who is "ekspertai.eu"?

www.ekspertai.eu

Efektingai, su užmoju padarytas tinklapis. Kiek sugebėjau pastebėti- praktiškai visas skirtas “nešimui ant“ VEKS’o.
Iš stiliaus galima spėt, kad čia dirba kokie nors irgi kultūržmogiai, “konkuruojanti firma“. O gal kuri nors partija, priešiška Zuoko liberalams. O gal… čia jau susigūžiame ir sakome “BRRRR…“. Apsidairome, ir… tyliai, išgąstingai: “o gal… vėl iš Rytų…?“

“Ekspertai.eu – vienintelis p r i k l a u s o m a s tinklapis Lietuvoje.
IR TEGU VISUS LYDI TEISINGUMAS IR TVARKA, BEI VALSTYBĖS RŪPESTIS ŽMONĖMIS.

Įvairiausių sričių atstovai nebegalėdami apsikęsti Lietuvoje klestinčios stambiosios korupcijos ir mokesčių mokėtojų pinigų švaistymo bei pinigų “plovimo“ valstybiniu mastu, o taip pat visuomenės kvailinimo ir akių dūmimo, įkūrė visuomeninę pilietinę iniciatyvą ekspertai.eu. Oficialiai pradėjome veikti 2008 vasario 28 dieną, kai buvo išplatintas viešas kreipimasis “Kodėl Lietuvos kultūros sostinė tokia pigi?“. Ir iki to laiko buvęs tobulas, politikų ir valdininkų organizuotas ir stumtas “NACIONALINIS“ miesto šventės VEKS projektas staiga tapo netobulas…“

Reklama

10 komentarų apie “who is "ekspertai.eu"?

 1. Šiaip tie ekspertai.eu jau seniai egzistuoja. Buvo kaltinami tuo, kad tai tie menininkai, kurių projektų nepriėmė VEKS. Dabar, pasikeitus valdžiai Kultūros ministerijoje, jie jau vadinami ekspertais. Kaip juos pavadins naujasis savivaldybės vicemeras Babravičius, kuris, jei nežinai, tai informuoju, kad yra Zuoko kažkuri ranka, galima tik spėlioti. Neatmetu, kad panaudos Tavo pasiūlymais.
  🙂

 2. Na štai, patvirtinimas mano žodžiams. “Lietuvos žinios“ aiškina: “Šiandien Vyriausybė svarstys Kultūros ministerijos parengtą nutarimo projektą, kuriame VEKS programos renginiai “sutalpinti“ į valstybės numatytą finansavimą – 25 mln. litų. Biudžeto lėšų negausiančių fiestų juodajame sąraše (reikėtų 7 mln. litų) atsidūrė pernai jau išbandyti renginiai: “Menas netradicinėse erdvėse“, LUX (abiejų sąmata siekia beveik 2 mln. litų), “Išgyvenimo stovykla 1984“ (120 tūkst. litų), muzikos festivalis “Be2gether“ (1,3 mln. litų), A.Mamontovo organizuojamos “Gatvės muzikos dienos“ (33 tūkst. litų) ir kiti. “
  “[R.Vanagaitės] manymu, kriterijai, pagal kuriuos tam tikri renginiai pateko į juodąjį sąrašą, yra susiję su asmeninėmis kultūros valdininkų nuoskaudomis. “Kiek žinau, kultūros ministras aktyviai konsultuojasi su portalo http://www.ekspertai.eu rengėjais. Vienas šių ekspertų dirbo ir “Išgyvenimo dramoje“, bet man teko su juo atsisveikinti, nes kildavo daug konfliktų.“
  Primenu, kad Vanagaitė sugalvojo tą didžiai “kultūringą“ projektą su rusiškai rėkaujančius prižiūrėtojus ir milicininkus vaidinančiais aktoriais ir jų teikiamas ekskursantams paslaugas – apstumdymą, aprėkimą, patyčias.

 3. Esu visa širdimi su Juodojo Sąrašo sudarytojais, piktdžiugiškai palaikau, sveikinu jų pasirinkimą dėl visų tų pozicijų. Ypač dėl Vanagaitės stovyklos. Taigi tiek gyrėsi, kad komercinis projektas, kad turtuolių vaikučiai ir egzotikos ištroškę užsieniečiai ten plūste plūsta, didelius pinigus moka už malonumą. O čia- te tau: “Vilnius- Europos kultūra“, pinigėlių jiems duokite. O “Be2Gether“, jie jau nebevaduoja Baltarusijos, jie jau irgi Vilnius?? Gal ta proga ir festivalį perkelia į Avižienius, arčiau Vilniaus?

 4. Bet pajudino Mamontovą, o Vanagaitė sakė Donskiui, kad Mamontovas turi tokią įtaką žmonėms, kad revoliuciją galėtų sukelti 🙂
  Portaluose daug komentarų ties tuo pranešimu. Vieni kaltina dėl pinigų plovimo valdininkus (t.y. kad neduoda projektams pinigų), o kiti – projektų autorius.
  Šitas kultūros sostinės Europos Sąjungos projektas atnešė į Lietuvą daug pykčio.

 5. “Lietuvos Rytas“ šiandien:

  Populiarius projektus ministerija išbraukė
  2009-02-18

  Trintis tarp viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ (VEKS) ir jos steigėjos Kultūros ministerijos dar nenuslopo.

  Vakar Kultūros ministerijos pateiktas pakoreguotas VEKS vykdomos nacionalinės programos renginių sąrašas skiriasi nuo pačios įstaigos parengtos naujos programos redakcijos.

  Abi institucijos stengėsi sutalpinti programą į 25 milijonų litų biudžetą.

  Mat iš pradžių VEKS steigėjos – Kultūros ministerija ir Vilniaus savivaldybė – nacionalinės programos menams žadėjo paskirti beveik 70 milijonų litų.

  VEKS ir Kultūros ministerijos nuomonės nesutapo dėl kelių projektų – Andriaus Mamontovo sumanytos Gatvės muzikos dienos ir roko festivalio prie Baltarusijos sienos „Be2gether“.

  Jau dvejus metus rengta Gatvės muzikos diena yra vienas pigesnių VEKS renginių. Jo sąmata – 33 tūkst. litų.

  Praėjusiais metais prie šio projekto jau prisidėjo kelios dešimtys Lietuvos miestų, o šįmet norą atvykti į renginį pareiškė ir kaimyninių šalių muzikantai.

  Festivalis „Be2gether“ – jį rengia Giedrius Klimkevičius – taip pat sulaukė daug jaunatviškos publikos dėmesio.

  Abiejų projektų rengėjai nepalankų jiems sprendimą linkę aiškinti asmeniniais VEKS steigėjo interesais.

  „Lietuvos ryto“ žiniomis, vietoj „Be2gether“, kurio sąmata siekia per milijoną litų, pigesnį renginį jau pasisiūlė organizuoti įmonė „Makroconcert“.

  Į apkarpytą VEKS programą taip pat siūloma neįtraukti projektų „LUX festivalis“, „Europos menų mokykla“, „Menas netradicinėse erdvėse“, „Folkšokas“ ir daugelio kitų. (LR)

  Čia matome du dalykus:
  1. Žinutė labai “nelietrytiškai“ santūri.
  2. Abiejose žinutėse (ir LŽ, ir LR) matome iškeltus į viršų keletą kažkam svarbiausių renginių, apie kitus pasakoma trumpai: “ir kiti“. Galime mėginti palyginti, kuriems labiau rūpi Folkšokas, o kuriems- Vanagaitės bunkeris.

  Būtų įdomu pamatyti visą Juodajį Sąrašą. Kol kas atrodo neįmanoma jį rasti. Kultūros Ministerijos tinklapis muza.lt tokiais niekais neužsiima.

 6. Beje. “Delfi“ žinutėje pateikiama sušvelninta “ministeriška“ formuluotė:
  “Šie renginiai perkelti iš tikrai Vyriausybės finansuojamų už 25 mln. sąrašo į tą, kur projektai būtų finansuojami kitomis, papildomai gautomis lėšomis.“

  http://whatson.delfi.lt/news/culture/article.php?id=20604752

  Įdomu, kad šį kartą delfio komentatoriai beveik visi vieningai palaiko ministerijos sprendimą. Pasitaiko paaimanuojančių tik dėl Mamontovo Gatvės muzikos, bet ir tai nedaug. Dauguma įsitikinę, kad gatvėj muzikuoti galima ir ne už pinigus.

 7. Na, aimanuoja tikrai tie, kurie jau pernai gerai tais pinigėliais pasisotino, galvojo, kad ir šįmet jų gyvenimas bus užtikrintas 🙂
  Tiksliau, jie ne aimanuoja, o plūstasi labai. 🙂
  Beje, pasak Lietuvos žinių, tie pinigai Mamontovo projektui buvo skirti “gatvėms valyti, lauko tualetams įrengti, atributikai ir suvenyrams gaminti“. Juokingiausia, kad vėl tie lauko tualetai 🙂 Jau pripirko VEKSas tų lauko tualetų už 25 tūkst. Naujų metų sutikimui, dabar vėl nauji reikalingi. Jie ką – vienkartiniai? O gatves ir taip turės išvalyti seniūnija, tegul nejaudina savo kilniais užmojais. Na, o apie suvenyrų ir atributikos gamybą tai išvis tyliu.
  Fanta, tas Juodasis sąrašėlis paskelbtas alfoje:
  http://www.alfa.lt/straipsnis/10259821/?Mamontovas.kulturos.ministrui.per.brangus..papildyta.=2009-02-17_16-02

 8. Aferos taip lengvai nepaskandinamos. Istorijos tęsinys:
  Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Babravičius sarkastiškai pastebėjo: „Kur politikai prikiša nagus – lauk bėdos. Kaip matau, taip nutiko ir su nacionalinės programos projektu.“ […]G. Babravičius tvirtino, kad vienintelis „legalus“ programos projektas yra rengtas VEKS tarybos, nes ministerija, parengdama programos projektą, nesilaikė sprendimų priėmimo tvarkos. „Reikia padėkoti Kultūros ministerijai, kad ji parodė iniciatyvą sprendžiant situaciją, bet siūlau patvirtinti VEKS paruoštą renginių planą“, – siūlė mero pavaduotojas.[…] Tai rekomendavo ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, pabrėžęs, kad pateikti nacionalinės programos variantai privalo būti suderinti tarp ministerijos, savivaldybės ir VEKS tarybos. Taip pat šis komitetas pasiūlė vyriausybei perskirstant biudžetą rasti nacionalinei programai papildomus septynis milijonus litų.
  žr. http://www.alfa.lt/straipsnis/10259966/?Kulturos.ministerija.ir.savivaldybe.susipese.del.VEKS.=2009-02-18_14-15

 9. nemalk.lt pletkavoja:

  “VšĮ “Vilnius – Europos kultūros sostinė” rastas atpirkimo ožys – Ingrida Musataitė, buvusi įstaigos finansininkė. 2009m. vasario 13 dieną ji atleista “už šiurkščius darbo pareigų pažeidimus”.
  KIENO pažeidimus? Finansininkės ar direktorių? Juk Ingrida Musataitė dalijosi darbo kabinetu su direktorės asistente bei nuožmiai vykdė abiejų direktorių valią.“

  ir t.t. Daug visokių piktų pletkų apie VEKSO ponias Bajorinienę ir Bankauskaitę. …..

 10. veksas buvo normalus kol neatsirado is rusijos remiami ekspertai.eu. o juos remia Aleksandras Duginas (http://eurasia.com.ru/leaders/dugin.html). ar po tokiu faktu dar kam nors kyla klausimas kam dirba tie ekspertai.eu? faktai kalba uz save. Lietuvos zmones neakli, yla lenda is maiso. ekspertai.eu yra viena grandimi susaistyti su rusijos spec tarnybomis ir penktaja kolona lietuvoje. gana sekmingai pazlugde musu visu svente kulturos sostine, reikia laukti ko jie imsis toliau. bet juos sustabdyti galima, svarbiausia netyleti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s