Yra, pasirodo, ir toks požiūris: Ribentropo-Molotovo paktas išvadavo Europą nuo simpatijų Hitleriui

German-Soviet pact was brilliant strategic coup

Trumpai:

Sudaręs paktą su Hitleriu, Stalinas sugebėjo sunaikinti hitlerinės Vokietijos kaipo kovotojos su bolševizmu reputaciją. Per vieną dieną Stalinas padarė kovai su Hitlerio populiarumu valdančiuosiuose Vakarų šalių sluoksniuose daugiau, negu per ilgus metus -visi lektoriai ir pamokslininkai, porinę apie “nacizmo blogį“. Kaip anuomet išsireiškė lordas Loidas, “Vokietijos-Sovietų pakto pasirašymas pašalino bent kokią galimybę garbingos taikos [su Hitleriu]“.

Be to pakto Sovietai būtų galėję… įsijungti į karą smarkiai anksčiau, negu tai įvyko, … Britanijai ir Prancūzijai į tai ramiai neutraliai  žiūrint (kaip tai buvo Ispanijos pilietinio karo metu).


Požiūris gana diskusinis, originalus. Pagyros Stalinui “It was a brilliant strategic coup“ skamba gana ironiškai šiuo atveju, žinoma. Bet apie Vakarų “greitesnį išgydymą nuo iliuzijų“- racijos gal ir yra.
Kitas reikalas, kad paskui jie susirgo meile Stalinui… 🙂
Former German Ambassador to Poland, Hans-Adolf von Moltke, Shows Foreign Journalists Archival Materials from Warsaw as Proof of Polands Responsibility for the War (Fall 1939)

Former German Ambassador to Poland, Hans-Adolf von Moltke, Shows Foreign Journalists Archival Materials from Warsaw as "Proof" of Poland's Responsibility for the War (Fall 1939)

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s