Perversmai, vamzdžiai, sklendės.

Kai tik pradėjo eiti pranešimai apie “įvykius Kirgizijoje“, vienas iš įdomesnių spėliojimų buvo, aišku, primityvus: “Kieno ranka tai organizavo? ruso ar amerikono letena slypi tamsoje?“  Pasakojimai apie tai, kad NĖ VIENA pusė tuo nesuinteresuota, skambėjo neįtikinamai, arba, tiksliau sakant,  nepakankamai įdomiai.

Pirmas ženklas, leidžiantis daryti išvadas, “už kurią komandą serga“ Maskva, buvo rusiško bulvarinio laikraščio antis apie “snaiperius iš Pribaltikos“, kurie, atseit, šaudė nuo prezidentūros stogo į sukilusią liaudį… Aha, pasakėm sau: viskas aišku, dabar jau žinome, kad šita revoliucija- rusiška, o Bakijevas- Maskvai yra “blogietis“.

Paskui išgirdome, kad Bakijevas kažkur lyg ir pabėgo. Gal į Kazachstaną.  Dar išgirdome paskui, kad jis atsistatydino.

Po kiek laiko  gerai informuotas asmuo iš  kaimyninės šalies, prezidentas Lukašenka, mus painformavo truputį daugiau. Kad Bakijevas, atseit, lyg ir nevisai savo noru. Kad gal nevisai pats pabėgo, o buvo jam padėta pabėgt.  Išvežtas buvo, kitaip tariant. Ir pasirašyti popierių apie atsistatydinimą paprašytas buvo, tai ir pasirašė. Nevisai savo noru…

Kas buvo tie, kurie išvežė, kas paprašė už tą paslaugą pasirašyti atsistatydinimą- Lukašenka neįvardino. Bet leido suprasti. Ir pasakė, kad skriausti draugo neleis.

Paskui įvykiai klostėsi dar įdomiau.  Bakijevas Minske sukvietė korespondentus į spaudos konferenciją ir pareiškė, kad žinios apie jo atsistatydinimą buvo netiesa, kad valdžią Kirgizijoje užgrobę žmonės yra banditai,  kad tik jis yra legali tarptautinės bendruomenės pripažinta valdžia, ir t.t.  O Lukašenka paskyrė Kirgizijai humanitarinę paramą ir pasiteiravo Bakijevo, kokiu būdu tą paramą galima perduoti vargšei Kirgizijos liaudžiai.

Ir štai vakar išgirdome atsiliepiant į tai ir rusišką mešką. Prezident Medvedev, pademonstravęs savo šalies didį palankumą naujai Ukrainos valdžiai, maloningai sumažino dujų kainas (pasirašė kažkokį susitarimą), o tokiems, kurie kažką vaizduoja ir rezga- pareiškė, kad visiems būtų aišku:

“..Если говорить о всякого рода скидках, о помощи, то возникает вопрос: во имя чего и за что. …  одно дело – договариваться о том, чтобы по серьезному работать, идти навстречу друг другу, помогать друг другу, а другое дело – принимать решения о приеме на постоянное место жительства людей, которые потеряли работу. Это разные вещи. Делайте вывод сами. “

/ Дмитрий Медведев: Делайте вывод сами /

Buvo įdomus vaizdelis vakar vakare žiūrėti baltarusiškos tv “Panoramą“. Visos žinios apie Rusiją buvo tik su padažu “kaip ten viskas pas juos blogai ir bjauru“.   Putino metinis pranešimas buvo išnarstytas stiliumi “Mazuronis apie Kubiliaus ekonominį stebuklą“. Parankiota krūva žiaurių citatų iš Vakarų spaudos apie Maskvos imperinius kėslus, ir pan. Juokingiausia žiūrėti buvo į pavadinimus šaltinių, kuriais dabar lukašenkiniai propagandistai staiga puolė naudotis: “new york times“, “grani.ru“, “echo moskvy“…

Panašu, kad Lukašenka rimtai išsigando, kad Medveputui nešautų į galvą kokių nors minčių dėl kokios nors revoliucijos Minske. Na, įdomu visa tai sekti. Tik norėtųsi, kad apsieitų kaip nors be šaudymo čia taip arti nuo mūsų. Kol šaudoma Biškeke- ne mūsų reikalas. Bet tankai, važiuojantys iš Kaliningrado Lydos link, mums tikrai nereikalingi.  Aš netgi nežinau, ar verta bus priimti Hrygorjevičių pagyventi Antaviliuose, jeigu pasiprašytų politinio prieglobsčio.

5 komentarai apie “Perversmai, vamzdžiai, sklendės.

 1. Aš jau turiu bilietus į Taškentą, tai man kiek kirba interesas …
  Bakijevas bandė išvilioti piniuus ir iš rusų, ir iš amerikonų. Bazes pardavė triskart, jei neketuriskart, taigi aferistai baudžiami.

 2. Nors pasaulyje visko būna. Štai CAR imperatorių Bokassą patys prancūzai nuvertė, o po to jam pačiam politinį prieglobstį suteikė.

 3. Vakar neišgirdau, o gal ir nebuvo pasakyta. Šiandien jau labiau pasidarė aišku, iš kokios balos tas ruso gerumas chocholui: Janukovičius pasirašė sutartį, paliekančią Rusijos karinio laivyno bazę Sevastopolyje dar 25 metams. Medvedas tikrai buvo teisus, sakydamas “во имя чего и за что…“. Nusipirkti tokį dalyką už dujų kainą, kuri šiandien tokia- rytoj kitokia… mhm…

 4. Sovietinės propagandos meistrų perliukai.

  Vakar dienos redakcinis straipsnis pagrindiniame Baltarusijos OFICIOZE “Советская Белоруссия“. (Negirdėjusiems trumpas situacijos paaiškinimas: Medvedevas “leido“, t.y., davė nurodymą Gazpromui pagąsdinti, kad bus nutrauktas dujų tiekimas Baltarusijai, jeigu Beltrangazas iki pirmadienio nepadengs įsiskolinimo, kuris susidarė dėl to, kad pardavėjai ir pirkėjai užsispyrusiai skaičiavo skirtingomis kainomis)

  Kelios citatos.

  “Для баланса такой корпорации, как “Газпром“, – сущая пыль, но “Газпром“ носится со своим горем как с писаной торбой:

  – Верните, а не то!..

  Что “не то“?

  Дмитрий Анатольевич Медведев так озабочен бедой “Газпрома“, что даже разыграл небольшой скетч, допросив с пристрастием старательно выучившего свою роль г-на Миллера. Эта сцена была выдержана в духе нынешнего кремлевского реализма и снималась в жанре служебного доклада, но – перед телекамерами! Сделав вид, будто он вот только что, вот буквально сию секунду, узнал о страшном долге “Белтрансгаза“, г-н Медведев, как истинный дипломированный юрист, строго указал Миллеру, что, во-первых, долг нужно любой ценой изъять, но сделать это следует все-таки нежно, “по-партнерски“. Во-вторых, не надо брутально хвататься за задвижку, нужно “по-партнерски“ дать должникам пять дней на раздумья. Потом сам немножко подумал и тепло добавил, что он вообще-то в курсе и знает, что сейчас всем нелегко…“

  “…почему все же столь мелкий вопрос, который Кремлем всегда индифферентно характеризовался как “спор хозяйствующих субъектов“, поднят на такую принципиальную высоту?

  Уж не потому ли, что пока ничего не получается с созданием Таможенного союза, на который “модернизирующаяся“ Россия возлагала столь глубокие геополитические надежды? Ответ лежит на поверхности. Таможенный союз – затея, безусловно, неплохая, но он не должен стать ширмой для диктата и давления. Ведь никто не ответит на самый простой вопрос: почему один равноправный член союза должен платить пошлины за нефть, другой – от пошлин освобождается? Раз вследствие этого у объединяющихся в союз государств (Беларусь, Россия, Казахстан) будут разные исходные экономические позиции, то конечная цена на продукцию тоже будет разной. Какая же может быть тогда справедливая конкуренция и все прочее, что декларируется идеологами Таможенного союза? Поэтому Минск, не отбрасывая хорошую идею, продолжает искать взаимоприемлемые и честные варианты. Но “модернизирующаяся“ Россия ничего не хочет слышать, предпочитая действовать в стиле незабвенной управдомши из “Бриллиантовой руки“:

  – Ах так! Тогда отключим газ!..

  Ну что ж, несколько раз газовое оружие уже шумно пускалось в ход. Потом его тихо “откручивали“ назад. Поэтому, несмотря на интересное кино с участием г.г. Медведева и Миллера, существует не много вариантов развития событий. Один из них, самый суровый, уже применялся – в ответ на давление извне Минск перекрывал трубу и без газа оставались не только Варшава и Берлин, но и славный анклав Калининград.

  Кому от этого будет тепло и кто выиграет?..“

  “ чего же, в конце концов, хочет Россия? Впадать в обиды, гневаться и при каждом удобном случае пускать в ход газовую дубинку, полагая, что он и есть тот самый дядя, который “уважать себя заставил и лучше выдумать не мог“?..“

  http://www.sb.by/post/101595/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s