Kaip Lechas Kačynskis vaidino princą Ferdinandą

“Į mus šaudė rusai“,- skundžiasi Lenkijos prezidentas.

Kad rusai yra bjaurybės, mes irgi žinome, mums to įrodinėt daug nereikia.

Kad prezidentas Kačynskis yra asmenybė, žmogus, su kuriuo lenkai ir jų dabartinė vyriausybė (ypač premjeras) dažnai turi problemų- irgi žinome.
Dideli žmonės visada būna apkalbų objektais, tame irgi nieko naujo.

Buvęs premjeras, ekskomunistas Lešekas Mileris šaiposi, vadina Kačynskį “mažuoju piromanu“, norėjusiu Kaukaze suvaidinti erchercogo Ferdynando vaidmenį.

Dabartinis premjeras Donaldas Tuskas daro rimtą veidą, duoda nurodymus “viską išsiaiškint ir pateikt pilną raportą“. Apygardos proguratūroje užvesta byla. Prokuroras Mateusz Martyniuk prižada, kad prokuratūra patikrins, ar “ar buvo padarytas nusikaltimas užpuolant prezidentą“. Taip pat gali būti kalba apie kaltinimus kažkam blogai atliekant savo pareigas…

Pletkai, kuriuos skleidžia neįvardinami lenkų saugumiečiai. Laikraštyje “Gazeta wyborcza“:

“Gavome vizito planą, surašytą pagal minutes. Pagal jį buvo žinoma, kad prezidentas nusileis Tbilisyje, iš aerouosto važiuos į Michailo Saakašvilio prezidento rūmus, iš ten į operą, sugrįš į rūmus ir aerouostą, iš kur skris į Varšuvą. Apie kokį nors prezidento išvažiavimą iš Tbilisio jokios kalbos nebuvo.

Apie tai, kad planas pasikeitė, sužinojome, kai prieš prezidento rūmus prezydentas Saakaszwili įsėdo į mūsų prezydento automobilį ir iškart nuvažiavome į gruzinų pabėgėlių stovyklą Metechi. Būtent tada, prie rūmų, prezydentas Kaczyńskis nusprendė, kad keičiamas vizito planas.

Niekas su mumis dėl to sprendimo iš anksto nesikonsultavo- nežinojome nei kur prezydentas važiuoja, nei kokiu keliu, nei kokios sąlygos trasoje, nei kaip atrodo situacija ten, kur nuvyksime.

Sytuacja buvo labai dinamiška – turėjo važiuoti į vieną kaimą, nuvažiavo į kitą. Nes jau važiavimo į Metechi metu buvo dar kartą pakeista trąsa – prezidentai nusprendė važiuoti į Achałgori, kuris lieka rusų okupuotas ir kur yra rusų postas.

Pravažiavimo kelias išvis nebuvo paruoštas gruzinų saugumo. Kelyje automobilių konvojus turėjo tris kartus sustoti, nes kelią blokavo gyvuliai. Tai neleistina.

Taip pat, kaip ir tai, kad automobilis su žurnalistais aplenkė automobilį su Gruzijos ir Lenkijos prezidentais. Beje, tai yra skandalas, kad abu prezidentai važiavo tame pačiame automobilyje, tai prieš saugumo taisykles. Priedo jame net nebuvo gruzinų saugumo karininko.

Achałgorio poste jau laukė vietiniai žurnalistai. Jie jau buvo pasistatę štatyvus ir kameras, aiškiai žinojo anksčiau už mus, kad Lenkijos ir Gruzijos prezidentai ten atvyks.

Konvojus sustojo prieš postą, abu prezidentai išlipo iš automobilio. Ir tada pasigirdo trys automato serijos.“

“Negaliu pasakyti, iš kurios pusės buvo šūviai: ar iš rusų posto pusės, kaip tvirtina prezydentas Kaczyński . – Šūviai girdėjosi dusliai, turėjo būti šaudoma mažiausiai iš 300 m atstumo, todėl nebuvo įmanoma to nustatyti. Negaliu taip pat apibūdint ginklo rūšies. Nežinau, ar buvo šaudoma į orą, nė ant vieno konvojaus automobilio nebuvo kulkų žymių, jokio įbrėžimo. Tikrai tai netruko 5-7 minutes, kaip buvo rašoma gruzinų prezidento komunikate“.

Gruzinų žurnalistai, lydėję prezidentus kelionėje į Achałgori pasakoja
kad postą saugojo osetinai. Bet žurnalistai neatmeta galimybės, kad ten galėjo būti ir rusų kareivių. Osetinams buvo netikėtas reporterių vizitas, jie buvo nepatenkinti ir agresyvūs. Uždraudė operatoriams filmuoti ir pagrąsino, kad priešingu atveju šaudys.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s