"Revolutionary Road"


Šio filmo pavadinimą neapsimoka mėgint verst, nes originale jis dviprasmiškas. Netgi, sakyčiau, tų prasmių galima ten rasti daugiau, nei dvi. 

Pirmoji ir mažiausia prasmė- herojai ten  gyvena gatvėje, kurios tiesiog toks pavadinimas. “Revolutionary road“. O visas kitas prasmes galime vėliau susigalvoti ir klijuoti, jos visos skambės kiek ironiškai. 
Nemėginsiu daug šnekėti apie tą filmą, nes esu per silpnas plepėtojas. 
Nemokėčiau žmoniškai paaiškint net, apie ką filmas. Drama, pasakojanti apie šeimyninius santykius? Pažodžiui- taip, žinoma, trumpai tariant… 
Bet ten yra daugiau… 
Apie žmones kankinantį klausimą: “gyvenu lyg ir gerai, viską turiu- tai kodėl tas gyvenimas man nepatinka?“. 
Gal.
Jau sakiau- nesu pakankamai geras postringautojas, kad ką nors protingo pasakyčiau, pažiūrėjęs tą filmą. Nes tai, kas ten sakoma žodžiais- skamba gana banaliai. Netgi ganėtinai ironiškai banaliai, ant tyčiojimosi ribos. Pvz., tas pats herojų “supertikslas“, “revolutionary svajonė“: išsiveržt iš savo buržuazinio rojaus (graži šeima, du vaikučiai, namas, automobilis, nuobodus gerai apmokamas darbas visam gyvenimui). “Išsiveržt“- puiku, bet kaip tai pateikiama filme? Herojų planas- parduosim namą ir mašiną, važiuosim į Paryžių…; ; pinigų ramiai užteks net pusei metų… Ji ten įsidarbins sekretore (“ar žinai, kaip ten daug moka sekretorėms visokiuose NATO ir kt. tarptaut. organizacijų biuruose? “), o Jis “ieškos savęs“… – žodžiu, planas irgi skamba kaip parodija amerikoniškos buržuazijos svajonių. Bet tai anaiptol ne komedija. Ir prasmės jame galima pamatyti gerokai daugiau, negu sakoma žodžiais. Banalios situacijos, banalūs sakiniai, tuščios frazės- visa tai filmo kūrėjai panaudoja kažkaip kitaip, daug giliau, savaip prasmingai…
Ai, bet aš jau vis tik bandau tuščiažodžiaut, o sakiau, kad nemėginsiu. 
Pasakysiu tvirtai tik tiek: saldžioji “Titaniko“ porelė DiKaprijo ir Vinslet čia nenuginčijamai parodo, ką iš tikrųjų sugeba. Kad jie abu yra tikri, stiprūs artistai. Ne lėliukai Barbė ir Kenas, o tikrai  labai aukšto lygio aktoriai profesionalai. Vien dėl jų vaidybos verta žiūrėt šitą filmą. (Ir ne tik dėl jų. Kiti atlikėjai nemažiau geri.)
O recenzijas- skaitykite imdb…
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s