Liberalų ausys kyšo

Vladimiras Laučius klausia:

“Prieš ką pirmiausia buvo nukreipta rinkimus triuškinamai laimėjusios prezidentės Dalios Grybauskaitės rinkimų kampanija? Prieš monopolijas. Kokia yra viena didžiausių mūsų iškreipto ūkio ir iškreiptos politikos problema? Monopolijos. Tai kur visą tą laiką buvo mūsų liberaliosios demokratijos liberalai, kad Lietuva tapo tokia monopoliškai antiliberali? Ką ir kalbėti apie žodžio ir minties laisvės, žmogaus teisių apribojimus bei verslo gaivinimo idėjų marinimą – vienus ryškiausių dabartinio Seimo ir vyriausybės veiklos ypatumų. Kur dingo liberalai?“

Jis neteisus. Liberalai nedingo, jų ausys kyšo ten, kur ir visada. Kur pinigai.

“Vyriausybė svarsto Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo projektą, kuris LLRI nuomone, turi būti atmestas, o ne tobulinamas, nes ribotų, o ne skatintų konkurenciją ir būtų žalingas vartotojams.

…..„Su nesąžiningų veiksmų draudimu šis įstatymas neturi nieko bendra. Dviejų verslininkų – prekybininko ir tiekėjo – savanoriškas susitarimas sudarytas abiems žinant ir suvokiant jų esmę, negali būti kažkieno trečio (valdžios) pripažįstamas nesąžiningu vienai iš susitarimą sudariusių šalių. Valdžiai atrodo, kad susitarimai yra naudingesni prekybininkams nei tiekėjams, todėl bando persverti svarstykles pastarųjų pusėn. Mažesniems prekybininkams šių nuostatų reikalauti iš tiekėjų nedraudžiama, tokie veiksmai laikomi savaime suprantami ir nėra laikomi nesąžiningais ir draustinais“, – sako LLRI viceprezidentas Giedrius Kadziauskas.

Konkurencija tarp pačių prekybos tinklų ir kitų prekybos formų – prekybos mažose parduotuvėse ar turguje užtikrina, kad vartotojai gautų geriausią paslaugą ir prekes. Lietuvos gyventojai tris iš keturių litų išleidžia prekybos centruose, greta turėdami galimybę pirkti ir mažesnėse parduotuvėse, tai rodo vartotojų pasirinkimą ir prekybos centrų palaikymą.

Varžant 4 prekybos tinklų veiklą pamirštami vartotojai /

Kažkokie mažiai nori konkuruot su MAXIMA?  Tegu pirma pasisamdo Liberalų Institutą, o paskui jau mėgina.

Giedrius Kadziauskas / LLR

“tikrasis kaltininkas ir tikroji jėga yra ne Maksima, o vartotojai. Tik tai, jog ji yra pasirenkama vartotojų, įgalina ją derėtis ar spausti tiekėjus. Juk tiekėjai visuomet turi pasirinkimą atsisakyti bendradarbiauti su Maksima.“

/Mažmeninės prekybos grėblys /

Reklama

Vienas komentaras apie “Liberalų ausys kyšo

  1. Na ką galiu pasakyt… Tas pats kaip ir su alkoholio draudimu. Už turtingiausius mūsų Valstybės Piliečius liberalai kryžium gula ir guls. Nereiktų dėl to turėti iliuzijų. Bet negalima juk jų apkaltinti populizmu, ar ne? Atvirai ištikimi savo ideologijai (“vien tik turtas valdo mus“). Kiti tik apsimetinėja. Ir tie patys vartotojai apsimetinėja, kurie keikia Maximą (arba ją palaikančius politikus 😉 ), bet kiekvieną savaitę išsiruošia su mašinomis į Akropolį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s