Du skirtingai nešvankūs filmai

Vakar žiūrėjau du filmus, jie visiškai skirtingi, nė kiek nepanašūs. Rašyt apie kiekvieną reiktų atskirai.
Bet aš aplamai pasimetęs, suabejojau, kur man reiktų rašyti apie filmus. Jeigu kolegos teigia, kad menulija.blogspot.com yra “sinefiliškas“ blogas, skirtas vien kino tematikai- hm…, o gal tikrai patogiau specializuoti? Vienas blogas specializuotas apie kiną, kitas- knygoms, trečias- bulvarui…
Reiks pamąstyt.

Tai, jeigu prieisime tokios išvados- teks “kinomaniškus“ dalykus iš čia išnešt, taigi, galiu kol kas rašyt netvarkingai, kaip noriu.

Taigi, du nešvankūs filmai.

Pirmasis- gana baisus. Malonumas jį žiūrėti- ne itin. Sunkoka. Vietomis lengviau, vietomis gana drastiška. Ten nėra specialiai gamintos bjaurasties, kaip rusiškuose “Gruz 200“ arba “Četyre“. Nieko specialiai išgalvoto. Nieko išskirtinai, neregėtai žiauraus, viskas žinoma. Tiesiog tai yra vaizdeliai, nelabai malonūs akiai, vietos, kuriose nenorime būti. (Senelių prieglauda, pvz.- su visais kvapais, garsais ir nuotaika. Ir kt. pan.)
Filmas stiprus. Realistiškas, humanistinis ir t.t. Bet niūrus ir beviltiškas. Tai reiškia- mažai paliekantis herojams ir žiūrovui vilties, kad gal paskui dar gali būti laiminga pabaiga.

Ir lieka klausimas- ar verta žiūrėti tokį filmą, ar jis reikalingas kam nors. Nes bjaurokas, o naudos- kame jo nauda? Eilinį kartą parodo žiaurų kapitalizmo snukį, be pagražinimų ir šviesios apgaulės? Na, taip… Ir kas iš to? Nieko.

Импорт/кспорт / Import/Export (2007) DVD9 Лицензия!

Nuoroda imdb.
Rusiška “recenzija“. Joje kai kas neisai tikslu, …

>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Kitas filmas- paprastutis, linksmas, nešokiruojantis. Taip vadinama “romantinė komedija“.

“Zack and Miri Make a Porno“

Malonus kvailokas žanras. Simpatiški veidai, simpatiški juokeliai. “Nevisai padori“ tematika gelbsti nuo nuobodumo. Ir tiek. Bet daugiau nieko ir nereikia tokiam filmui. Lengvas nedidelis malonumas laisvam vakarui.

http://8disk.net/z2608/

7 komentarai apie “Du skirtingai nešvankūs filmai

 1. Matau, kad tas “Import-export“ buvo nominuotas Kanuose Auksinei palmei, bet, kaip visi žinome, ten nugalėjo visų mėgstama “Gomora“. Kategorija aiški. “Gomoros“ juk išvis neįstengei peržiūrėti, ar ne? 🙂

 2. Fanta daryk kaip nenuobodu. Nes pagrindinis pavojus – tau atsibosta ir tu išeiini į kitą vietą. O skaitytojas(labai jau reta šiems rašytojų laikams veislė)nubyra. Arba kitaip pašiurpinsiu – liksi Moze be žydų.

 3. “buvo nominuotas Kanuose Auksinei palmei…“
  Tingiu tikrint, bet gal ir ne. Faktas yra, kad jis buvo įtrauktas į oficialią konkursinę programą. Toks ženkliukas stovi filmo pradžioje, rodant titrus. (O gal tai ir tas pats. Nominacijų kaip Oskaruose- iš 5 vnt.- Kanuose, turbūt, ir nebūna. Tiesiog konkursinės programos sąrašas).

  “Kategorija aiški. “Gomoros“ juk išvis neįstengei peržiūrėti, ar ne? :)“

  “Gomoros“ dar nemėginau. Berods. Man taip atrodo, kad nemėginau.

  Kategorija gal truputį kitokia. “Import/Export“ priklauso kategorijai apie Rytų Europos nykumą. 🙂
  Vokiečiai mus supranta palyginti tiksliai. Jiems nereikia išsigalvoti itin egzotiškų dalykų, “faktūrą“ jie patys turėjo (gal dar ir turi) savojoj DDR.

  O apie “Gomorą“ siūlau perskaityt (arba užmest akį į) “Komersanto“ straipsniuką.

 4. “liksi Moze be žydų.“

  Diskusinis klausimas, kam be ko būtų buvę sunkiau apsieit:
  -Mozei be žydų;
  -ar žydams be Mozės…

  Turbūt, abu atvejai buvo neįmanomi. 🙂

 5. Ne į temą, bet dar apie Mozę ir kt. vedlius:
  Norėdamas pasijusti vedliu, privalai bent retkarčiais pakilt ir kur nors eit. Nes kitaip kaip gali patikrint, ar kam nors esi pakankamai svarbus? :)Prakalbas sakyti neužtenka. Gal publika miega, kai tu sakai prakalbas. O gal tu išvis klysti, manydamas, kad turi publikos- gal tai tik gulintys akmenys peizaže, siluetais primenantys snaudžiančius žmones.
  Tik pakildamas ir nueidamas gali atsigręžt ir pamatyt, kiek tikrai turėjai gyvų klausytojų. Ar turėjai jų aplamai. 🙂
  Jei “skaitytojas nubyra“- reiškia, jam esi nebuvai įdomus, buvo jam įprasta tik vieta. Kaip katinui gulėti. Ar katinas liks miegoti įprastoj vietoj, ar eis ieškotis pelių kitur- nelabai svarbu, visiems katinams neįtiksi, o ir nereikia.

 6. Retas atvejis, kurio negaliu praleisti- Vilnies klaidelė.
  “…kaip visi žinome, ten nugalėjo visų mėgstama “Gomora“…“

  Mes visi žinome taip, bet iš tikrųjų, pasirodo, buvo truputį kitaip.:) Man irgi buvo netikėta sužinoti, kad Kanuose nugalėjo kitas filmas. Ne “Gomora“ (ir net ne žydiškas multikas “Valsas su Šachir“), bet prancūziškas filmas “Klasė“.
  Sužinojau tai, perskaitęs šitą straipsniuką. Rekomenduoju irgi perskaityt. Aš iš jo sužinojau, apie ką tas filmas. O tai svarbu, nes maža vilties, kad aš jį žiūrėsiu. (Tai irgi supratau iš to straipsnio)

 7. Pripažįstu, buvo nugalėtojas filmas “Klasė“. Supainiojo Tavo reklamuojamo kinokadr.ru žinutė apie Gomorą, kurioje pasakyta taip:
  В наибольшем количестве номинаций победил итальянский фильм «Гоморра» режиссёра Маттео Гарроне, ранее получивший также гран-при Каннского кинофестиваля.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s