dienos antraštė

Aišku, iš viso šlamšto, kuriuo mus kasdien uoliai stengiasi užkasti žiniasklaidos gamintojai, atrinkti tikrai PAČIĄ kvailiausią antraštę yra neįmanoma. Pasiūla per didelė, visko neaprėpsi. Be to, reiktų juk nusistatyti sritį, ką žiūrime, o į ką dėmesio nekreipiame niekada. Juk negali IEŠKOT kvailysčių skiltyse apie zvonkių papus, ir televizijų “karus“, kriminalinėse “naujienose“  ir pan. Atrinkinėti KVAILIAUSIĄ kvailystę srityje, kurioje nieko kito ir nebūna- darbas per sunkus, paliksime  jį draugui uagadugu. 🙂

Todėl tai niekada nebus TIKRAS konkursas ir TEISINGOS nominacijos.  Tik šiaip žaidimas.


Tai tiek įžangos, o dabar pradedam.
Šios dienos nominacijos- kol kas tik iš “Bernardinų“ (kitur dar tiesiog neteko žvalgytis, gal bus dar geresnių…):

BNS: Vyriausybę nuo griūties gelbėja praėję prezidentės rinkimai

Nors pavadinimą padedu nuorodos pavidalu, tačiau perspėju: straipsnį skaityti nerekomenduoju, jame nieko įdomaus nėra. O antraštė kvaila tik tuo, kad parašyta nelietuviškai.

Kitas nominantas:
Rytas Staselis. 20-oji vieno mito sukaktis.

Čia jau sudėtingiau. Šią antraštę aš vadinu kvaila dėl to, kad ji man PER DAUG protinga, mano protui per sunku ją iššifruoti. Perskaičiau visas nuobodoko ir ne itin informatyvaus straipsnio raideles, bet taip ir likau nesupratęs, ką iš tikro reiškia žodis MITAS antraštėje. Ar garbusis autorius norėjo pasakyti, kad “ekonominės blokados“ prieš 20 metų nebuvo, kad tai tik mitas? Ar ką kitką norėjo autorius pasakyti. Jei ką kitką (apie valstybės kontrolę strateginiams objektams) – tada man visai nesuprantama, ką reiškia “20-oji sukaktis“.

Aha. Priėjęs Kindziulis man dabar pasakys: “dalykus, kurių nesupranti, vadinti kvailystėmis yra kvaila“. Aha, pasakysiu. Ir priminsiu Kindziuliui, kad tai yra žaidimas. Ir užduosiu klausimą apie žaidimus. Kvaila yra žaisti, ar ne. O kai Kindziulis nusiraminęs nueis- žaisime toliau.

to be continued….

Reklama

14 komentarų apie “dienos antraštė

 1. Bernardinuose BNS pranešimas. Antraštė: “JAV ir Europa Taline sieks peržiūrėti Šaltojo karo laikų aljanso raidos gaires“. Gal galite išaiškinti, kokia čia organizacija tas Šaltojo karo laikų aljansas? Žinutės turinyje minima: NATO, Šiaurės Atlanto sutarties organizacija, Aljansas, Šiaurės Atlanto aljansas, irzlios senos Atlanto poros. Apie Šaltojo karo laikų aljansą – nė žodžio.

 2. Spėju, kad turėta omeny ne aljansas, o gairės. Skaityti straipsnį neišprovokuosi, tingiu.
  Mano subjektyvia nuomone antraštė neverta nominacijos. Nesikabinėčiau, būna kvailesnių.

  D.Grybauskaitė Gruzijai atsuko nugarą?“ irgi į nominaciją netinka. Nes jos nepavadinsi kvaila. Ji ne kvaila, ji piktybiška.

  Nors aš, tiesa, pavadinau skiltį tiesiog “dienos antraštė“. Nelabai apibrėžta kategorija, tinka visokie atvejai. Gali būti kitą kartą ir ne kvailiausia, o piktybiškiausia arba melagingiausia.

 3. “už lango alkani pensininkai …“
  Mano darbo kabineto langai (stoglangiai) išeina tik į dangų, ergo– už mano lango nieks nemitinguoja. Ten visi jau sotūs ir laimingi. 🙂

 4. Šiandien bernardinai siūlo mums į mūsų nominacijas straipsnį pavadinimu “Kultūros ministro postas – tarp politinių išskaičiavimų ir asmenininių ambicijų“. Antraštė padori, normali, nekvaila nei piktybiška. Taigi, į nominacijas nepriimame, netinka.
  Bet straipsnis yra šaunus dėl kitos priežasties: tai KOLEKTYVINIS darbas, net TRYS AUTORIAI plušėjo prie to straipsnio (kiekvienas po pastraipą? o gal vienas diktavo, kitas užrašinėjo, trečias klaidas ištaisė..). Na, bet kuriuo atveju- parašai trys.

  Bernardinams- nors ir neatitinka nominacijos kategorijos- šios dienos paguodos prizas už drąsą.

 5. “už lango alkani pensininkai …”
  Mano darbo kabineto langai (stoglangiai) išeina tik į dangų, ergo- už mano lango nieks nemitinguoja. Ten visi jau sotūs ir laimingi

  Verkiau…:)

 6. Šios dienos antrašte siūlau LRT pranešimą spaudai: “LRT dėl „Lietuvos žinių“ publikacijų pradeda teisinį procesą“. Tokiu pavadinimu LRt portale paskelbtas tekstas byloja:
  “LRT kreipėsi į teisininkus dėl galimybės pradėti teisinį procesą dėl dienraštyje “Lietuvos žinios“ paskelbtos, tikrovės neatitinkančios ir LRT dalykinę reputaciją žeminančios informacijos bei tokios informacijos paskleidimu LRT padarytos žalos atlyginimo.
  Primename, kad kovo 22 dieną dienraštis „Lietuvos žinios“ žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos (ŽLEK) sprendimu buvo priskirtas profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai. Tai trečias toks atvejis šalies žurnalistikos istorijoje. Ankstesni buvo laikraščiai „Vakaro žinios“ ir „L.T.“.

  „Lietuvos žinios“ per nepilnus metus sulaukė net penkių ŽLEK sprendimų dėl laikraščio publikacijose pažeistos etikos. “

  Tikrai niekada net neįtariau, kad tik konsultacijos su teisininkais dėl GALIMYBĖS pradėti teisinį procesą jau vadinamos teisiniu procesu. Jei aš peržiūriu LRT programos tvarkaraštį, tai gal irgi sakoma, kad aš žiūriu LTV?

 7. Tą straipsniuką mačiau jau vakar. Todėl netinka nominacijai “ŠIOS dienos antraštė“. 😛

 8. Aš taip dažnai į tą portalą nebevaikštau. Ir tai ne straipsniukas, o gryniausia informacijos pateikimo forma. Ir antraštę sugalvojo ne kokie niekingi informacijos pirkėjai, o pats informacijos šaltinis.

 9. Šiandienos kvailiausia antraštė: “A.Kubilius susitikime su Baltarusijos premjeru žada iškelti atominės elektrinės Baltarusijoje klausimą“.

  Pranešimo autoriai, atrodo, įsivaizduoja, kad lietuviški runkeliai, perskaitę tokį dalyką, gali patikėti: “štai, Kubilius Baltarusijos premjerą dabar įtikins nestatyti elektrinės“.
  Iškels klausimą… 😛

 10. Aš suprantu, kad alfos ir lietryčio antraštės visos be konkurencijos, bet gal pasiūlysiu antraštę iš alfos: “Kalbos komisija: Valinsko „bobos“ reikšmė žodyne – menkinančioji“
  negi taip – menkinančioji – pasakė Kalbos komisijos specialistai? Nes negyvų daiktų apibūdinimui naudojama pasyvioji reikšmė: menkinamoji kalba, skalbiamieji milteliai ir t.t.
  Antras dalykas, kuris man sukėlė juoką: Valinsko “boba“. Juk Valinsko boba yra Valinskienė 🙂

 11. Šiandien vien Delfis prigamino OCH antraščių:
  D.Grybauskaitė: Vyriausybė per daug įsitikinusi savo teisumu
  Prezidentė nemano, kad Lietuvai būtinas V.Putino vizitas
  D.Grybauskaitė neatskleidžia, ar yra tikinti

 12. Taip gavosi, kad aš tą spaudos konferenciją girdėjau (sėdėjau tuo metu prie kompo ir įsijungiau radiją, kad burbėtų fone). Todėl turėjau progą šį kartą labai akivaizdžiai pastebėt, IŠ KO padaromos tokios rėkiančios antraštės.
  Specialiai uždavė idiotiškus klausimus, o paskui atsakymus interpretavo taip, kaip JIEMS REIKIA. Ogi ir nepadarysi jiems nieko: atsakymo mintis beveik neiškraipyta, žodžiai praktiškai panaudoti tie patys. Tik ištraukiama į atskirus “pasisakymus“, priklijuojamos rėkiančios antraštės. Šlykštu.

  Ypač su tuo Putinu juokingai. Kažkoks berniukas iš LNK: o tai kodėl Putinas neatvažiuoja? (ne taip klausimas skambėjo, aš čia iškraipau savaip). Grybauskaitė į tai kažką tipo: o kodėl jums taip norisi, kad jis būtinai atvažiuotų, kam čia taip staiga parūpo? Berniukas kažką pralemena: na, yra kalbama… Nu, tai ta ir vamptelėjo: atseit, šiais laikais vizitai visai nebūtini, yra telefonai ir t.t.

  Iš to padaroma: GRYBAUSKAITĖ SKAITO, KAD PUTINO VIZITAS VISAI NEBŪTINAS. Ir ką tu jiems. Juk taip ir pasakė. 🙂

 13. Štai kodėl JE Grybauskaitė patinka ar ne 80 procentų Lietuvos gyventojų: į kvailus klausimus atsakinėja kvailai. Nesušneka jokių intelekto neišpaikintiems žurnalistams nesuprantamų užuominų, literatūrinių aliuzijų ar kultūrinių fluksusų. Visi supranta viską paprastai, be pastangų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s