Režisierius Šonas Penas

Vilnis rašė:
…žadu pažiūrėti per TV1 liepos 19 d. 21 val. Šono Peno filmą “Bėgantis indėnas“. Jį jau rodė per TV, bet vis pražiopsodavau. Dabar bus proga pažiūrėti (http://www.imdb.com/title/tt0102116/).

(Praeiviams paaiškinu: kalba ėjo plačiai siauram žinovų ratui žinomame tinklapyje SnobTV, kai kurie tą resursą dar vadina AntiŪbis, bet ne pavadinime esmė, esmė yra kompanijoje ir jos kokybėje).

Kai dabar žiūriu- lyg ir nebuvo įkyriai siūlyta tą filmą ir man žiūrėti. Jokių komentarų, nei giriama, nei ką.Tai kodėl užsikabinau ir užsispyriau tą filmą susirast- dabar jau man pačiam klaustukas. Būna tokie atvejai.

Nesvarbu. Rezultatas toks, kad susiradau, pažiūrėjau, dabar jau dalinuos savo įspūdžiais. 

Pirmas įspūdis buvo šiokie tokie nepatogumai, susiję su tuo, kad gavau filmą su uždėtais ant kadro švediškais subtitrais. Jie man gerokai trukdė skaityti paskui mano paties ant viršaus užsidėtus angliškus subtitrus-nors maniškiai žiūrėjosi ryškiau, mažesnės raidelės papuldavo tarp eilučių, skaityti buvo įmanoma, bet tokia košė truputėlį nervino. 

Antras įspūdis- kažkur iki vidurio filmas man visiškai neblogai patiko, susidomėjau netgi Šonu Penu kaip režisieriumi, nutariau, kad reiks pasidomėti, ką jis dar režisavo. 

Bet vėliau buvo trečias įspūdis: filmas į pabaigą ėmė smarkokai nervinti, vis augo pasibjaurėjimas pagrindiniu herojumi ir filmo saldumu aplamai. O finalas visai bjauriai nuteikė. Žodžiu, likau neapsisprendęs dėl klausimo “patiko-nepatiko“. Bendras sumarinis įspūdis- nei šiaip, nei taip. Arba- filmas dėmesio vertas, bet. Saldžiai pretenzingas.

Bet. Kadangi prieš trečią buvo antrasis įspūdis, kuris man liepė pasidomėti Šono Peno režisūra- pasidomėjau. Atradau, kad paskutinį jo režisuotą filmą “Into the Wild“ esu matęs, ir jis man tada smarkiai  patiko. Taigi, gavau impulsą pasidomėti kitais. 

Susiradau filmą, kuris darytas 2001 m., vadinasi “The Pledge “ (Pasižadėjimas). Šešis kartus nominuotas visokiems apdovanojimams, bet nė karto neapdovanotas. Džekas Nikolsonas pagrindiniam vaidmenyje, Mikis Riurkė mažyčiam niekingam epizode. (Labai neįtikinamai vaidina verkiantį).

Šiandien žiūrėjau. Įspūdžiai panašūs, kaip ir apie “Bėgantį indėną“, tik šį kartą juos susidėliojau atvirkščiai.

Bendras įspūdis: filmas gana neblogas, galima pasakyti- geras. Bent jau tikrai vertas dėmesio. 🙂

Pirmas įspūdis: saldoka, kiek šabloniška (dar vienas policininkas, kuris išlydimas į pensiją,bet taip ir neišvažiuoja žvejot, nes tuo metu įvyksta nusikaltimas, kurį jis užsispiria žūtbūt išnarpliot. Milijoną tokių istorijų matėme ir dar matysime). Nikolsonas puikus, šį kartą kiek kitoks, nei paprastai (su ūsais ne taip panašus į save, daugiau į Banionį), į jį žiūrėti vienas malonumas. Ir vaizdai gražūs, epizodai gražūs, bet nervina vienas dalykas: vis atrodo, kad “viską žinau“, viskas aišku, nusikaltėlis čia pat, mergytė, kuri bus auka, čia- ant lėkštutės, ir taip saldžiai-šabloniškai visa tai pateikiama, fui…

Bet paskui filmo finalas viską labai pataiso. Finalas ne toks, kokio tikėjausi,visai netikėtai puikus. Meistriškas.  Ir todėl apie visą filmą lieka geras įspūdis.

Ir todėl dabar siunčiuosi pasižiūrėti dar vieną Šono Peno režisuotą filmą. “The Crossing Guard“ (1995). Irgi su Nikolsonu, irgi kažkoks kriminalas. Turbūt, ne itin sužavės, bet. Režisierius Šonas Penas vis tik vertas dėmesio. 

P.S. “Экзистенциальный триллер Фридриха Дюрренмата о Добре и Зле в режиссерском изложении Шона Пенна.“

Reklama

2 komentarai apie “Režisierius Šonas Penas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s