"Frozen river"


“Frozen river“. (Užšalusi upė)

Dar vienas filmas iš dvasingų serijos… Taip įdomiai gavosi man šią savaitę- žiūrėti filmus blokais. Iš pradžių visus dvasingus, paskui pereit prie linksmesnių.

Pirma mintis buvo: “Na, žinoma. Labai tinkamas filmas žiūrėti, kada aplink visi zaunija apie krizę, kai sužinai, kiek tau šiandien sumažino algą ir kuris eilinis kaimynas šiandien įsiliejo į bedarbių gretas. Tiesiog puiku. Pradėkime įsijausti į varguolių bėdas, ruoškimės…“

Frozen River przez Courtney Hunt

Pagalvojau taip, “sužavėtas“ pirmųjų kadrų: kažkokie nykūs žiemiški peizažai, sniegas, kelias, užrašas “sveiki atvykę į KažkokįTenKaimelį“, paskui- varguoliškam vagonėlyje persirenginėja neapetitiška suvargusi moterytė, tas mažytis Darbo Biržos striptizas aiškiai iškart pasako: linksma čia nebus, malonumai nenumatomi. …
Pagalvojau sau: “Ar reikia man šito filmo? Gal negadint sau nuotaikos istorijėlėmis apie varguolių sunkų gyvenimą? Na, gerai, dar truputį pažiūrėkim… “

Bet ilgai nereikėjo, gana greit užsikabinau. Filmas buvo tikrai nenuobodus. Ir anaiptol ne niūrus.

Ir įdomus jis ne todėl, kad pasakoja apie moteriškę, nuo kurios pabėgo vyras, vardu Troy, mes žinome, kad tai ne tas mūsų pažįstamas Troy (nors, tiesą sakant, mes jo filme paskui taip ir nepamatome, netgi nesužinom, kur jis pabėgo…, gal net ir į Lietuvą…), bet tai mums nerūpi, tai kažkiek rūpi tik filmo herojei, mums įdomiau ne jos buitinės bėdos, mums įdomiau kitkas:

-indėnų rezervatas tarp USA ir Kanados, šiaurėje, jį dalina pusiau užšalusi upė. Anoje pusėje- Kanada, šioje pusėje- USA teritorija, indėnų teritorija ir čia, ir ten, indėnams siena negalioja, indėnai gyvena rezervate, kur federalinė valdžia neturi teisės kištis. Tais atvejais, kai indėnas pažeidžia įstatymą- policija privalo laukti už rezervato tvoros, kol indėnai nuspręs, ką su tuo tipu daryt: išvaryt iš savo bendruomenės (atiduot policijai), ar kaip nors bausti patiems pagal savo indėniškus įstatymus bei papročius.
– indėnai, žinoma, tuo trupučiuką naudojasi. Žmonėms juk reikia kaip nors verstis. O čia kaip tik tokia patogi siena eina, kurią visokie kiniečiai bei pakistaniečiai nori kaip nors pervažiuot bagažinėje, ar maiše, ar dar kaip nors. Ir už tai moka neblogus pinigus. Normali kontrabanda, paprastas reikalas. Juo labiau paprastas, kad policija tą biznį, aišku, persekioja, bet ne itin uoliai (bent jau mūsų akimis žiūrint..) .
– visi personažai savaip spalvingi, nėra nė vieno neįdomaus. Nė vieno šabloniško, neįtikinančio. Žiūrėdamas tiki, kad matai tikrus žmones, tikrus įvykius. Kurių nors būtent taip ir nebuvo, bet galėjo būti.
Na, ir dvasingos mintys aplanko, žinoma. 🙂 Apie gėrį, apie šilumą žmonių santykiuose.
Aš nesišaipau. Jis tikrai šiltas, tas filmas. Nors ir apie žiemą. Nors ir apie gana sunkų gyvenimą, gyvenimą beveik be jokios vilties. Bet jis nei liūdnas, nei piktas. Jis- tas filmas- su viltimi ir tylus. Ir tie žmonės kažkokie visi labai ramūs ir geri.

Tinkamas žiūrėjimui filmas, man patiko.

Reklama

2 komentarai apie “"Frozen river"

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s