inFormuotojai

Jie mus informuoja, informuodami formuoja.

Malonu, kai iš pat ryto  kas nors stipriai prajuokina. Kai idiotizmas pasiekia tikras aukštumas- jis jau nebeatrodo kvailas, nebeatrodo bjaurus,  jis atrodo tik mielai juokingas.

Nominacija idiotiškiausio metų straipsnelio konkursui.  Drąsiai gali pretenduoti į pirmą vietą.

BNS ir lrytas.lt inf.

Pasak Lenkijos žiniasklaidos, neatmetama galimybė, jog III pasaulinio karo pirmieji mūšiai turėjo prasidėti Lietuvos pašonėje, prie Balstogės.

Vienas latvis į Palenkės vaivadijos laikraščio „Kurier Poranny“ redakciją atnešė slaptą 1976 metais sudarytą Balstogės žemėlapį. Kaip sakė istorikas Andrzejus Lechowskis, tokio dokumento jam lig šiol neteko matyti.

Anot dienraščio, sovietai aštuntojo dešimtmečio viduryje turėjo detalų šio miesto planą. A.Lechowskis juokauja, jog „tikriausiai ruošėsi atakai“, matyt komunizmo laikais Balstogė ir jos apylinkės turėjo tapti III pasaulinio karo pradžios arena.

Į redakciją žemėlapį atnešęs latvis Eduardas Keiranis sakė, jog turi apie tūkstantį šio regiono žemėlapių, kuriuos už butelį degtinės įsigijo iš sovietų kario, kai sovietų kariniai daliniai paliko Latviją.

Ant žemėlapio kirilica parašyta: „Generalinis štabas. Balstogė. Slaptai“.

Žinau, ką pasakytų man į tai tų įstaigų (bns ir lietryčio) atstovai, jau esame ne vieną kartą girdėję:  “mes nekuriame naujienų, mes jas pateikiame“.

Taip, taip. Argi mes ką nors sakom. Mes suprantam, kad BNS nesukūrė šios “naujienos“.  Ją sukūrė kažkokie  lenkiški “pasak“ , kažkoks latvis, atnešęs kažkur  “į redakciją“ žemėlapį . (Latvijoj? “Palenkės vaivadijoj“?)   Ir kažkokie jauni vaikiukai, kurie iki šiol nebuvo matę kariškų žemėlapių.

Beje, įdomu, kas tai yra per daiktas- “palenkės vaivadija“?. Kiek žinau, miestas Bialystokas randasi vaivadijoje, kuri vadinasi  wojewódstwo Podlaskie . Iki šiol vis manau, kad žodis “las“ reiškia mišką, o ne Lenkiją. Įdomu, apie ką tie vaikinukai-vertėjai išvis mąstė, įsivaizduodami, kad lenkai vieną iš savo šalies dalių gali vadinti “palenke“. Tokiam dalykui sugalvot tikrai reikia vaizduotės…

Jie mums tik pateikia, tik “informuoja“.

O kad “informacija“ būtų dar naudingesnė– Lietryčio formuotojai uždeda   antraštę:

Trečiasis pasaulinis karas turėjo prasidėti Lietuvos pašonėje

Pateikia, žodžiu. Patiekalų gamintojai.

Reklama

3 komentarai apie “inFormuotojai

  1. Žurnalistų vertėjavimas man sukelia dar didesnį pasibaisėjimą, nei skubiai leidyklų kepamų bestselerių vertimai, kuriuose veikėjas iš kišenės išsitraukia šautuvą 🙂
    Vertėjų sąjunga bent bandė kažkaip gėdinti tokius šleivus vertimus, suteikinėjo antipremijas. Žurnalistų gi sugėdinti neįmanoma, nes jie visada teisūs, t.y., niekada neabejoja savo kvalifikacija.
    Šioje vietoje galiu tik prisiminti lietryčio žurnaliūgų pateiktą vertimą iš Gideon Rachman papasakojimo apie pietus su Prezidente Grybauskaite. Anglišką “pale blue eyes“ tipeliai išvertė kaip “blausiai žydros akys“, ponai žurnaliūgos taip įpratę perteikti visas žinias: pažodinį kiekvieno atskiro žodžio vertimą net neįsivaizduojant, kad žodžių junginiai gali turėti atskiras reikšmes. Taip pas juos ir su kitomis žiniomis: jie pajėgia suprasti tik atskirus fragmentus, bet bendrintą visumą pajėgia suvokti gal tik vienas iš šimto.

  2. Palenkė tai buvusios Lietuvos žemės palei didžiąją Lenkiją. Tai Baltstogė,Drohičinas, Biala ir kiti miestai.
    Mes taip vadiname. Lenkai kitaip.
    Aišku…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s