subjektyvūs paburblenimai antrą dieną po rinkimų

Vakar knietėjo plepėti, dalintis įspūdžiais, bet rašyt tingėjosi. Turbūt, ne man vienam taip.
Balsuot nėjau. Sakiau jau, kodėl nesinorėjo. Sakiau sau, kad noriu antro turo, bus įdomiau, aiškiau pajusti norą palaikyt kažką.
Balsuot nėjau, bet rezultatu esu patenkintas. Nes jau vakare pajutau, kad nebenoriu antro turo, kad jis man nebereikalingas.

Pajutau savyje norą, kad tie dalyvavimo procentukai būtų suskaičiuoti taip, kaip reikia.

Tai nereiškia, kad staiga labai pamilau Dalią. Tik eilinį kartą suveikė dėsnis: jeigu mūsų priešai dejuoja ir inkščia, tai gal tikrai pataikėme?

Abu “lietryčio“ kanalai visą vakarą verkšleno ir inkštė. Pas “visuomeninę transliuotoją“ Miliūtę visą vakarą liūdnai vampsėjo Bruveris (labai nevykusiai padažė lūpas grimuotojos, dabar visa Lietuva tyčiojasi…), o pas “lietrydžio“ transliuotoją Jakilaitį- urzgė Valatka. Ant abiejų veidų puikiai matėsi ženklas: jie ne šiaip sau nepatenkinti- jiems baisoka.

Saldu buvo matyti tai. Ir jau vien už tą malonumą galima padėkoti būsimąjai prezidentei.

Beje, šiandien pastebėjau įdomų dalyką: “Respublika“ nutilo. Užsičiaupė, užsirišo. Lyg niekada ir nebūtų pylusi pamazgų apie Briuselio matriošką ir pan. Tomkus davė komandą nutraukt ugnį. Mūšis pralaimėtas, gal šovinius taupo, gal paliaubų tikisi.

Valatkiniai liko beveik vieniši, kol kas dar išdidžiai (arba desperatiškai) kaunasi.

Jakilaičio pokalbio su Grybauskaite:

Citata:

– Kalbėjote, kad gyvensime kitokioje Lietuvoje, kitokią Lietuvą kursime.

O jei man prie širdies ši Lietuva – ar mums ne pakeliui?

– Tie, kurie atėjo balsuoti, balsavo už kitokią Lietuvą.

Iš daugiau negu 50 procentų atėjusių balsuoti beveik 70 procentų pasirinko šviesesnę, saulėtesnę Lietuvą po tokio apsivalymo lietaus, koks buvo sekmadienį.

Mums ne pakeliui su Jakilaičiu, mums ne pakeliui su Valatka. Nacionalizuosime “Lietuvos rytą“, nacionalizuosime LRT. 🙂
(Čia tik mano subjektyvios svajonės, žinau, kad nepavyks. Gal ir nereikia.)

Tą vakarą televizorius rodė du lietryčio kanalus su lietryčio aimanuotojais, du kanalus debilams, ir kanalą BTV. BTV atrodė daugmaž taip, kaip reikia tokį vakarą.

Ką gi, karalienę turim, dabar įdomi intriga yra laukti, kada paaiškės būsimieji dvariškiai. Svita, tpsknt. Kai pamatysime jų veidus, bus kiek aiškiau. Ar bus tos pačios balos varlės, ar kokio kito urvo nepažįstami driežai. Ar bala liks rami, ar ne.

Jei mane šitaip išrinktų su tokiais tautos pasitikėjimo procentais- pajusčiau pagundą. Jusčiau pagundą iškart po inauguracijos paskelbt referendumą. Įsivaizduočiau turįs daug šansų laimėt. Su giesmele “aš noriu, bet jie man neleidžia“.

…reikia sustoti, apsigalvoti ir rimtai pamąstyti, kaip politikai įsivaizduoja politiką Lietuvoje.

Tokios politikos, kokia buvo vakar, žmonės nebenori. Vakarykščių politikų – taip pat.

Jau ne pirmą kartą Lietuvos žmonės priima tokį sprendimą, tačiau politikai kažkodėl nenori to girdėti.

Šiandien suduotas rimtas smūgis oligarchinei politikai, į kurią mūsų šalis buvo įstumta.

Jei politikai ir toliau manys, kad gali konfrontuoti, dalytis postus, veržtis prie lovio, jei ir toliau jie politikoje matys tik intrigas ir pinigus, nesvarbu, kaip vadinasi jų partija, – žmonės tokius politikus visai nušluos.

Mums visiems reikia suprasti, kad Lietuvoje tokios politikos neturėtų būti.“

Tokie žodžiai- populiarūs. Su jais ėjo prezidentas Paksas, ir tauta jį palaikė. Jis pralaimėjo, bet viltys, tvarkos ir teisingumo troškimas- nemirtingi, visada rusena. Reikia tik papūst, kad vėl užsidegtų širdys.

Paprastam žmogui nei suprantama, nei miela yra sistema, kai prezidentas nieko negali. Daugumai- pripažinkime- natūraliau atrodo prezidentas, valdantis šalį. Putinas, Obama, Lukašenka- jais žavimės arba nekenčiame, bet su jais viskas aišku. O tokie prezidentai, kaip Vokietijos, arba Medvedevas, arba Adamkus- mums keisti, nesuprantami, juokingi, nevykę atrodo.
Taigi, referendumas atrodo įmanomas.
Ar jo reikia- kitas klausimas. Nežinau. Abejoju. Gal bijočiau.
Manau, kad jo nebus.
Pasakiau tik, kad man būtų pagunda, jeigu mane taip išrinktų…
(Bet juk aš nelabai nutuokiu, kas iš tikrųjų ir kodėl išrinko JĄ. …)

Reklama

8 komentarai apie “subjektyvūs paburblenimai antrą dieną po rinkimų

 1. Toks įspūdis, kad Grybauskaitė ir be referendumo sugebės prispausti valdžios vyrus taip, kad dulkės rūks. Jau po pirmos dienos penki ministrai uodegas prispaudę aiškina, kaip jie stengiasi dirbti.
  Kitas reikalas, kad jei Grybauskaitė iš tikrųjų užsimos prieš klanus ir oligarchiją, prieš ją gali būti panaudoti ant Pakso išbandyti sudorojimo būdai. Apie šį asmenį buvau ir esu prastos nuomonės, bet eurodamos, jei ji tikrai nuoširdžiai nori kažką pakeisti, man būtų tikrai gaila.

 2. Šiaip man keista, kad po Grybauskaitės pergalės Zuokas su Valinsku taip skubiai pradėjo griauti koaliciją…

 3. "Rossijskaja gazeta":
  "Леди из железа>
  Новым президентом Литвы стала женщина с бойцовскими качествами"

  http://www.rg.ru/2009/05/19/gribauskajte.html

  "Однако, несмотря на годы жизни, проведенные в России, касаясь вопросов сотрудничества со странами бывшего СССР, новый президент Литвы назвала приоритетами Украину и Грузию. Что касается Москвы, то здесь Грибаускайте напомнила лишь о необходимости развивать с ней "конструктивные отношения". Правда, при этом она пояснила, что Литве пора "перестать плодить врагов", особенно в Европе. "Нужно отстаивать реальные интересы, а не надуманные", – считает избранный глава государства.

  Что касается любимого хобби госпожи Грибаускайте, то оно заставляет задуматься о целесообразности каких-либо конфронтаций с этой миловидной дамой. …"

 4. Anksti Pakso šmėklos laukiate, mielas Fantai.
  Ministrai bus paaukoti ant nuskaistinančios ugnies saulės, bet tuo viskas ir baigsis.
  Oligarchai beje neišnyks. Galiu garantuoti. Kažkaip ir Prezidentei reikės su oligarchais gyventi. Net Švedija gyvena su Valenbergais. Kur gi mes dėsimės? Su Valenbergų bankais Lietuvoje ?

 5. Mielasis valinskininkas Troy praleido progą patylėti.
  Nors aš irgi manau, kad “tuo viskas ir baigsis“ yra tikimiausias variantus. Bet koks įdomumas šnekėt apie neįdomius variantus.
  Dėl oligarchų valenbergų. Mes ir nekalbame, kad jų visai nebus. Putinas irgi labai neblogai sutaria su Abramovičium. O su Chodorkovskiu nesutaria. Lukašenkai valdyt šalį irgi oligarchai netrukdo. Reikia tik mokėt su jais tvarkytis.

  Šiandien vakare per radiją “Echo Moskvy“ bus laida 48 min. laida tema “Dalia Grybauskaite, prezident Litvy“. (Vedantieji Aleksej Venediktov, Nargije Asadova)
  Klausytis neketinu (nemanau, kad ką nors naujo išgirsčiau), bet pasidedu čia nuorodą, kad rytoj prisiminčiau peržvelgti tekstą:

 6. Valinsko partija kažkokia nedraugiška po šitų rinkimų pasidarė. Labiausiai susinervavo po rinkimų, aišku, Valatka ir Jakelaitis, bet matosi, kad ir tie kažkokie suirzę. Vakar Stoma savo kalbelėmis vos neišvedė iš proto verslininko-pramonininko Viesulo, o Miliūtė, matyt, eleniumo neišgėrusi, išvis bandė surakinti antrankiais tą Viesulą už tai, kad tas prieštaravo Stomos skiedalynėms.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s