Patriotai, dažniau keikitės, kad vaikai girdėtų!

Šiandien pradėjau skaityti Šikšnelio romaną “Mirties varos“. Įdomi knyga. Ir įdomiai sutapo, kad ją pradėjau skaityti, sėdėdamas labai tinkamoje vietoje: šalia senovinių Liepkalnio stačiatikių kapinių. Knyga pasakoja apie Napoleonmetį, o šalia, už vartų, guli visi tie anų laikų generolai, “štatski sovetnikai“ ir pan. Aura, kaip priklauso, geriau nesugalvosi.

Bet norėjau čia dabar pasakyt dar apie kitką. Prisiminiau vakarykštį tv reportažą apie inkasatoriaus užpuolimą Šiauliuose. Rodė moterėlę prekiautoją, ji pasakojo, ką girdėjusi ir mačiusi:
“..Žiūriu, anas išsitraukė šautuvą, sakau, nušaus dar, žaltys, išsigandau…“

Tas “žaltys“ taip gražiai man nuskambėjo, priminė lietuvišką vaikystę. Dabar jau taip retai “žaltį“ beišgirsi, pasimiršo visai. Ir žalčiai, ir rupūs miltai. Gaila.

Pagalvojau: o juk praeis dar kažkiek metelių, visai nebedaug- vaikai ir nežinos, kaip lietuviai kadaise keikdavosi. Pagalvojau, reiktų gal akciją kokią skelbt, kviest jaunus patriotiškai nusiteikusius tėvelius, ragint: keikitės namuose kuo daugiau ir dažniau, keikitės lietuviškai, kad jūsų vaikai girdėtų, įsimintų, perimtų. Žalčiai, rupūžės, rupūs miltai, sūtraukos ir kt. pan. kalbos grožybės kad nenumirtų. Žinoma, taip pat čia, Vilniuje, reikėtų nepamiršti ir cholera, kurwa, psiakrew. Irgi mūsų paveldas. Ne visokie šlykštūs svetimi “blin“ bei “fuck“.

Šaukiu aš tautą, GPU nususintą…
Troy, nesikeik namuose serbiškai, keikis lietuviškai! 🙂

Reklama

2 komentarai apie “Patriotai, dažniau keikitės, kad vaikai girdėtų!

  1. Šikšnelis man toks pat įtartinas kaip ir Palemonas… na tai tarp kitko.
    Man dar patinka boblauža, kreivarankis, kurda mat,nuopisa, žiurkikė et cetera. Yra ką vartoti ir kam vartoti. Nereikia čia rypauti.

  2. Nerypauju. Raginu. Primenu. Jeigu vartoji ir be mano raginimų- šaunuolis, įrašau į patriotus.

    Dėl Šikšnelio. Regbio jis tikrai nežaidžia, žinau. Didis literatorius jis irgi nėra, rašo gana primityviai. Bet įdomiai. Tegu tose jo istorinėse knygose yra tas pats per tą patį, ale vis tiek paskaityt malonu. (Kartą per metus. Dažniau gal ir nenorėčiau). Kritikuoji, nes gal pavydi. Parašyk ką nors tokio, kaip Šikšnelis- paliaupsinsim ir Tamstą. Išstenėtum, pvz., romaniūkštį apie Varnietį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s