"The Hurt Locker"

Amerikoniškas filmas apie amerikiečių karius Bagdade.
Ko galima tikėtis?
1. Dar vieno propagandinio filmo tema “mūsų šaunūs vyrukai spardo užpakalius blogiečiams“.
2. Dar vieno antikarinio filmo tema “karas yra bjaurus, geri vyrukai ten tampa žudikais“.

Jeremy Renner in Kathryn Bigelow's The Hurt Locker

Šis filmas– nei iš pirmos, nei iš antros kategorijos.

Jis nėra pacifistinis, jis nėra joks “demaskuojantis“. Mums nedemonstruojamos jokios karių nuodėmės. Atvirkščiai: jie, ir jų darbas pateikiami labai teigiamai. Nežinau, ar US Army tam filmui davė kiek pinigų, bet dėkingi už tokį jų darbo parodymą jie tikrai turėtų būti.
Bet propagandiniu tą filmą pavadinti irgi neapsiverstų liežuvis. Nes, jei tai ir propaganda- ji labai kokybiška. Jeigu netgi ir jaučiame, kad vaizdelis kai kur pasaldintas, kad gyvenime viskas gal ir ne visai taip gražu- kabinėtis noro nekyla. Nes tai, kas rodoma ir sakoma filme- yra teisinga.
Ir dar. Priemonės. Lakoniškos, tikslios. Tuo metu, kai žiūrėjau filmą- į tai gal net ir nelabai dėmesį atkreipiau. Pastebiu tik dabar, praėjus dviems dienoms. Žiūrint- pagaudavo veiksmas. Ypatingo siužeto ten ir nėra, bet- išminuotojų darbo kasdieniškas įdomumas: sprogs, ar nesprogs? ir to užtenka. Dabar prisimenu, kiek nedaug ten buvo žodžių.

Net nusistebėjau, dabar perskaitęs, kad filmo režisierė- moteris. (Kathryn Bigelow). Nebūčiau pasakęs, kad tai “moteriškas rankdarbis“. Lakoniškumas retai būna moterų savybė.

Nesiruošiau to filmo būtinai kam nors įsiūlyt irgi pažiūrėt. Nebūtina juk pasakot visiems apie kiekvieną pamatytą, aš čia gi ne ataskaitą rašau.
Vis tik nutariau, kad paminėt galima. Įkyriai neperšu, nesakau “būtina pamatyt“. Be jo galima ir apsieit. Bet galima ir žiūrėt. Gerai padarytas, stiprus ir pažintine prasme įdomus filmas.

Tai, ką aš, tpsknt, “pajutau, bet nemokėjau pasakyt“, kur kas suprantamiau buvo išsakyta “Time“ recenzijoje, galite pamėginti perskaityti. Jeigu turėtumėt sveikatos (nes ji ilgoka)- gal būtų labiau aišku, apie ką aš čia mėginau mykti.
“The Hurt Locker: A Near-Perfect War Film“

Reklama

15 komentarų apie “"The Hurt Locker"

 1. Patikrinau, ką apie šiandieninį laureatą (“Oskarų“- patikslinu visiškiems žiopliams…) rašiau pernai.
  Ką gi, lieku patenkintas savimi, visai tinkama recenzija. Vieno dalyko tik neatspėjau. Nebetinka tada parašyta išvada: “Įkyriai neperšu, nesakau “būtina pamatyt”. Be jo galima ir apsieit.“
  Dabar irgi pasakyčiau tą patį, bet nebetinka. Šešiomis Oskarų statulėlėmis apdovanotą filmą, ko gero, jau bus privaloma visiems pamatyt… 🙂

 2. Ne, bet kaip mane KNISA lietuviškas to filmo pavadinimas, negaliu. Pamačiau “delfyje“ antraštę, susinervinau, sugrįžau čia išliet savo pasibjaurėjimą.

  Po įtemptos kovos „Oskaruose“ triumfavo „Išminuotojų būrys“

  Kur jie ten tą “būrį“ pamatė?? (Klausimas retorinis: įtariu, kad nežiūrėjo filmo). Filmas juk apie VIENĄ išminuotoją, o ne apie būrį. Būrys ten kažkoks, žinoma, yra, bet filmas grynai apie VIENĄ, ir ne šiaip vieną- apie netgi labai ryškų individualistą-vienišių.
  ————

  Dėl frazės “po įtemptos kovos“- bala nematė, nebesijuoksim. Delfiuose kitaip nebūna ir nebus, čia jau neišvengiama. 🙂

 3. Taip, dabar, kai pažiūrėjau tą filmą, tai galiu pasakyti, kad Tavo recenzija visai gera. O angliškosios dar nežiūrėjau, bet pavadinimas patinka. 🙂
  Dėl filmo pavadinimo. Rusai, matyt, geriau sugeneravo: “Povelitelj buri“. Bet lietuvių kalboje ir žodžio “povelitelj“ tinkamo vertinio nėra. Negali būti vien valdovai – žiedų valdovas, musių valdovas, audros valdovas…
  Žmogus, sugebantis suvaldyti sužalojimus? Žmogus, sugebantis užgniaužti skausmą?

 4. Tai čia tiek apie oskarus?
  Gerai jus apibūdino – pseudoinetlektaulai ir toliau jau skaitėte…
  Aš kiap nematęs Oskarų ceremonijos tikėjausi ryškių įspūdžių iš ceremonijos. O čia tik – matote prieš metus buvau protingas. Šitą mes žinome, reikia daugiau…

 5. Gerbiamam VIP skaitytojui Trojui (VIP mes vadiname visus, įeinančius į ištikimiausių skaitytojų pirmąjį 10-uką) atsakome:

  -Kadangi mes irgi šiemet nedalyvavome ceremonijoje;
  -kadangi neturėjome galimybės nusiųsti ten specialųjį korespondentą (neišsirinkome kurį, o ir nesisiūlė niekas);
  -ir kadangi šis laikraštis prisilaiko principo “nerašyk, jei kiti gali parašyti geriau“-

  dėl šių išvardintų priežasčių Tamstos pretenzijas atmetame, maloniai siūlome apie Oskarus eiti skaityti kitur.

  Pvz., čia:

  http://www.cityout.lt/kinas/articles/vargas_su_oskarais_ir_siurprizai

 6. O pavadinimas “pseudoinetlektaulai“ man patiko. Tik dabar pastebėjau, kaip kietai skamba. Ypač KTAULAI.

 7. Apie tą “antiblogą“ galiu pasakyt tiek: toks požiūris irgi turi teisę egzistuoti; viskas teisybė, ten taip ir yra: parodytas karas kitų (svetimoje) žemėje, svetimame pasaulyje; šitų minčių šiandien pilnas rusų internetas, nieko kito “antiblogas“ nepasako, tik kartoja rusišką dainelę.

  Nesakau, kad dainelė neteisinga. Tik tiek, kad ji irgi svetima.
  Jeigu kam nors Irakas (Afganistanas, Iranas ir pan.) atrodo mažiau svetimas pasaulis, negu USA- ką gi, prašom…
  Man nevisai su jais pakeliui. 🙂

 8. Smarkiai pavėluotai, bet perskaičiau ir pono Ekslerio autoritetingą nuomonę apie tą filmą.

  Jis ten, be kita ko rašo:

  “Честно говоря, я посмотрел этот фильм еще до того, как началась вся эта шумиха с “Оскарами“, фигоскарами и прочими 72 наградами и 46 номинациями, которые он получил. И мне картина очень понравилась. Не знаю, как “Оскар“ за фильм года и все такое, но это один из лучших фильмов, что я видел за последний год.

  Почитал отзывы и обсуждения на форумах – остался в сильном недоумении. Одна часть народа считает эту картину тупой агиткой за миссию американцев в Ираке. Другая часть выискивает в фильме бесконечные “ляпы“ – мол, таких саперов не бывает, а если бывают, то они себя так не ведут, а если ведут, то не так, а в реальной жизни оно все по-другому…

  Что на это сказать? По поводу агитки – тут вообще надо не иметь ни малейшей извилины в мозгу, чтобы сказать подобную чушь…“
  “По поводу правдоподобности – неправдоподобности и того, что, вообще-то, саперы себя так не ведут, а если и ведут, то совсем не так… Вообще, интересно читать безапелляционные заявления на форумах по этому поводу от тинейджеров, которые, конечно же, прошли все мыслимые и немыслимые войны, а кроме того, неоднократно собственноручно разминировали пачки сигарет на заднем дворе своей школы. “

  Ir t.t. Žiauriai susidoroja su “buržujais“. Man, žinoma, patiko.

  Ir pabaiga patiko:

  “Удивительно, что именно этот фильм получил главного “Оскара“ в 2010 году и что его осыпали таким ворохом наград – по-настоящему хорошие и совершенно некассовые фильмы (в прокате он практически провалился) редко получают такое признание.

  Но никакие “Оскары“ эту картину испортить уже не могут. Это очень хороший фильм,….“

  http://www.exler.ru/films/15-03-2010.htm

 9. Visa bėda tame, kad visokie “buržujai“ rusiškai neskaito, nes jei paskaitytų tų Ekslerio minimų “narodo“ samprotavimų, tai jam pasidarytų gėda rašyti tokias sapaliones, kurias čia buvai kaip pavyzdį nurodęs. Dar bėda ta, kad Eksleris žiūri į filmą kaip į kino kūrinį, o tokiam “buržujui“, matyt, kinoskonį suformavo lietuviškojo Forumcinemas repertuaras, todėl ir nepajėgia įžiūrėti truputį daugiau. Jis juk plaukia paviržiumi: jei rodomi amerikiečių kariai – vadinasi, amerikietiška karo propaganda ir t.t. Juk net žodžių filmo pradžioje “karas yra narkotikai“ jis kaip reikiant nepajėgė suprasti. 😉

 10. 1. gal palikim tą konkretų žmogų, nebesikabinėkim- būna daug blogesnių pavyzdžių;
  2. gal bandykim apsieiti be sovdepiškai aistringų “kaip jiems negėda“- jie gyvena savo gyvenimą ir mato jį kitaip, o iš žmogaus negalima reikalauti “gėdykis savęs!“- tik nesveikas gali pasiduot tokiems reikalavimams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s