dar vis apie tą patį meną… (citatos ir paveiksliukai)


Apie Vamzdį visi tiek rėkavo, kad pavargo.
Ir dabar apie Puskalnį (nuotraukoje- išdidus Autorius) jau niekam nebesinori. Liaudis tingi net nufotografuot.
(Aš irgi tingiu. Nykus ten vaizdas ir nefektingas. Niekuo neužkabina. Vamzdis nors šokiruoja. O šitas- paprasčiausiai kvailas ir joks.)

Citata:
Didelis kepalas ant šlaito
Paskutinis savo darbą užbaigęs 62 metų skulptorius R.Antinis neįsižeidžia, kai jo skulptūra pavadinama duonos kepalu ar sūriu. Jis visuomet stengiasi kurti darbus, kurie stebintų publiką. Iš gatvės pusės žole apaugsiantis „Puskalnis“ bus nepastebimas – stovi sau kalniukas, ir tiek. Tiktai nusileidus prie upės bus galima įvertinti aukštai pakibusį pilkapį, kurio vieną pusę jau nuplovė upės vanduo.
Saulėtą dieną upę pasiekia pilkapio šešėlis, kurį kartais dryksteli šviesos žybsniai pro skulptūroje išgremžtas skyles. Kartais kalnas atrodo tarsi sušaudytas. Tačiau svarbiausia skylių arba urvų kalne paskirtis – vizualiai sujungti abu upės krantus.
„Menas – tai jungties ženklas, – įsitikinęs R.Antinis, – ir kuo daugiau tų jungčių yra – tuo geriau. Tarp gamtos ir kultūros, tarp kūrinio ir žiūrovo ar tarp įvairių žmonių“.

2009 metais siūlomi projektai

Be jau minėtų skulptūrų, jeigu bus patvirtinta VEKS 2009-ųjų metų programa ir skirta papildomi 454 tūkst. litų finansavimas, Vilniuje turėtų atsirasti naujų kūrinių.

Daugiau nei 39 tūkst. litų prašoma skirti jau šiuo metu Europos parką pasiekusios lenkų skulptorės Magdalenos Abakanowicz kūrinio pastatymui ir darbų užbaigimui.

Prancūzų menininkas George Rousse buvusių Geležinkeliečių rūmuose ketina daryti instaliacijų projektą. „Išdažydamas erdvę, menininkas sukuria optinę apgaulę ir tu matai, pavyzdžiui, kvadratą, o realiai jo nėra“, – aiškino L. Kreivytė. Šiai instaliacijai prašoma 132 tūkst. litų.

Lietuvos dailininkų sąjungos projektas „Naujasis miesto veidas“, kuriam šiais metais norima skirti daugiausiai pinigų – 200 tūkst. litų, ketina pristatyti Kazio Venslovo skulptūrą apie S. Darių ir S. Girėną, kuri būtų eksponuojama Lietuvos oro uosto prieigose.

Kazio Venclovo skulptūros projekta LDS kvadrienalei „Naujas miesto veidas“
DELFI

Kitas projektas – austrų menininkės Anjos Westerfrölke „Susitikimų vieta“ („On Site“). Vizitiečių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia, sodas ir kalėjimo pastatai virstų meninių dirbtuvių vieta, kur vyktų parodos, instaliacijos, performansai. Šiam projektui taip pat prašoma 39 tūkst. litų.

Jonas Urbonas yra pasiūlęs projektą „Kalbančios durys“. „Jo mintis – įgarsinti įvairias svarbias duris, pavyzdžiui, parlamento. Priėjęs prie jų atidarai ir gali kažką pasakyti, o jos sugeneruoja kažkokį tai atsakymą. Toks interaktyvus projektas – bus galima pasikalbėti su durimis“, – pasakojo L. Kreivytė. Šiam projektui siūloma skirti 43 tūkts. litų.

Reklama

6 komentarai apie “dar vis apie tą patį meną… (citatos ir paveiksliukai)

 1. Kaip paprastais žodžiais apibūdintumėte decentrizmo idėją, kurią įgyvendina Lenkijos ir Lietuvos menininkai?– Vaizduojamasis, pagrindinis kūrinio objektas yra už paties kūrinio ribų. Mažytė intriga pačiame paveiksle gali žiūrovą nuvesti prie to, ką menininkas iš tikrųjų norėjo pasakyti. Žiūrovui yra paliekamas labai platus interpretacijų laukas. Tėra tik maža užuomina apie pagrindinę mintį. Ir kiekvienas žiūrovas gali sukurti savąją to paslėpto, centrinio objekto viziją. Kartais pagrindinė tema specialiai paslepiama. Kūrinio pavadinimas ir fragmentas leidžia žmogui pačiam susikurti vaizdą. ……….

  …………………

  “Nuo 1990-ųjų Lenkijoje gyvenantis ir dirbantis Linas Domarackas teigė, kad labiausiai decentrizmo idėja prigijo Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Prancūzijoje. Judėjimo dalyviai ginčijosi – tai manifestas ar tik jo „eskizas“, mėginimas iš kelių minčių jį paversti manifestu. Pagrindiniai manifesto principai, juokaudamas sakė L.Domarackas, geriausiai buvo išreikšti anekdote apie Jonuką, kuris rodydamas mokytojai tuščią piešinio lapą, tikina nupiešęs karvę, besiganančią lankoje prie miško, o į mokytojos klausimą, „kur visa tai?“, atsako: „Karvė paėdė žolės ir išėjo, o žolė sudegė.“ …………

  ( http://www.kulturpolis.lt/main.php/id/406/lang/1/nID/1828 )

 2. Kai ėjau į beveik normalaus meninyko Daniliausko parodą mane sukrėtė menas Teatro muziejaus kieme. Gera prasme.
  Iki kelių įkastas žemėsna labai spalvotas Tonis Sopranas buvo sukrečiantis. Tas patiko.

  Taip kad dar būna normalaus modernaus meno.

 3. Prancūzų menininkas George Rousse buvusių Geležinkeliečių rūmuose ketina daryti instaliacijų projektą. „Išdažydamas erdvę, menininkas sukuria optinę apgaulę ir tu matai, pavyzdžiui, kvadratą, o realiai jo nėra“, – aiškino L. Kreivytė. Šiai instaliacijai prašoma 132 tūkst. litų.
  :::))))))))))))))))))
  Šitas teingas projektas. Viskas yra optinė apgaulė ir tik menkas žiūrovo išsilavinimo lygis neleidžia jam pamatyti to ko reikia.

 4. Įtraukiame į draugų sąrašą dar ir Renatą Šerelytę.

  http://www.lrt.lt/news.php?strid=2838146&id=5209583

  "Moderniojo meno šalininkai teigė, kad tokie vamzdžiai – alternatyva vartojimui, kad tai turi priversti vartojimo apakintas avis susimąstyti.

  Nesiginčysiu. Bet mąstyti galima žiūrint ir į kanalizacijos vamzdį, kuris atlieka savo tiesioginę funkciją. Ir ne tik mąstyti – ir išgyventi. (Pavyzdžiui, kas būtų, jeigu jis staiga sprogtų). Bet ar toks vamzdis atlieka estetinę funkciją, kuri – atleiskite, jei klystu – mene yra svarbiausia?.. "

  "Lietuva nėra tokia jau bloga, kaip bando įteigti paviršutiniškoji mass media – apsčiai turime išradingų, kūrybingų, humoro jausmo nestokojančių žmonių. Žmonių, kuriuos jaudina gera knyga, spektaklis, koncertas. Kurie trokšta dalintis savo kūrybingumu, patirtimi, gerumu, užuojauta. Deja, viešumoje tenka matyti tobulas vidutinybes, kurios, kaip atrodo, neįdomios net sau pačioms. O kultūros sritis, kurioje, formuojant šalies įvaizdį, galima daugiausia nuveikti, – deja, vieta, kurioje įmanoma išplauti nemažus pinigus.

  Ar tik garsioji surūdijusio vamzdžio arka Neries krantinėje nebus paminklas tokiam įvaizdžiui?.. Menui plauti pinigus?..

  Gerai yra tai, kad „vartojimo apakintos avys“ visgi nėra tokios kvailos ir supranta, kas yra kas. Taigi mąstyti jų nereikia versti. Geriau – atskleisti grožio paslaptį, kuriai niekas nelieka abejingas, o jo vertė – amžina. “

 5. Šerelytė aplamai man patiko, kai papasakojo, kad seka didžiųjų rašytojų – sportininkų pavyzdžiu ir sportuoja. Kaip pavyzdį nurodė POe. Plaukiko.

  Bene per alkoholio jūrą …(jau mano komentaras)

 6. Šerelytė jau juk seniai metė gerti. Dabar ji rimta. Bet išbraukiu ją iš savo sąrašo, jei taip apie Vamzdį… 😦

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: