žurnalų apžvalga…

…, stovint Maximoje prie “stoikės“ su gausybe spalvotai blizgančio šlamšto(-ir-nešlamšto), kurio spausdinama daugiau, negu kam nors čia ir dabar galėtų prireikti.

/LABAI  subjektyviai/

Perverčiau “National Geografic“ lietuviško  varianto Nr.2. Vėl atkreipiau dėmesį, kad žurnalas tikrai vis dar gražus, įdomus netgi būtų, jei ne ta visai man neįdomi kaina 13 Lt. Beveik butelis šnapso. Teperkie buržujai, aš šiuo atveju pasidžiaugiu, kad jiems duodamas neblogas pasirinkimas.  Ar jiems jo reikia- kitas klausimas, ne mano reikalas. Nelabai nustebau, bet vis tik nebuvo malonu pastebėti, kad antrąjame numeryje jau nebesimato “lietuviškųjų puslapių“. Jų vaidmenį atlieka žurnalo gale įdėtas  iš senų NG archyvų paimtas senas  straipsnis apie Birutę Galdikas, kuri gyveno su orangutangais.  …

 

Po to ranka dairėsi, ką dar atverst, arčiausiai buvo padėtas (labai iššaukiančiai, įkyriai siūlėsi) kažkoks šlykštus buržuazinis “Versus“. Atverčiau ir užverčiau, tegu jauni buki bankininkai jį skaito.

Nenorom, labai nenorom, bet tenka pripažinti, kad iš šiandien pavartytų vis tik, ko gero, įdomiausias atrodė “Verslo klasė“. (Nors pavadinimas šlykštus, publika, kuriai jis skiriamas, man yra didžiai nesimpatiška-svetima, bet.) Žurnaliuko bendras vaizdas (išskyrus pradžioje įdėtus užsakomuosius reklaminius straipsnius) atrodo gana patraukliai. (Gal Grebenščikovas šį kartą  mane “paviliojo“, nežinau…). Gal reiks  paskui kai ką internete pamėginti perskaityti. Nors abejoju, ar netingėsiu.

Šalia gulėjo baisiai blizgantis mandras žurnalas, pavadinimas jo visiškai pompastiškas: “Inteligent Life“. Nu, galvoju, įdomu: čia kas- protinguoliai intelektualai tokie pas mus iš kažkur išsilupo, ar šis  “the Economist“ produktas gal nors apie angliškus intelektualius dalykus mums dabar porins? Nelabai įdomu apie angliškus, bet reikia atsiverst…

Atverčiau, užverčiau. Buržujiškos tuštybės, nieko įdomaus nesimato. Tuščia ir buka atrodo, kaip  visi tie “Žmonių-stiliai“. Nors netvirtinu kategoriškai iš pirmo žvilgsnio, mažai mačiau. Jei suklydau- atsiprašau iš anksto. Nuspręsite patys, jeigu pirksite. Arba bent pažiūrėsite internete.

http://www.inlife.lt/

Bloga man pasidarė paskui, atsivertus žurnaliuką “Miesto IQ“ ir jame perskaičius džiaugsmingą pasireklamavimą, kad tai būtent jų nuopelnas ir viltis yra tas “Inteligent Life“, kad tai jie pasistengė, atseit, mums pateikti tą didžiai  intelektualųjį  buržujiškos Anglijos produktą.

Man net kilo įtarimas, kad “Miesto IQ“ pats ruošiasi ateityje gal dvėst, tai jau po truputį  reinkarnuojasi į vertėjus. Gaila būtų, nors nieko nepadarysi, toks likimas buvo nulemtas iš anksto. Nėra mūsuose pakankamai pirkėjų tiems visiems  blizgantiems žurnaliukams, nors ir kažin kaip būtų geri.

Ir iš tikro, ar labai daug kam reikalingas žurnalas, kuris kiekviename numeryje rašo tik apie draugą GG.  …. Na, dar apie kelis draugus.  O šį kartą ir viršelis toks atstumiantis. Jiems , turbūt, visai smegeninės susimaišė- šiais laikais puošt žurnalo viršelį ne nuoga gražuole, o “populiariuoju“ prezidentu Adamkumi. Originaliai viliojantis vaizdelis, nieko nepasakysi…

Na, kaip ten bebūtų-  geranoriškai linkėsime “Miesto IQ“ sėkmės, tai vis tiek dar išlieka neblogas žurnaliukas, nors ir ne mums skirtas. Mums skirtas “Kultūros barai“, kurie šį kartą į apžvalgą nepapuolė, nes šio žurnalo “Maximoje“ nebūna.  O ir rašyti apie jį man būtų čia neįdomu. 🙂

Reklama

11 komentarų apie “žurnalų apžvalga…

 1. Ne kartą sau svarsčiau, kam aplamai būna skirti žurnalai. Specializuoti – aišku kam: fanams. Krepšinio, kino, madų, horoskopų, siuvinėjimo kryželiu, nuogų mergų. Prie specializuotų priskirčiau ir “National Geografic“.
  O kam skirti žurnalai, kuriuose pateikiamas “rinkinys džentelmenui“? Tiems, kurie norėtų įdomiai, su malonumu išleisti savo pinigus. Todėl jiems pasakojama apie viską: golfą, madingas kavines, jachtas, kurortus Peru ir rytietiškus aksesuarus. Ir būtinai supažindina su madinga kultūra. Skamba juokingai, bet kultūros gamintojams juk vieninteliai pirkėjai yra turtingi pinigų turėtojai. Todėl kultūrą reikia versti mada ir ją propaguoti tarp vartotojų.

 2. Pagirtina kad it Parulskis semiatės įkvėpimo supermarketuose.
  Verslo klasė – kultūringiems buržujams. Kaip sakoma sunkių vaikų perauklėjimui. Juk geriau kai turtuoliai įgauna ir žmgiškų bruožų. Šiuo atveju Katkevičius tampa a la kapitalistiniu Makarenka. Man tai tinka.

 3. Aplamai tai pagaunu savyje tokią keistą sunkiai apibūdinamą nuotaiką žurnalų leidėjų atžvilgiu: geranorišką užuojautą, ar kaip ten dar tai pavadinti… Laikraščiams (jų redaktoriams, juose dirbantiems rašeivoms) užuojautos nėra jokios, supratimo jokio. Tik pretenzijos, pasipiktinimas, panieka, etc. Jie ir to nedaro, ir ano (ką turėtų, atseit, mano supratimu), jie pudrina smegenis, teršia sąmonę, ir t.t. ir pan. Tas pats- apie internetinius portalus, televiziją. … Tačiau žurnalams kokias nors pretenzijas reikšti- na, nesigauna kažkaip, nes…
  Nes, po teisybei, nelabai ir įsivaizduoju, ko iš jų galėčiau norėti. Absoliučiai neįsivaizduoju savęs kokio nors idealaus žurnalo redaktoriaus vietoje. Jeigu reiktų pačiam- na, ką, po velniais, aš dėčiau į to savo idealaus žurnalo puslapius?? Ar aš įsivaizduoju ką nors tokio, kas, mano nuomone, priverstų žmones tai graibstyti ir godžiai skaityti? Ne, neįsivaizduoju. Žinau, kad ir mano idealiausias įsivaizduojamas žurnalas atrodytų niekuo ne kitaip, kaip ir šitie, kuriuos dabar kritikuoju: truputis gražių nuotraukų, pora daugiau ar mažiau įdomių, tačiau niekam nebūtinų, straipsnių apie kažką nesvarbaus. Ir jos didenybė reklama. Viskas…
  Ir kam to gali reikėti interneto ir kabelinės tv laikais?
  Bepiga buvo “Nemuno“, “Mokslas ir gyvenimas“, “Šluotos“ ir “Genio“ leidėjams. Viena nuotrauka truputį nuogesnės panelės, vienas “drąsesnis“ straipsniukas, trupučiukas pletkų apie nepažįstamą rojų už geležinės uždangos- tada to užtekdavo. Tada tai buvo ir pramoga, ir informacija (tegu ir trupinėliai). O kokios pramogos ir kokios informacijos DABAR gali ieškoti žmogus ŽURNALE?
  Nuogos panelės- televizoriuje, paviršutiniškos informacijos- kiek nori- internete. Ką DAR gali pasiūlyt žurnalas?

  Nebent… Jeigu būtų- kaip kažkada senais laikais, kažkur… Grupė velniškai intelektualių žmonių, velniškai įdomių žmonių susirenka ir leidžia SAVO žurnalą. Dėsto jame SAVO mintis, savo požiūrius į tą bei aną. Galbūt, kažkam būtų įdomu laukti naujo numerio, kad sužinoti, o ką vėl įdomaus parašė tas ar anas iš tų įdomių-protingų.

  Jei tokie mūsuose būtų…

 4. Klausimas Anonimui (Troy, aišku): kuo žmogiškesnis tas turtuolis, kuris eina į Ybelhauptaitės Svynį Todą ir po to geria vakarėliuose su Statkevičiumi, už tą turtuolį, kuris pasitenkina tik paprastu pasigėrimu namie sekmadienio vakarą?

 5. Tas kur Svynis Todas – yra vilties. Kad jo vaikai, anūkai, gal pats sukurs priderantį tautai elitą. Be elito nebūsim. Tai geriau iš Svynio Todo.
  Troy, aišku

 6. Apie vietos žurnalus nieko negaliu pasakyti, bo dabar skaitau tik Bolivudo “Stardust“. O parašiau, nes man užkliuvo Fantos dienos nuotrauka: ansai Troy’ų už daug kuklesnę pseudopolicininkę pjauna iki šiol…

 7. Buka, Fanta moterimi žavisi kultūriškai su miesto IQ, o Troy vartototojiškai. Didelis skirtumas. Beje Fantiškė moteris jau kiek per ilga.
  Aišku…

 8. Nuogos japonės dailios. Sakyčiau, kad ir Troy’ui šį kartą nepasirodytų per ilgos. Tiktai… katro tinklaraštis dabar bulvariškesnis? 😀

 9. Prie temos apie žurnalus.
  Jeigu dar nežinojote, informuoju, kad internete jau yra sudėti “Life“ žurnalo 1935- 1975 numeriai. Jau nebe vien nuotraukos, kaip anksčiau, o ištisai nufotografuoti žurnalai. Galima raustis, knistis, žiūrinėti, skaitinėti. Galybė įdomių retro dalykų, labai įdomu. (Tik visai neaišku, iš kur tam visam malonumui įmanoma būtų rasti laiko…)

  http://books.google.com/books?id=3UoEAAAAMBAJ&hl=ru&source=gbs_all_issues_r&cad=2

  Šiuo metu, pvz., įklimpau iki ausų į 1938 m. kovo numerį. …
  http://books.google.com/books?id=3UoEAAAAMBAJ&printsec=frontcover&hl=ru&source=gbs_v2_summary_r&cad=0#v=onepage&q=&f=false

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s