District 9

District 9 (2009)

1. Man patiko. Nors vakar dar nepabaigiau,  liko žiūrėti dar beveik pusvalandis. Galbūt, pabaiga dar sugadins visą nuotaiką kokiu nors itin iš ribų einančiu kvailumu. Bet iki šiol buvo visai pakenčiama, kuo ir giriuosi.

2. Filmas visai netinkamas rimtiems žmonėms, nes:
– fantastika gali būti rimta, gali būti kvaila. viena skirta suaugusiems, kita- vaikams. Šiuo atveju- turime nei viena, nei kita.  Šaipymasis iš sci-fi “blokbasterių“ štampų ir šaipymasis iš visuomenės stereotipų. Abiem atvejais bus neįtikta daugeliui  mėgėjų ir žinovams. Fantastikos žinovai ir mėgėjai bus nepatenkinti, kad ateiviai pavaizduoti taip vaikiškai, kad siužete nesąmonės lipa ant nesąmonių, viskas nelogiška. Tie, kurie fantastikos nemėgsta aplamai- sakys, kad apie aparteidą, rasizmą, biurokratizma ir kitas visuomenės  ydas yra pakankamai pridaryta rimtesnių filmų, nieko čia naujo nepasakoma.

3. Manau, kad man buvo daugmaž pataikyta, nes:

– nelabai man svarbu buvo gaudymai, šaudymai ir specefektai (beje, man nelabai netgi aišku, kas ta prasme galėjo sužavėti jaunimą, nes ta prasme šiam filmui iki tikrų terminatoriškų standartų, atrodytų, gerokai toli…)
-o visa kita man patiko būtent dėl to, kad tai kvailiojimas. Ieškoti ten kažko rimto- na, nežinau… Man nesigautų (nors matau, jaunesni žmonės kuo rimčiausiai aiškina, kad nuodėmė popkorną kramsnot, žiūrint tokį rimtą filmą. Atseit, protingų minčių tiek daug, popkornas trukdys pagauti… :)). Ne, man, žinoma, tokie gilūs plaukiojimai (tokioj vietoj) nesigauna, aš galiu braidyt čia tik iki kelių, sakyčiau greičiau maždaug taip… . Požiūris į šį filmuką priklauso nuo humoro jausmo.
Netgi, sakyčiau, gal ne nuo turimo humoro jausmo kiekio, o rūšies. Juk negalėčiau pasakyt, kad Eksleris visai be humoro jausmo žmogus. Bet ne šitam filmukui. Šį kartą ponas Eksleris buvo toks rimtas, jau tooks rimtas… Kategoriškai nenorėjo nieko suprast. Apsimetė, kad viską priima už tikrą pinigą ir burba, kad pinigas netikras.
Su tokiu nusiteikimu, žinoma, geriau nesiimti žiūrėt šitą filmą, nes tikrai bus blogai. 🙂

Reklama

3 komentarai apie “District 9

 1. Vienas tipas Eksleriui atsakė taip, man patiko:

  Когда я смотрел фильм, у меня ни на минуту не возникло ощущение, что это научная фантастика. Это социальная фантастика, когда некую грань мира поворачивают другой стороной. И сразу то, к чему мы привыкли и перестали замечать, начинает бросаться в глаза.

  Поэтому летающие тарелки и прочие бурбуляторы – это просто декорации. Не в них суть.

  Что касается вопросов – они больше говорят о спрашивающем, чем о фильме. Ну не пошел этот фильм у Экслера. А Автостопом по Галактике – пошел. А ведь там фигни всякой с точки зрения научной фантастики намного больше.

  Возьмем тарелку. Висит, не падает. Если решать задачу по земному, получим гелий, антигравитатор,… А если чуть-чуть расширить рамки сознания? Вот в Dungeons and Dragons есть Палочка Абсолютной Неподвижности. Ее активировал – и хоть дом на нее ставь – будет дом висеть в воздухе.

  А зачем тогда топливо? По земному – для гиперпрыжка (висеть одно дело, меж звезд прыгать – другое). А посмотрим по сторонам – вспомним сказку “12 месяцев“. Может, эта жижа для инопланетян – что для нас подснежники? И если без нее вернешься – то секир башка?

  Как оружие попало на землю? А как наркотики попадают к нам из Афганистана? Вроде никто в таможенных декларациях их не указывает…
  Почему Джонсон не стрелял? А как часто Вы, Алекс, стреляете в милиционеров и гаишников?
  Про яйца: а птицы у нас чем размножаются? Делением? А они о своих птенцах очень даже заботятся.

  Всей этой дискуссии бы не возникло, если бы Алекс в начале статьи честно написал: “Был в плохом настроении. Поэтому фильм не пошел“

 2. Dabar, pažiūrėjusi filmą, paskaičiau tuos Ekslerio klausimus ir nuoširdžiai pasismaginau. Atrodo, kad tas filmas daug sėklos pasėjo Ekslerio smegennyse, jei po to taip dūzgė. Užjudino kažkokį ratuką. 🙂
  Pritariu Tavo, Fanta, užuominai, kad čia ne mokslinė fantastika, todėl lieka tas antrasis variantas – apie aparteidą, rasizmą ir pan. Bet manau, kad labai vykęs sprendimas. Papasakoti tai naujoviškai, moderniai, o ne jau šabloninėmis tapusiomis jaudinančiomis istorijomis apie juodo vyro ir baltosios moters pasmerktą meilę 😉

 3. nuostabus ir vienas originaliausiu filmu per daugeli metu! taciau jis galejo buti dar geresnis, jeigu vidury filmo nebutu prasidejes tas gana beprasmiskas saudymas – gaudymas. Pradzia ikvepe, kad bus daugiau socialiai orientuotas, paradokumentinis filmas, taciau ir to kas buvo pakako, kad District 9 butu keliamas prie 2009 geriausiu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s