Artūras Zuokas- mūsų "Užmaršties prezidentas"

Kasdien, rytą-vakarą-ir naktį, pilna laikraštiena, internetas, tv vis apie Grybauskaitę, Grybauskaitę, Grybauskaitę,
Valinską, Valinską, Valinską,…

Kartkartėm tai praskiedžiant kokia nors egzotika tipo Landsbergis, Brazauskas, …

Kartkartėm paaimanuojant: “tai kad daugiau nėr kandidatų, niekas nenori..“

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Kai apie ką nors įtartinai vienbalsiai, įtartinai visuotinai yra rėkiama- natūraliai sukelia smalsumą: o kodėl? Iš kur toks sutartinis vienbalsiškumas, ką tai reiškia?

Dar įdomiau, dar paslaptingiau atrodo tie atvejai, kada visuotinai, “vienbalsiai“ yra TYLIMA apie ką nors. Kada kurie nors daiktai, įvykiai, reiškiniai, žmonės staiga “dingsta“ iš žiniasklaidos, jų “nėra“, “niekada nebuvo“, “neįdomu“, “nežinoma“.

Visur pilna svarstymų-svarstymėlių apie visokiausius kandidatus. Aptarinėjami šansai ne tik Valinsko, Andrikienės, Brazausko. Jau net ne tik Čilinsko ir Vaišvilos. Jau net ir apie Antano Nedzinsko šansus kai kurie netingi papostringaut.

Tik kažkodėl niekur, nė vienas išminčius neprisimena Artūro Zuoko. Lyg jo ir nebūtų.

Priežastys, kaip aš jas suprantu, gali būti tik dvi:

1. Strauso politika: “nematau- tai gal ir nebus“.

2. O gal jis ir buvo ruošiamas mums tuo “paslaptinguoju juoduoju paskutiniojo momento arkliuku“?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ateina laikas, kai jie jau nebegalės apsimetinėti, kad Zuoko nėra.
Nors dar vis apsimeta, iki paskutinės minutės…

Citata:
Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) partijos valdyba pirmadienį iškėlė ir vienbalsiai pritarė Artūro Zuoko kandidatūrai prezidento rinkimuose. Šį sprendimą dar turi patvirtinti partijos taryba.

“Faktas vienas – valdyba už, o aš savo sprendimui apmąstyti turiu laiko“, – lrt.lt sakė A. Zuokas.

Pasak LiCS nario Vytauto Bogušio, A. Zuokas sutiko, kad jo kandidatūra būtų teikiama tarybai.

“Tai aiškus partinis įpareigojimas, o aš turiu laiko apsispręsti“, – lrt.lt teigė A. Zuokas.

Galutinį sprendimą dėl partijos kandidato į valstybės vadovo postą priims LiCS taryba, jos posėdis vyks kovo 7 d. …. ..

Reklama

3 komentarai apie “Artūras Zuokas- mūsų "Užmaršties prezidentas"

 1. Citatos:
  “Nežinau, ar tai – kažkokie prasidėjusio XXI amžiaus vaikystės vėjaraupiai, ar interneto plėtros sukeltas kokia nauja visuotinė užkrečiama liga, bet vis labiau bijau taip susirgti.

  Mat pastaruoju metu tampa madinga iškart viešai tėkšti tai, kas mintyse kirba. Ir visai neberūpi galvos sukti – įsižeis, supyks, gal susigraudins ar pradėtą gerą sumanymą pames. Svarbiausia – padariau savo darbą, nes išdrįsau garsiai pasakyti, kas į galvą šovė, ir net šiek tiek tikiu, kad tai – tiesa.

  Ligos simptomai itin paprasti: prastėja atmintis – pamirštama, kad galima tiesiog išlikti džentelmenu, todėl nyksta savikritika, dažnai nuslopsta drovumas, o ligai progresuojant pagaliau tampa nusispjauti ir į savigarbą.“

  “kai tokios manieros lydi žmones, pretenduojančius būti nors viena koja ant visuomenės elito laiptelio, tampa akivaizdu, kad džentelmenų po šios epidemijos nebeliks.

  Mat džentelmenas, net ir jausdamasis šimtąkart teisus, sugaiš laiko galvodamas, kodėl jam prieštaraujantis oponentas mano kitaip. Jei jis imtų iškart aiškinti, koks menkysta jo pašnekovas, kad nesutinka su protingais argumentais, džentelmenui pirmiausia pačiam taptų gėda dėl tokio savo elgesio.

  Kai šalia kažkas mušasi – nebūtinai kumščiais, gal tik žodžiais ar net laiškais elektroninėje erdvėje, – džentelmenui telieka kantriai patylėti, nesiveliant į tas muštynes, apgalvoti problemą, susidaryti savo nuomonę ir jos laikytis ateityje.

  Tačiau dabar tarp mūsų stipresnis įprotis tuoj pat rėžti savo tiesą ar ją ginti – piktai ir be jokio gailesčio kitų atžvilgiu. Tai itin sparčiai tampa kasdienybe, kuri paneigia šimtus metų tobulintas, lyg brangakmenis šlifuotas bendravimo etiketo taisykles. “

  Tautvydas Kontrimavičius. Džentelmenus guldo epidemija
  Primygtinai rekomenduoju perskaityt.
  Nebandau spėlioti, kuriuos konkrečiai “diskutuojančius džentelmenus“ jis tada turėjo omenyje. Sprendžiant iš datų- turbūt, dar ne Račą su Spurga. Gal anuos “išeidinėtojus iš Balso“, gal kitus. Neesminga, ir net kenksminga būtų tai žinot, nes tada tekstas prarastų didžią dalį vertės. Būtų nedžentelmeniška jame ieškoti konkrečių asmenų, užuot pamačius pirmiausia save.

  Tas pamokslininkas kalbėjo apie mane.

 2. Dželtelmenas tikrai nesakytų apie straipsnio autorių “tas pamokslininkas“, o sakytų gerb. arba p. Kontrimavičius 🙂
  Pritariu, kad pirmiausia šio teksto mintis reikėtų pritaikyti sau. Bandysiu, stengsiuos.
  Bet patiko ir ši mintis:
  “Pats jaučiu, kaip greit nusiviliu tuo žmogumi, kuris, net ir šventai teisus būdamas, man tampa atgrasus vien savo prasčiokišku elgesiu, kuriuo tą tiesą gina.“

 3. Kodėl manai, kad pavadinti žmogų pamokslininku yra įžeidimas?
  Klausimas retorinis, aš suprantu, kodėl taip manai. Rašydamas tą žodį, žinojau, kad gali būti perskaityta būtent taip: atseit, kad yra tyčiojamasi iš “pamokslautojo“. Suabejojau, bet paskui specialiai palikau tą žodį, grynai protesto dėlei. Nes čia tinka toks protestas- protestas prieš normalių gerų žodžių nedžentelmenišką nuvertinimą.
  Strazdas, Donelaitis, Maironis buvo pamokslininkai. Sokratas, Demokritas- irgi buvo pamokslininkai.
  Gerų, teisingų pamokslų sakymas nėra išskirtinė vien kunigų monopolija (Nors Bernardinai ir yra religininkų portalas). Puikiai pamokslauti sugeba ir Baranova, Šliogeris, Landsbergis. Ar juos vadinti pamokslininkais- įžeidimas?

  Čia tiesiog eilinis kartas, kai susiduriam su žodžių devalvacija. Prasčiokai, nepraustaburniai (ir aš jų gretoms priklausau) nuvalkiojo daug normalių žodžių, priklijavo jiems vienpusiškas, kvailas reikšmes. Žodžiai patriotas, pamokslas, vadas, liaudis… ai, sustoju, nebesistengiu prisimint daugiau- visus juos rasi kiekvienoje laikraštpalaikio antraštėje- tuos paprastus žodžius, paverstus keiksmažodžiais.
  Jie sukūrė naujakalbę. Mes prie jos taip įpratom, išmokom ją vartot, kad normali kalba mums jau neįprastai skamba.

  (Rusiškai. Vakarykščių užgavėnių proga:

  -Blin?
  -Mama, a čto, eta štuka tak i nazyvajetsia?? ili ty šutiš?…)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s