"Masked and Anonymous"

Gaudau kaifą. Nieko rimto, nieko ypatingo. Turinio praktiškai nėra, tik draivas. Mėgėjams. Liaudžiai, kiek matau iš vertinimų tinkle, ne itin patiko. Turbūt, daugumai buvo nuobodu. Jų reikalas. Aš tik neįkyriai pasigiriu, kad man šitas daiktas labai tinka. 🙂


Prekybininkų reklaminis pristatymas skamba taip:
“Pilietinių karų išvargintoje šalyje vyriausybė nutaria suruošti neregėto užmojo labdaros koncertą. Ši misija patikima patyrusiai organizatorei Ninai (Jessica Lange). Bet kai paaiškėja, kad pirmojo ryškumo žvaigždės neskuba į šią “skylę“, lieka vienintelis koziris – ištraukti iš kalėjimo legendinį rokerį Džeką Feitą (Bobas Dylanas). Idėją pasiūlo geraširdis dėdė Tomas (Johnas Goodmanas). Šis šou gali tapti tikru triumfu. Arba iki šiol neregėtu fiasko. Originali siurrealistinė komedija tapo tikra Sundance’o kino festivalio sensacija. Siužete ir stilistikoje akivaizdi broliukų Coenų “išdaigų“ įtaka. O garsus bardas Bobas Dylanas ne tik vaidina ir dainuoja balades, bet ir Sergejaus Petrovo pseudonimu padėjo rašyti scenarijų.“

Imdb lankytojai atsiliepia šaltai, o rottentomatoes kritikų dauguma tiesiog tyčiojasi. Turbūt, ne be pagrindo. Filmas tikrai nėra protingas. Man tiesiog patinka tie žmonės. Dylanas, visi kiti. Nuotaika, ironija. Garsas. Tik tiek. Man to užtenka.

(rodė tv1000)

4 komentarai apie “"Masked and Anonymous"

 1. O aš su malonumu pasižiūrėjau filmą “For Your Consideration“, nors IMDB kažkoks žiūrovas murma apie nusivylimą, aiškina, kad nieko originalaus parodijose apie visus tuos “talk show“ ir “infotainment“, tačiau man šis Christopher Guest filmas įspūdingai pašaipus, taiklus holivudinių personažų rinkinukas: scenaristai, prodiuseriai, aktorių agentai, aktoriai, besistumdantys dėl vietos po saule, t.y. lempa. O dar ir TV su savo filmų kritikais, pankiškai išsidažiusiais senukais laidų vedėjais ir neaiškios paskirties moteriškėmis… 🙂

 2. Šiandien ryte per radiją tituluoti skulptoriai man dėstė, koks esu visiškas dundukas, kada gėriuosi Klaipėdos kičiniais papuošalais ir drįstu bjaurėtis Vilniaus vamzdžiu. Aiškino, kad šiais laikais skulptūros yra jau netgi visai ne skulptūros, o objektai, reiškiniai be įvykiai. Jokiu būdu negalima jų daryti primityviai iš bronzos, ar, neduok Dieve, iš marmuro. Šiuolaikiniai publiką žavintys objektai daromi iš plunksnų, mėsos, ekskrementų ir menininko dvasios. Prie to dar būtinai pridedant besižavinčių moteriškių- menotyrininkių tikėjimo.
  Taigi. Pajutau truputį savo menkumą. Negana, kad profesionalas rašeiva man prikišo nesuvokimą šiulaikinės žurnalistikos vertybių, tai dar gavau ir apie savo nusususį skonį meno srityje. Sužinojau, kad suvokiu tik kičą. Dar blogiau- juo džiaugiuosi.

  Būčiau čia apie tai neprisiminęs, bet turiu ir trečią problemą- su šituo “dylanišku“ filmu “Amžiaus šou“. Irgi keistokai jaučiuosi. Lietuviškas pavadinimas, pristatymas ir kritikai man aiškina, kad tai kvaila komedija, priedo dar ir visai nevykusi. Kad, atseit, tik vientisas didelis klipas, kuriame be Dylano daugiau nieko ir nėra, o ir pats Dylanas toks labai seniokiškai tingus, nieko nedarantis, joks.

  O man velniškai patiko būtent tai, kad jis toks: tingus, nieko nedarantis, joks. Ir filme jokios komedijos neradau, ten galima rasti daug liūdesio, melancholijos, filosofijos, Markeso dvasios- ko nori, tik ne komediją.
  Vakar parašiau, kad filmas be turinio ir neprotingas. Dabar, pamatęs jau visą iki galo, sakau- ne, turinys ten yra. Jis neapibrėžtas, tas turinys, jis nesukramtytas paaugliams, moteriškėms ir rimtuoliams, kurie reikalauja iš visko konkrečios prasmės. Jame nėra prasmės ir nepasakoma jokio sprendimo. Neduodama įvertinimo, kodėl ir kas įvyko. Ir aplamai ar kas nors tokio buvo, ar galėjo būti. Ir kam to reikia.
  Bandau suformuluot filmo vertybes, jo minčių gylį:
  po ilgo vakaro, ilgos nakties, spalvoto vakaro, daug alkoholio, draugų arba vienatvės;
  kada jau visi galutinai nulūžo, arba išėjo į tamsą, arba jų gal išvis nebuvo;
  likote dviese, arba likai vienas;
  jau beveik išsiblaiviusia galva, su velniškai blaiviomis, stebėtinai protingomis mintimis, kurios kankina, veržiasi,
  kurias
  dėstai,
  bandai suformuluot, žinodamas, kad jos svarbios,
  jūs sakote vienas kitam velniškai protingas mintis, judviejų mintys nesusisiekia, bet papildo. Abu žinote, kad jos vertingos, jūs velniškai protingi tą rytą, neabejotinai.

  Paskui ateina miegas, ateina rytas, pilka diena. Tų minčių neprisimeni ir nerandi reikalo bandyt prisimint. Nesakai, kad tai buvo tik girti tauškalai. Žinai, kad anos mintys buvo svarbios ir protingos. Bet nesistengi jų prisimint ir išdėstyt ant popieriaus, nes tai sugadintų viską.
  Jeigu jums taip niekada nebuvo- nesuprasite, ką norėjau pasakyt. Tada gal nežiūrėkit to filmo, bala jo nematė jums. 🙂

 3. Sveiki! Seniai “nesimatėme“! 🙂

  Aš dar pažiūrėjau kas vaidina, nes man padarė įspūdį Tavo Fanta atsiliepimas apie šį filmą. Dar įtikinėju save, kad man “taip buvo ne vieną kartą“…
  Atkreipiau dėmesį, kad vaidina vėl kartu, kaip ir Didžiajame Lebovskyje, Džefas Bridžesas ir Džonas Gudmanas.
  Plius BD, taigi gera muzika. Edas Harisas , Čičas Marinas, Valas Kilmeris, Penelopė… ieškosiu. 🙂
  Ačiū Fanta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s