Skaitinėjant eN-eL-Pistus

Ar dar pamenate NLP?
(Klausimas nukreiptas “seniesiems mūsiškiams“ iš amžinatilsį Užuovėjos)

Nežinau, ar noras prisimint senus laikus, ar šiaip atsitiktinumas mane šiandien užvedė kažkokį vieną (gal iš tų pačių, o gal iš kitų) smegenų pudrintoją.

Kadangi tikrai man patiko vienas iš ten rastų straipsnių (rekomenduoju jį čia savo rubrikoje “Patiko ir labai ne“, pažiūrėkite), ėmiausi truputį pasiknist ir daugiau.

Nors, atsimindamas patirtį, kad su NLP-istais reikia nebūt žioplam- skaitau mažom dozėm ir atsargiai… 🙂

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Kad ir toks, pvz., momentas…

Skaitydamas vieną straipsniuką iš ten, užkliuvau už tokios vietos:

Jėgos žaidimai

„Galia korumpuoja. Absoliuti galia korumpuoja absoliučiai“- Baronas Acton‘as

Lenkų psichologas Andrejus Lobaczewskis dar sovietiniais laikais kartu su grupe kolegų parašė fundamentalų veikalą- „Ponerologija Polityczna“, ir reali šios knygos išleidimo istorija yra labiau kvapą gniaužianti, nei koks „Da Vinčio kodas“- lenkų saugumiečiai išgaudė visus rankraščius, fiziškai sunaikino tyrėjus, vienas rankraštis per slaptą kurjerį 1984-aisias buvo perduotas į Vatikaną, bet ten ir pražuvo, ir tik pats Lobaczewskis, emigravęs į JAV, sugebėjo atkurti didžiąją šios studijos dalį, bet tuometinis valstybės sekretorius, Zbignewas Bzezinski, pasirūpino, kad ji taip ir neišvystų dienos šviesos.

Ne veltui. „Poneros“ graikų kalba reiškia blogį- plačiausia prasme. Lobaczewskis savo veikalu teigė, jog visa mūsų civilizacija, kuri jau veik 8000 metų teoriškai siekė santarvės ir taikaus bendradarbiavimo idealų, iš esmės buvo sukurta psichopatų, kurie tai darė metodiškai pavergdami milijonus paklūstančių ir išžudydami milijonus nepaklūstančių. Psichopatai net genetiškai yra geriau pasiruošę kovai, ir žmonijos evoliucijoje jie, būdami absoliučia mažuma („grynaisiais“ psichopatais, anot Lobaczewskio, jau gimsta apie 1 proc. žmonių, dar 5 procentai turi įgimtą polinkį jais tapti, o beveik 12 procentų žmonių tiesiog patologiškai siekia jiems paklusti), sugebėdavo tapti įtakingais lyderiais tik todėl, kad yra genetiškai užprogramuoti veikti be jokio sąžinės graužimo, metodiškai ir nesukdami galvos dėl priemonių. Tokią statistiką patvirtina ir kitas fundamentalus veikalas, apie karybą – savo laiku padaręs tikrą perversmą karinės strategijos ir taktikos „moksle“: brigados generolo Samuel.Lyman Marshall‘o atradimas, kad tik penktadalis ar net šeštadalis JAV II-ojo pasaulinio karo kareivių fronto linijoje… šaudė į priešą, nes didžioji dauguma to visais įmanomais būdais vengė. Marshall‘o knyga, išleista 1947-aisias (Men Against Fire: The Problem of Battle Command) galų gale buvo sumenkinta ir aršiai sukritikuota, nes mažai kam patiko pati studijos išvada, kad didžioji dauguma to meto kareivių nenorėjo žudyti ir mieliau žūdavo patys, nei žudydavo priešus. Tik maža visų karių dalis- tikėtina, psichopatai- žudė “lengvai” ir nedvejodami, tad tradicinis kario- bebaimio didvyrio- portretas, kurtas to meto, ir vėlesnėje medijoje, švelniai sakant, buvo netikslus. Tai vėliau patvirtino ir Holmes/ Keegan kitų ginkluotų konfliktų studijos (pvz. Falkland‘ų karas), ar net FBI vidinis tyrimas 60-aisias, įrodęs, kad dauguma ginkluotų pareigūnų vengia naudoti ginklą net kai tai „būtina“.

Antra vertus, turime suvokti, kad jei šou- ar mūšio lauke, ar rinkimuose- veda tikras psichopatas, ir yra kritinė jo „įkvėptų“ pasekėjų masė, pradeda veikti ir kiti socialinės psichologijos principai, kad ir tokie, kaip visuotinumas, ar viršenybė- tereikia prisiminti Stanley Milgram‘o paklusnumo eksperimentus, kur sadistiškoms komandoms- klausiamąjį kankinti elektros smūgiais- paklusdavo ne mažiau 60 proc. tiriamųjų, o kituose panašiuose eksperimentuose- ir dar daugiau. Turime begalę pavyzdžių, kai pareigomis suteikta viršenybė ar valdžia (tarkim, kalėjimo prižiūrėtojo ar armijos seržanto pozicija) psichopatus, ir jiems paklūstančius paverčia tikrais monstrais- YouTube apstu pačių amerikiečių kareivių filmuotų kadrų apie tai, kaip jie Irake ne tik kankina belaisvius, bet ir šiaip, malonumo dėlei, šaudo avis, tyčiojasi iš čiabuvių vaikų ar mėto į orą ką tik gimusius šunyčius.

Svarbiausia yra tai, kad JAV armijos vadovybė puikiai pasimokė iš Marshall‘o studijos, tad Vietnamo karo statistika jau visai kitokia- čia amerikiečiai šaudė 90 proc. atvejų, o kad būtų dar efektyviau, napalmą liedavo visur, kur tik negalėdavo šaudyti.


Įdomu, ar ne? Ir grėsmingai skamba, ir įtikinamai.
Ypač kada kalbama apie kažkokias mistines knygas, kurios buvo tokios gudrios, kad jų nebuvo leista skaityti niekam, išskyrus NLP mokslų daktarą Vidą Jankauską. (atsiprašau, jeigu neteisingai “nurodžiau mokslinį laipsnį“, čia yra tik toks mano nevykęs pajuokavimas..).

Pabandykite užklausti gūglį apie knygos pavadinimą „Ponerologija Polityczna“.
Pabandykite apie tą patį užklausti rusiško “yandex“ (ya.ru).
Pabandykite “yahoo.com“

Na, kaip sekasi?

Ai, gerai, pasakysiu- galit nesikankint daug, užteks vieno gūglio. Visos kitos paieškų sistemos duoda TĄ PATĮ rezultatą, visiškai identišką.

Žinau, atsakysite: juk tau, durniau, ir buvo pasakyta. Knyga uždrausta, veikalą paslėpė Brzezinskis. Todėl apie jį pasaulyje žino tik vienas žmogus.

Siaubas, ar ne?
Kažin, o kodėl mums tada dar leidžiama žinoti apie tą žmogų…??

Tikėsimės, kad su juo viskas tvarkoje. Nors tame tinklapyje paskutiniai įrašai jau gana senoki. Bet nelinkėsime nieko blogo, lai gyvuoja. 🙂

Reklama

4 komentarai apie “Skaitinėjant eN-eL-Pistus

  1. Tikrai. Knyga egzistuoja. Netgi pardavinėjama. Ačiū, žinosim. (Nepirksim, bet žinoti gerai)

    Turbūt, Brzezinskis buvo uždraudęs, o juodas evil Obama vėl leido. 🙂

  2. Beje. Reiktų kada nors gal surasti 5 minutes laiko ir pauostyt dozę, seniai neužsiiminėjau toksikomanija.
    Pvz., galima būtų paskaityti apie derivatyvizaciją. Ar žinote, kas yra derivatyvizacija? (Ištarti tokį ilgą mandrą žodį nebandau ir net parašyti pats mėgint nedrįstu, naudojuosi “copy-paste“). TAigi. Perskaitykite ir sužinosite.
    MAn tas rašinys iš tolo atrodo skaniai, gundo, panašus į labai įdomų. Tik kad nežmoniškai ilgas. Neformatas. Mes juk tinginiai, bet kas, kas yra ilgiau už Giedros Radvilavičiūtės esė Šiaurės Atėnuose, mums jau per ilga. 🙂

    http://www.mindgasmic.com/ese77.htm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s