užkliuvimai

Užkliuvimas 1:

V.Adamkus: JAV prezidento kalboje negirdėjau nieko naujo
Drąsios šalies Lietuvos prezidentas drąsiai kritikuoja USA prezidentą.

Citata:
…kažkur tai jau girdėta, kitų prezidentų pareiškimai irgi buvo panašūs. Mano vertinimas skiriasi nuo tų, kurie yra sužavėti, vos ne alpsta, esą čia kažkas naujo pasakyta. Vertinu prezidento kalbą, minčių išsakyta ir gerų, bet aš asmeniškai, sekdamas užsienio politiką, nieko naujo negirdėjau“, – pakeliui iš Prahos į Lietuvą žurnalistams sakė prezidentas V. Adamkus….. ..

Galėčiau laisvai pasakyt taip apie bet kurio (ne vien USA) prezidento bet kurią kalbą. Visi žinome, kad kalbos, kurias sako prezidentai, daugumoje yra tušti žodžiai.

Įdomu yra tik tiek: kodėl prisireikė mūsų prezidentui drąsiai formuluoti, kad misteris Obama yra, atseit, nuobodus?

Na, suprantu, skrendant lėktuvu namo, atsipalaidavus, su taure rankoje… aš dar ir ne tiek priskiesčiau visko. Iš ko vėliau visokie delfiai galėtų vežimus malkų priskaldyt. Bet aš ne prezidentas šalies. Prezidento kiekvienas ištartas žodis atspindi šalies, kurią jis atstovauja, oficialią poziciją. Neoficialiai prezidentai nekalba. “Ne spaudai“ su žurnalistais prezidentai nebendrauja. Kiekvienas žodis visada kažką reiškia.
O čia, išeitų reiškia, kad didžioji valstybė už Atlanto mums truputėlį nuobodoka ima atrodyt.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Užkliuvimas 2

Mėgsta inteligentai rinkt parašus po skundais ir “pasipiktinimo laiškais“.
Kaip gera yra pasiaiškint: tu su mumis, ar tu mums priešas?
Ir mes galime studijuoti sąrašą, klausinėti: o kodėl ano parašo nėra? Nenorėjo? Priešas? Išsigando? Ar jam nebuvo pasiūlyta pasirašyt… O kodėl nebuvo pasiūlyta?
Ir t.t.

Ir dar klausimai, kurie kankina:
1. Ar šie žmonės nori pasakyti, kad nuo šiol skaitys ir bendradarbiaus tik su “Lietuvos rytu“, “delfiu“, TV laidomis “Puikusis šou“, “Kakadu“ ir pan.?
2. Kas labiau jaudina šiuos žmones: “Republikos“ purvinumas, ar Tomkaus bjaurus elgesys su Leonidu Donskiu, ar tai, kad “dabartiniai valdantieji“ nebe su tuo laikraščiu, “su kuriuo reikia“, bendradarbiauja?

Nes šiaip jau- polėkis išreikšt pasibjaurėjimą bjauriais dalykais yra gražus. Bet, sakant “a“, būtų gražu iškart sakyt ir “b“, ir “c“, ir “d“.
Nes dabar vaizdelis gaunasi labai dviprasmiškas.

Kultūros ir visuomenės veikėjai: bendradarbiauti su „Respublika“ ir „Vakaro žiniomis“ negarbinga

Reklama

4 komentarai apie “užkliuvimai

 1. Tikrai, perskaičiau V.Landsbergio pasibjaurėjimą Lrytu, kad šie šlykščiai purvina Valinską. Pasak V.L., tai jau signalas, kad “Lietuvos rytas“ žurnalistinės kultūros požiūriu susilygino su “Respublika“. Apie kitą signalą galit pasiskaityti patys.
  Bandžiau sau suformuluoti tokią mintį, kad Lrytas purvinai vemia tik ant politikų, o “Respublika“ – ir ant kitokių žmonių. Bet prisiminiau, kaip šlykščiai Lrytas yra prirašęs apie Pociūną, o jis juk ne politikas buvo.
  Taigi irgi nematau skirtumo tarp tų dviejų laikraščių. Kodėl šviesiausios asmenybės pasirinko smerkti tik vieną pusę?

 2. Vakar, važiuojant per kanalus, pirštas perslydo per LNK knopkę, kaip tik užtaikiau ant šlykščiausios jų laidos- “Kakadu“. Ekrane puikavosi žurnalo “Valstybė“ redaktorius. Aiškino tautai, ko vertas Valinskas.

  Nežinau, kiek ir ko yra vertas Valinskas. O štai dėl žurnalo “Valstybė“ vertingumo tapo viskas aišku. Jeigu redaktorius dalyvauja laidoje “Kakadu“. Labai rimtas ir patikimas žurnalas.

  Šiandien- A.Katkevičius (“Verslo klasė“) atkerta V. Landsbergiui:

  “Tai tiesiog atsakymas į „Auksinių svogūnų“ judesį, kai į sceną pirmą kartą per visą lietuviškų pretenduojančių į juoką laidų istoriją buvo išvilkti abu nemaži dienraščiai ir apdrabstyti sąmojinga daina.“

  Supraskite, profesoriau: Valatka yra gražus, pūkuotas ir visais atžvilgiais mandagus vyrukas, jis tik nebeapsikentė.

  Viena kompanija jau renka parašus “prieš Tomkų“, kita- atrodo, greit ims rinkti parašus “Valatkai apginti“. Ryškėja kariuomenių sudėtys.

 3. Kol kas matau tik dvi divizijas: viena puola priešą, kita gina užnugarį. Keistai čia išsidėstė pajėgos. 🙂
  Katkevičius paaiškino, kad kitas laikraštis už satyrinę dainą pareikalaus kitokios satisfakcijos. Gal turi minčių, kokios?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s