apžvalgėlė (vol.2). Žinios be parašo, pavadinimai atskirai nuo žinių.

Dvi užkliuvusios žinutės portale “balsas.lt“. Abi nesvarbios. Lyg ir nesusijusios niekuo. Nebent tuo, kad abi yra lietuviškos žiniasklaidos pavyzdžiai.

Pirmoji vilioja antrašte:
Virš prezidento kėdės giedras dangus?
Atsivertę ją, randame tekstą, po kuriuo parašyta: Šaltinis: Radijas “Laisvoji banga“.

Autoriaus nei vardo, nei pavardės- nėra. Bet yra nuotrauka. Be to, mes juk visi vieni kitus pažįstam, ir taip žinom, kieno komentarai būna transliuojami “Laisvojoj bangoj“. Ir aplamai Medalinskas yra toks populiarus asmuo, kad privalome pažint iš veido.

Antroji skelbia:

Nustatyti Operos ir baleto teatro scenos rekonstrukcijos trūkumai.

Atsidarę- surandame informaciją, kuri pasirašyta trimis raidėmis: BNS.

(Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS“ sutikimo neleidžiama.)

Kadangi nesu tikras, jog tiksliai žinau, ką reiškia “ar kitaip atgaminti“- dėl visa ko stengiuosi necituot ir kitaip neatgamint. Neklausinėju, kuo antraštė rišasi su tekstu. Nežinau, ar trimis raidėmis nurodomas šaltinis savo klientams pateikinėja informaciją su antraštėmis, ar be. Vienintelis dalykas, kuris mane truputį sudomina kiekvieną kartą, kai girdžiu žmones piktinantis Operhauzo scenos remontais, tai tik … bet čia jau neapsieisiu be mažytės citatos, atleiskite…

“Esą žiūrovo akiai pasikeitimai beveik nematomi, nes atnaujinti tik viršutiniai ir apatiniai scenos mechanizmai. ….“

Kiekvieną kartą vis norisi pasiteiraut: o kaip jūs įsivaizduojate “matomus žiūrovo akiai pasikeitimus“, kuo jie turėtų matytis? Man tikrai smalsu, kas įeina į kategorijas, neįeinančias į “tik viršutiniai ir apatiniai…“. Bet suprantu, kad klausinėti kvaila, nes žinutės rašomos ne tuo tikslu.

Reklama

3 komentarai apie “apžvalgėlė (vol.2). Žinios be parašo, pavadinimai atskirai nuo žinių.

 1. Nepragalvok, ko nereikia. Aš čia jokių pretenzijų agentūrai neturiu, jie tik perduoda tai, ką plepa kiti.
  Nebent ta proga galėčiau tik prisipažint, kad man nelabai aišku ir truputį smalsu aplamai dėl agentūrų darbo. Aš suprantu, kad jie prekiauja informacija. Gauna, surenka, parduoda vartotojams. Didmeninės prekybos sandėlis. O iš kur ta informacija gaunama? Na, iš visokių Reuters, Rian, BBC ir pan., aišku. Tai, kas liečia importinę. O lietuviška iš kur? Kas duoda, tą imam, ar ir patys kartais gaminame?
  Betgi, berods, niekada netekdavo matyt (o gal klystu, gal tiesiog neatkreipiu dėmesio, nepastebiu?)užrašo “TASS korespondentas Mitia Ivanov praneša, kad…“. Arba dabar “BNS korespondentė Lilė Dauburytė pati matė, kad…“. Visada rašoma “TASS įgaliotas pareikšti“, “Kaip praneša BNS“. Reiškia- agentūra atsako už viską, arba neatsako už nieką. Arba- jūs neturite teisės klausinėti.

  Mielojo Artūro aš neužkabinėju, jis turi pakankamai užsiėmimų ir be manęs. Jei nori, Tu man atsakyk į tuos klausimus, taip bus ir ramiau ir padoriau. O jei nežinai- neatsakyk, irgi nelabai svarbu.

 2. Prie kalbos apie agentūrų produkciją. Užkliuvau už pavyzdžio, štai tokio:

  http://visualrian.ru/images/item/367762

  Irgi agentūra. Tiesa, blogos valstybės, o ir pavadinimas ne iš trijų, bet iš keturių raidžių.
  Bet klausimas tas pats.
  Kas čia: objektyvūs faktai be propagandos, ar kas kita?
  Ir dar: ar tikrai tokia nesąmonė BUVO sugalvota (tada, sakyčiau, tikrai keistoki tie estai, kur jau ten Valinskui iki jų..), ar tai tik “RIA Novosti“ šitaip, atseit, tada pajuokavo?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s