Airiški šokiai

Jau senokai. Gal jau visas mėnuo praėjo, bet vis neprisiruošdavau pasigirt tuo savo mažyčiu malonumu. Netyčia tada įsirašė man iš tv1000 toks senas airiškas filmukas. Vadinasi jis “Šokiai Lunazos metu“. Dancing at Lughnasa.

Pažiūrėjau aš jį vieną kartą. Buvo visai neblogai, nuobodokas toks, apie nieką, bet geri aktoriai, žavios detalės.
Pasitikrinau internete, kaip vadinasi. Pamačiau, kad nebuvo itin giriamas. Daugiau buvo kalbama apie pjesę, pagal kurią filmas padarytas. O pats filmas netgi daugiau peikiamas: atseit, pjesė buvo geresnė.
Kadangi aš pjesės nemačiau… Ir nelabai panašu, kad kada nors pamatysiu…

Paskui kažkaip dar kartą užmečiau akį į to filmuko atskiras vietas. Pamačiau, kad antrą kartą man netgi maloniau žiūrisi. Kažkas užkabino. 🙂

Ką bendro turime su airiais?- ėmiau netgi sau postringaut. Airija taip toli nuo mūsų. Bet jų dainos, jų šokiai mums kažkodėl labai patinka.

Beje, dėl pavadinimo. Lunaza– tai tokia pagoniška šventė, kažkokio airiško šokių ar meilės (nebeprisimenu) dievo (ar deivės) garbei. Kažkas panašaus į mūsų Jonines. Irgi naktį gamtoje dainuojama, paleistuvaujama, šokinėjama per laužą…

Dabar skaitau knygą apie Oskarą Vaildą. Joje parašyta:
Tremtis airiams buvo tas pats, kas nelaisvė žydams. Gimtinės romantiką pajuntame tik palikę namus; tiesą sakant, tik kitų žmonių apsuptyje pasidarome tikri airiai. Kartą esu sakęs Viljamui Jeitsui, kad esame talentingų nevykėlių tauta; bet nuo to laiko patyriau, kad iš nesėkmių galima pasisemti milžiniškos jėgos.

(Tai ne Oskaro Vaildo knyga. Tai tik knyga pavadinimu “Paskutinis Oskaro Vaildo testamentas“. Autorius- Peter Ackroyd.)

Nedarau iš tos citatos išvadų. Manau, kad vadinti lietuvius “talentingais nevykėliais“ būtų per daug nekukli savigyra.

Treileris.

O čia- tas filmo gabaliukas, kuris mane labiausiai sužavėjo. Šokis. Treilerio galite ir nežiūrėti, šitą siūlau primygtiniau.
Ypač rekomenduoju atkreipti dėmesį į šokio pradžią. 🙂

P.S. Artimiausiu metu filmas bus rodomas TV1000:
2009.03.03 Antradienis 15.00
2009.03.04 Trečiadienis 09.30

Reklama

4 komentarai apie “Airiški šokiai

  1. Šitame filme vaidina Meryl Streep. Dar ne tokia nusenusi kaip mačiau per Oskarų ceremoniją. Tie airiški šokiai su patrepsėjimais nors ir specifiškai airiški (kažkur skaičiau ar mačiau filme, kad jie mokykloje net turi mokytis to airiško trepsėjimo), bet juk irgi truputį primena lietuviškus. Tik Lietuvoje kažin ar galėtų būti istorija apie penkias seseris vienkiemyje.

  2. Meryl Streep, žinoma, žvaigždė, vardas titruose, ir visa kita. Ir čia ji buvo gera, tiksli, savo vietoj. Puikiai įsiliejo į ansamblį. Bet ten jos visos geros. Man asmeniškai labiausiai patiko Kathy Burke. Na, irgi ne dėl to, kad buvo-ar-nebuvo ryškiausia. Tiesiog mano subjektyvus asmeniškas įspūdis. 🙂

    http://l.yimg.com/img.movies.yahoo.com/ymv/us/img/hv/photo/movie_pix/sony_pictures_classics/dancing_at_lughnasa/kathy_burke/dal.jpg

    http://www.sonypictures.com/classics/dancingatlughnasa/cast/castpics/burke1.jpg

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s