Tetro

Dar vienas filmas, kurio nė velnio nesupratau, bet tai netrukdė likti patenkintam. Netgi daugiau. Pradžioje atrodė nuobodoka, vienu ypu neįveikęs, netgi nebuvau tikras, ar kitą dieną žiūrėsiu toliau.

/O, beje. Pasiūlymas jums. Skaitant apie tą filmą, pageidautina klausytis kokios nors kultūringos muzikos. Geriausia- iš Argentinos. Todėl siūlau įsijungti “La 100- Blend“, puiki stotis, turėtų tikti. Arba galima- jeigu labiau patinka- “La 100- Tango“ /

Muzika reikalinga tam, kad atitolt nuo teksto, išlaikyt distanciją. Nes, manau, su šituo Kopolos filmu reikia taip, kaip šokant tango: ne per arti prisiplojus ir jokiu būdu ne buitiškai. Pajuskite eleganciją.

Pirmą vakarą aš to dar beveik nepagavau, nepajutau, nes filmo pradžia buvo beveik dar buitiška, dar bandžiau sekti siužetą ir pykau, kad vis užsnūstu ir pametu siūlą.
Bet kuo toliau, tuo filmas darosi teatrališkesnis, viskas vis labiau sąlygiška, susigaudai žmogus, kad ne turiny- kas ten kam brolis, tėvas ar žmona, kas su kuo ir kodėl- esmė, o esmė yra menas, elegancija, gestas, šviesa, plastika, melodija. Nusakyti tiksliai tokius dalykus žodžiais nesigauna, prasmė išslysta. Nes gal nėra prasmės, gal tik pojūtis, o ir tas nelabai apibrėžtas, subtilus.

Todėl aš jau tuščiažodžiavimą baigiu, “perduodu estafetę kitiems“, galėsite perskaityti, jei bus noras.

(Beveik) be jokios ironijos sakau: ko gero, visai dėsninga buvo, kad pirmąjį lietuvišką straipsnį apie filmą “Tetro“ radau tokioje savotiškoje, bet šiuo atveju gana tinkamoje vietoje- žurnale apie madas…
AIRA CHMIELIAUSKAITĖ. TETRO.
Paskaitykite. Ji irgi tuščiažodžiauja gražiai, beveik, kaip aš. Nesistengdama per daug suprasti, naudoja elegantiškus žodžius apie nieką. Teisingai. Su tokiais filmais tik taip ir galima.

Nors galima ir kitaip. Kaip šitie žmonės- duoda nemažai informacijos, mėgina aiškinti. Kai ką paaiškina. Tačiau gale lieka įspūdis, kad kiek persistengė su “iššifravimais“. Lyg detektyvą būtų žiūrėję. Nereikia taip arti prieiti prie Coppolos, šitas tango nešokamas susiglaudus prakaituotais pilvais, tai vulgaru. Viskas paprasta ir gražu, kai neklausinėji “kodėl“, o pagauni ritmą.

http://www.vashdosug.ru/cinema/article/56421/

http://www.ekranka.ru/?id=f1791

http://www.imdb.com/title/tt0964185/

Reklama

Vienas komentaras apie “Tetro

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s