citatos be konteksto, vol.4

Dalia Grybauskaitė vakar buvo televizoriuj. (naujiena dar. paskui bus kasdien, ir ne tik tv, bet ir prosas, ir mikrobangė, ir dulkių siurblys prabils balsais pretendentų)

Ir aš biškį girdėjau tą laidelę.

Ir paskui dar gabaliuką girdėjau laidos “Teisė žinoti Miliūtės nuomonę“. (Nelabai aiški dar . Dar vis priedainis per sukąstus dantis: “Na, žiūrėsim, žiūrėsim… Jeigu taip, kaip Valinskas, tai…“)

“Lrytas“ teikia galimybę tą vakarykštę Grybauskaitės išpažintį Jakilaičiui pažiūrėt, arba perskaityt. Yra visas tekstas, atrodo.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
261. RINKEJA
NE OLIGARCHU STATYTINE , o VALDININKU IR SEIMUNU SIAUBAS, baigiasi jiems ramios dieneles, ir brazauskiniams ir kubiliniams ir paksistams ir darbistams, visi jos bijo ir nekencia, nes ateina zmogus, kurio nenupirksi ir neapmausi.visus pastatys i savo vietas , TODEL DAR ne tokiu NESAMONIU ISGIRSIME.VISAS PURVAS KYLA

266. Žmogus
Dalia sveikatos, džiaugsmo, sėkmės, pasišventimo vardan mūsų tios Lietuvos ir jos vargo skrusdėįlyčių…….

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Jei dar nesupratote, tai pasakau. Kad aš kol kas neagituoju nei prieš, nei už, kol kas dar pats nesusiagitavau sau aiškios nuomonės. Dar vis stebiu ir laukiu V. Landsbergio žodžio. Be juoko. Man tikrai bus kiek aiškiau, kai jis pasakys, ką apie tai galvoja.
O kol kas, kol laukiam Zuoko, laukiam Landsbergio- galime stebėti, kaip elgsis mūsų “informuotojai“ ir nuomonės formuotojai.

R. Valatka, atrodo, jau pasirinko. Taip bent jau rodo jo “rujojimas“. Kažin, ar gali tikėtis, kad jam tai bus atleista ir pamiršta. Jeigu Grybauskaitė ateis valdžion ir Kubilius liks nenuverstas- “lietryčiui“, turbūt, vis tik bus šakės.

Nors “lryto tv“ demonstruoja “santūrumą“ ir yra mielai lankomas valdžiūnų. Štai ir vakar matėme labai draugišką vaizdelį. 🙂

“Lzinios“ ir “delfi“ dar nerodo aiškaus pasirinkimo. Atsargus “i vašim, i našim“.

“Respublika“ ir “balsas“, turbūt, gavo progą truputį užsidirbt iš valdiškos propagandos, kurį laiką bus gražūs ir pūkuoti.

“Vilniaus diena“ šiandien pratrūko isterišku anoniminiu straipsniu, demonstruoja didį susierzinimą ir neapykantą valdžiai:

“Neseniai britų nacionalinis transliuotojas BBC visam pasauliui paskelbė apie Lietuvoje atgyjančią cenzūros hidrą – akivaizdų politikų spaudimą nacionaliniam transliuotojui.

Šios naujienos kai kurie valdžios vyrai ir jų patarėjai, regis, neperskaitė ar nesuprato jos esmės. Antraip vakar Lietuvos žurnalistų nebūtų pasiekęs socialinių reikalų ir darbo ministro Rimanto Dagio atviras kreipimasis į nacionalinį transliuotoją, kuriame Lietuvos radijo ir televizijos generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius raginamas sulaikyti savo pavaldinius nuo diskusijų apie pensinio amžiaus ilginimą ir “Sodros“ įmokų didinimą.

“Nerengti laidų, paremtų gandais ir prasimanymais, o mėginimai diskutuoti pensinio amžiaus trukmės peržiūrėjimo tema šiuo metu yra nesavalaikiai, neatsakingi ir didinantys įtampą visuomenėje“, – teigiama R.Dagio pareiškime.

Ministras užsimojo itin drąsiai……“
“Savo patarėjams ministras gali “padėkoti“, jog šie nepatarė susilaikyti nuo dokumento, kurį galime laikyti akivaizdžiu bandymo įvesti cenzūrą įrodymu. Juoba kad R.Dagys turėjo ne vieną progą pasimokyti iš klaidų, kurių jo kolegos jau spėjo pridaryti sočiai.

Antai premjeras Andrius Kubilius kaltino žurnalistus sukėlus ant kojų visuomenę ir pakursčius riaušėms prie Seimo, sveikatos apsaugos ministrui Algiui Čaplikui pasirodė, jog diskutuodama apie planus įvesti papildomus sveikatos mokesčius žiniasklaida kelia paniką. Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė užmiršo, jog LRT studija – ne kareivinės, ir prieš visą Lietuvą pademonstravo savo supratimą apie viešą diskusiją ir nacionalinio transliuotojo misiją: užsiundė LRT tarybą ant laidos “Versijos“ kūrėjų. Ką ir kalbėti apie Seimo pirmininko Artūro Valinsko užgaidą dozuoti žiniasklaidos laisvę renkant informaciją parlamente.

Jei alergija viešai diskusijai progresuos tokiu tempu, matyt, netrukus sulauksime valdininko, kuris pabaksnos į Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, numatantį baudą už sistemingą raginimą arba kurstymą žodžiu, raštu arba kitokiu būdu Lietuvos piliečius emigruoti į užsienį. Kas galėtų paneigti, kad tokiems komunikacijos specialistams nepasirodys, jog vieša Vyriausybės kritika yra raginimas palikti šalį?

Šie desperatiški Lietuvą valdančios centro dešiniųjų daugumos atstovų veiksmai labai primena Rusijos valstybininkus, kurie regėdami, jog šaliai nepavyks išvengti ekonominės krizės, įspėjo laikraščius nerašyti apie prastėjančią padėtį šalyje ir neskleisti “ekstremistinių nuotaikų“.

Skirtumas tik vienas – Kremlius spaudimą daro netiesiogiai, nurodymai duodami laikantis griežtos hierarchijos, pirmiausia “apdorojami“ leidinių vadovai, vyriausieji redaktoriai, redaktoriai. Mūsiškės valstybės galvos nurodymus rėžia nė nesistengdami slapstytis. Juk žino, kad Lietuvoje – žodžio laisvė ir viešai kalbėti galima. Tik labai keista, kodėl Rusiją kaltiname laisvo žodžio naikinimu, o Lietuvą dar vadiname demokratine valstybe. Juk, tiesą pasakius, mūsų valdžia nuo Rusijos šiuo atveju niekuo nesiskiria. Na, nebent tuo, kad žiniasklaidą bando išnaikinti beprotiškais mokesčiais.“

Reklama

5 komentarai apie “citatos be konteksto, vol.4

  1. Ak Tu šitaip apie mano domėjimąsi politika?
    O gal norėjai pasakyt, kad Tau nuobodi mūsų būsimoji vedlė? (Atsiprašau visų cenzorių, aš tik pavartojau laikraštinių rašeivų pamėgtą žodį. “Partijos vedlys“, “Seimo vedėjas“ ir pan.)

    Žinau, Tau nuobodu, kad aš šį kartą visai nutylėjau trijų raidžių agentūros vedėją. 🙂 O ponas Valatka čia gal neatlėks koliotis. O man gerai, kai Tau nuobodu. Man patinka, kai ramiau.

  2. Nuobodus tas straipsnis, kurį taip kruopščiai išcitavai. Man patinka, kad domiesi politika, bet šaltinius šį kartą pasirinkai labai nykius. O Landsbergis savo bloge nieko nerašo? O kaip dabar atrodo Zuoko blogas?

  3. Vedle, geras zodis 🙂 reiks pradet vartot. Taip pat triju raidziu agentura, taip pat graziai skamba 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s