Laikraščių paskirtis

Pirmadienis, rytas tamsokas, niūrokas. Kai nelabai norisi. Keltis, išeit, važiuot. Kalbėt, žiūrėt, kvėpuot.

Nes ruduo, nes pirmadienis.

Autobusas kaip reta pilnas. Mažai trūksta, kad galėtum sakyt- prisikimšęs. Važiuoja ilgai. Nežiūriu pro langą, bet žinau priežastį- gatvės irgi prisikimšusios.

Skalvija, einu išlipti, žvilgsnis užkliūva už pakabinto krepšio su laikraščiais. “15 min.“ Krepšys pilnas, nepaimtas nė vienas laikraštukas. Niekas nepanoro rankos ištiest. Gal todėl, kad pirmadienis. O gal visai nebeliko besidominčių makulatūra. Pernai dar išgraibydavo. Užpernai dar ir aš kartais ranką ištiesdavau, perversdavau prieš numesdamas.

Tarybų Sąjungoje laikraščiai skaitymui netiko, bet tiko kitiems tikslams. Tiko ką nors suvynioti, tiko užpakaliui šluostytis, tiko plyšiams užkamšyti, tiko prakuroms.

Paskui buvo periodas, kai laikraščiai buvo įdomūs ir reikalingi.Tuo metu jie dar tiko viskam: ir skaitymui, ir ką nors suvynioti, ir užpakaliui nusišluostyt, ir plyšiams užkamšyti, ir prakuroms.

Paskui parduotuvėse atsirado tualetinis popierius užpakaliui,  maišeliai pakavimui ir suvyniojimui,  makrofleksas plyšiams sandarinti. Ir internetas, kuriame galima sužinoti, kas vyksta.

Laikraščių paskirties nebeliko.

Reklama

Vienas komentaras apie “Laikraščių paskirtis

  1. Mačiau, kad laikraščius vis dar labai vertina valkatos ir šiukšlių konteinerių klientai. Kai kurie net paskaitinėja.

    Buržuazinėse šeimose laikraščius skaitydavo šeimos galva, kad sukeltų savo vaikigaliams viską žinančio autoriteto įspūdį. Tačiau dabar vyriškiai nebenori būti šeimų galvomis, pagyvenusiais vyriškiais su laikrodžiu ant pilvo. Dabartiniai vyriškiai labiau linkę apsimesti jaunais vyrukais, todėl nuolat keičia šeimas, atsikratydami apsenusių žmonų ir ūgtelėjusių vaikų, žaidžia kompiuterinius ir kitokius žaidimus, laksto dviračiais ar automobiliais. Tie vyriškiai, kuriems ir masažai nebepadeda apgaudinėti aplinkinių savo išvaizda, puola paikioti internete, ten žodžiuojasi, vadina vienas kitą dundukais, rodo špygas, mėto akmenis ir tampo moteriškos lyties anonimes už kasų. Laikraščiai kaip buržuazinio solidumo ženklas niekam nereikalingi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s