The Duchess ("Hercogienė")

Šiąnakt žiūrėjau.
Įspūdžiai vėliau (sekite reklamą..:)),
kol kas tik pasidedu kelias nuotraukas, ir nuorodą į filmukus. Iliustracijoms.

O įspūdžius pasakosiu vėliau (jeigu prisiruošiu). Pasisakau tik, kad patiko.
Jeigu aistringiau norėtųsi išsireikšt- galima sakyt, kad buvau sužavėtas. Nieko nuostabaus, aš juk mėgstu melodramas. O kai melodrama padaryta taip kokybiškai, taip stipriai- tai dažnai jau net nebedrįstame tuo žodžiu vadinti, ieškome įmantresnių. Nors be reikalo. Kiekvienas žanras yra geras, kai jo imasi meistrai.


The Duchess – Hayley Atwell, Keira Knightley, Ralph Fiennes

Nuotraukos imtos iš čia: http://www.toutlecine.com/images/film/0025/00252058-the-duchess.html (ten jų yra 23)

Filmukus galima pažiūrėti čia: http://www.toutlecine.com/film/videos/0038/00381358-the-duchess.html

4 komentarai apie “The Duchess ("Hercogienė")

 1. Labas,
  ir aš mačiau – labai patiko Keira. Viliokė ir kartu labai trapi. Mažutė išlepinta, bet nuskriausta mergytė su žvaigždės aureole. Vienas geriausių iš naujesnių kostiuminių filmų, savotiškai net edukacinis (nekalbu apie labai gražius kostiumus, man labiau buvo įdomu sužinoti apie drakoniškas vedybų sutartis:).

 2. Aš tik dabar, pasižvalgęs, kas rašoma apie tą “Duchess“, pamačiau, kad tą Keirą esu matęs, atseit, “Karibų jūros piratuose“, gal dar kažkur. Prisimenu, kad ten bėgiojo kažkokia daili panelė, ir tiek. Standartinė veiksmo filmų bėgiotoja Lara Kroft, ne daugiau.
  O čia jau visai kas kita. Čia jau galima įsidėmėt ir veidą, ir vardą.
  Jaunutė visai, dar tik 26 metukai. Jei taip toliau, gali dar, kaip sakoma, “toli nueit“.

  Gabrielė sako- “..Viliokė ir kartu labai trapi. Mažutė išlepinta, bet nuskriausta mergytė su žvaigždės aureole“. Pridėčiau dar ir daugiau. Ten yra scenų, kuriose ji aristokratiškai elegantiška, yra scenų, kuriose elementariai (beveik vulgariai) bobiška- labai visokia, priklausomai nuo situacijos. Anaiptol nevisada vien daili.
  Arba tas vaidmuo jai labai tiko, arba tai tikras aktorės meistriškumas.

  Šalia jos jau net ir Fienessas lieka antram plane.
  Nors jis čia irgi savo vaidmenį padarė labai puikiai. Šiaip jau kitas tokioj melodramoj būtų likęs standartiniu blogiečiu, niekšingu moters kankintoju, kurio reikia nekęsti ir juo baisėtis. O čia- personažas, kurį galima suprast, kurio netgi smerkt nesigauna. Tiesiog žmogus, suprantantis vyrų-moterų santykius pagal to meto papročius. Mūsų akimis- gana žiaurokus, bet, turbūt, anomis sąlygomis gal ir turinčius prasmę.
  Vienintelis personažas, kuris tam filme žiūrisi ganėtinai varganai- tai tas “mylimasis gražuoliukas“. Nedatraukia iki savo vaidmens, kitų fone atrodo labai neįtikinamai, primityviai. Toks Barbės Kenas. Kai lovoje nusiima peruką- tai ir visai norisi paklaust: “ir ką gi jinai jame rado?“. Turint omeny, kad tais laikais damoms nebūtina buvo gultis su džentelmenais, jeigu reikėjo vien tik kūno. Tam tikslui buvo sodininkai ir arklininkai. (Tikrai Fienessas nebūtų prieštaravęs).
  Į politiką, partijos lyderį tas vargšelis Kenas visai nepanašus.
  Tarp kitko, man dar viena smulkmena filme užkliuvo. Buvo galima trupučiuką detaliau parodyt, kaip (ir kodėl) ji ten į tą politiką įsisuko, ką ji ten veikė. Nesakau, kad reikėjo pusę filmo apie tai pasakot, bet bent jau užuominų keletas galėjo aiškesnių būt. Nes dabar truputį neaišku liko, iš kur staiga ta ponia tiesiai nuo stalo puolė į mitingus…

 3. Mitingai buvo balių pratęsimas, visur juk tie patys hercogo finansuojamos “partijos draugai“ linksminosi. Fienesso sukurtas personažas man taip pat pasirodė įdomus: išorėje stiprus, o viduje – sulaužytas žmogus,skausmingai besistengiantis išpildyti visuomenės stereotipus. Tipine boba (minkštutė, švelnutė bandelė:) šiame filme buvo hercogo meilužė (Sara, berods vardu)ir tuo gražiai kontrastavo su Džordžiana. Manau, tai vienas tų filmų, kurį bus galima su malonumu pasižiūrėti ne vieną kartą.

 4. "Tipine boba (minkštutė, švelnutė bandelė:) šiame filme buvo hercogo meilužė"
  >>>
  Hm. Skirtingas matymas čia pasireiškia:) Aš toje moterų draugystėje mačiau užuominas į lesbijietišką motyvą, kažką iš Bairono-Šeli kompanijos repertuaro… Truputį, lengvai, tik priminė. Tikėjausi dar truputį plėtojimo ta linkme, bet paskui jos jau labiau angažavosi kovai dėl hercogo. Pasidarė mažiau įdomu. 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s