iš Berlyno festivalio minėjo jį itin nepagarbiai:

“Daug filmų atrinkti primityviu principu: žiūrima, kad juose dalyvautų populiarios kino žvaigždės, kurios paskiau pritrauktų fanų minias. Taip pagrindinėje programoje atsirado dar viena nepasisekusi melodrama su Julia Roberts ir Willemu Dafoe (”The fireflies in the garden”) – ačiū dievui, laiku paskelbta nesivaržanti dėl prizo. Julia Roberts taip ir neatvažiavo, matyt, nenorėdama girdėti švilpimų ir festivalio direktoriui Dieteriui Kosslickui primindama, kad tokia taktika nėra teisinga. Pastarasis susilaukia vis daugiau kritikos, dėl savo asmeninės nuomonės brukimo į filmų atranką.

Ji neužkliūtų , jeigu tie filmai būtų kam nors įdomūs. Dabar labai akį rėžia tai, jog pagarbaus amžiaus Berlinalės direktorius noriai kviečia senukus. Festivalio vadui smagu tūsintis ir fotografuotis ant raudono kilimo su kino dinozaurais, o publika nori įdomių filmų.“

Julė Roberts, tarp kitko, tame filme anaiptol ne pagrindinė vaidintoja. Ir titruose įrašyta tolokai, ir vaidmuo jos toks “tarp kitko“. Na, jos herojė ten pagrindinė figūra, bet veiksmo metu ji būna daugiausiai jau mirusi, apie ją yra šnekama, prisimenama, bet jos pačios jau nėra. (Ir išvis ją pakęst tame filme galima, nes vaidina jau senstelėjusią damą, nevaizduojančią nei gražuolės, nei juokingos, nei isterikės. Tiesiog paprasta moterėlė.)

Reklama

3 komentarai apie “"Fireflies in the Garden"- nežinau, kodėl žiūrėjau

 1. Pažiūrėjau šitą filmą. Puikus. Fantos pacituotas Kulvietis, kaip pastebėjau, yra geras ekspertas filmų apie Indianą Džonsą, bet ne rimtesnių. Fanta tokius filmus vadina ne rimtais, o nuobodžiais. 🙂 Taip, jei nuobodus yra pats gyvenimas, taip, jei kasdienybė atrodo kaip bausmė, taip, jei domina tik tai, kas tolima. Šiame filme viskas per daug gerai atpažįstama. Graudus, bet ne pesimistiškas filmas. Pasakojimas apie tai, kad artimieji sugeba vienas kitą labai skaudinti, net pakankinti, bet tai daro ne specialiai, o tokia jau žmogaus egoistinė prigimtis. Kaip subręsti, kaip išmokti atleisti kitam jo savitumą ir klaidas? Gal dažniau žiūrėti tokius filmus…

 2. Nagi-nagi… Subręst įsigeidei. Sakai, laikas. Gal, ką aš žinau. Man tai vis dar ankstoka. Taigi. Todėl man šiandien labai patiko filmas “The Onion Movie“. Nerimtas. Puikus. Labai taikliai (bet ir labai subtiliai) tyčiojasi iš visokių LNK bei TV3.
  Žinok, Tau irgi primygtinai siūlysiu. Kai subręsi… 🙂

 3. Aha, pratęsiu ataskaitą apie savo šiandienines pramogas. Dar pradėjau žiūrėt tokį prancūzišką “MR 73“, žiūrėjau 50 min. ir atidėjau kitam kartui (nes ėmiau snaust), filmas neblogas, paskui pabaigsiu. Tematika atrodo nuvalkiota (dar vienas pavargęs policininkas..), bet padaryta gana gerai, įdomiai, žiūrėti tinka.

  Šiuo momentu kompas atsisiuntinėja filmus “Slumdog millionaire“ ir “The Curious Case of Benjamin Button“. Ir dar ten pora menkesnių (bet irgi įmanomų) mačiau, yra. Juos palieku ateičiai.

  Žodžiu, žiūrėt bus ką.
  TV teikiamą šlamštą ignoruoju, net nesidomiu programomis. (Išskyrus MEZZO). Štai koks aš šiemet snobas. Kol kas. 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s