Šanchajaus valdžia uždraudė pižamas

Pasaulio spauda su pasimėgavimu praneša apie nepatogumą, kurį Pasaulinės parodos metu iškrėtė Šanchajaus valdžia savo gyventojams: uždraudė  dienos metu vaikščioti mieste su pižamomis. Gyventojai truputį pasipiktinę, nes tai buvo jų įprasta mada rengtis, einant į parduotuvę ir panašias vietas. Šiltas malonus klimatas, patogus švelnus aprėdas. O dabar gi- bjauri valdžia- nusprendė, kad parodos metu pižamos gali gadinti šalies įvaizdį.

China's pyjama police fight Shanghai's daytime love of nightwear

Anądien mes čia truputį stebėjomės biednumu mūsų (Lietuvos) paviljono… Tai va, dabar jau žinom- galime perskaityti- koncepciją užmanymo:

“Kas yra bendra visiems Lietuvos miestams? Visi jie paskendę žalumoje, kvėpuojantys jaunatviškumu ir energija. Ypač akivaizdžiai tai matoma pakilus aukščiau oro balionu: visur besidriekianti žaluma, aktyvus transporto ir žmonių judėjimas, raudonstogiai senamiesčiai ir nauji dangoraižių vaizdai įspūdingai persipina daugumoje Lietuvos miestų. Tai ir bandysime perteikti ekspozicijos lankytojui, pasitelkdami skrydžio Lietuvoje oro balionu simuliaciją“ – žada  “EXPO 2010“ projekto konkursą laimėjusi įmonė “Ekspobalta“.

Ir sužinome, kodėl paviljonas iš išorės atrodo taip biednai- maždaug kaip provincijos miestelio “Maxima-X“. Pasirodo, priežastis paprasta- jis yra išnuomotas, tipinis barakas.

“skirtas paviljonas bus išnuomotas su daline apdaila 2000 kv. m. paviljone, iš kurių 1 tūkst. 296 kv. m. skirta ekspozicijai, iš kurių 400 kv. m. plote gali būti įrengtas baras ir parduotuvė. Projekte turi būti numatytas pagrindinis Lietuvos ekspozicijos akcentas – instaliacija ir/ar kino filmo/ų demonstravimas. Paviljono fasadas ir visos išorinės sienos, o esant galimybei ir stogo danga, turi būti dekoruoti paviljono temą atspindinčiais elementais, naudojant pasirinktas medžiagas ir/ar technologinius sprendimus.

Tokį patį paviljoną nuomojanti Čekija dalyvavimui parodoje yra nutarusi išleisti daugiau kaip 50 mln. litų, savo ruožtu Lietuva tikisi išsiversti su 10 mln. litų suma.“

http://www.expo2010.lt/index.php/lietuvos_dalyvavimas_expo_shanghai_2010/paviljonas/523

Ir ta pačia proga dar viena nuoroda. Oficialus EXPO-2010 tinklapis:

http://en.expo2010.cn/

Reklama

5 komentarai apie “Šanchajaus valdžia uždraudė pižamas

 1. Man tai labai idomiai skamba toks isitikinimas, kad paskende zalumoje miestai kvepuoja jaunatviskumu ir energija :). Ne nesiginciju, Lietuvoje miestai tikrai zymiai zalesni, bet ta zaluma, kuri nepriziurima ir paleista augti taip kaip jai sauna i galva labiau atrodo, kaip apleisto kaimo nei energija pulsuojancio miesto. Zinoma, kai pakyli oro balionu ir kuo toliau stovi nuo pacio miesto viskas gali atrodyti kitaip, nes is tiesu per atstumas viskas susilieja ir telieka kazkas marga – raudoni senamiescio stogai, apleisti ar nebaigti statyt dangoraiziai igauna kitoki vaizda, o svarbiausia nebesimato jokiu grafiti 😛 .

 2. Šiaip ar taip, pranešama, kad “Lietuvos paviljone Šanchajuje daugiausiai dėmesio sutraukia „krepšinio kampas““ ( http://www.alfa.lt/straipsnis/10355200/?Lietuvos.paviljone.Sanchajuje.daugiausiai.demesio.sutraukia.krepsinio.kampas=2010-05-03_13-09 )
  “Itin didelio vietinių gyventojų susidomėjimo sulaukė „krepšinio kampas“, kuriame pristatomas kitąmet Lietuvoje vyksiantis Europos krepšinio čempionatas. Parodos lankytojai kinai laukia eilėje, kai galės išmėginti savo rankos taiklumą mėtydami į krepšį. Juolab kad už du taiklius metimus iš eilės įteikiami specialūs prizai.“
  Išsireiškimą “itin didelio“ reiktų suprasti ne pažodžiui, manau 🙂 Bet įtariu, kad tai – vienintelis juos sudominantis dalykas ir tai Jono Kazlausko nuopelnas. Išmokė kinus gerbti lietuvių krepšinį. 🙂

 3. Na, juk yra ir dar vienas puikus dalykas:
  “Eksponuojama iš Katedros aikštės į Kiniją atkeliavusi plytelė „Stebuklas“. Ant jos atsistoję lankytojai gali apsisukti tris kartus aplink, užrašyti norą popieriaus skiautelėje ir įmesti ją į tam skirtą dėžutę oro baliono krepšyje.“

  Oficialiame EXPO-2010 tinklapyje, beje, tokia šalis LITHUANIA aplamai neegzistuoja. Į užklausą “lithuania“ gavau TOKĮ keistą atsakymą: “Search results:10 result in total“. Ir tuščią langelį, kuriame nėra NIEKO. Dešimt nematomų atsakymų. Mandagūs tie kinai… 😛

 4. Pernai vasario mėnesį mūsų architektai skundėsi, kad jiems neduota uždirbt:

  “Lietuvoje konkurso paviljonui sukurti nebuvo skelbta, o EXPO 2010 tinklapyje pasirodė koncepcinis paviljono projektas, sukurtas reklamos kompanijos, kuriai Aplinkos ministerija užsakė parengti ekspozicijos formos ir turinio idėją.

  Nors parodos tema tiesiogiai susijusi su architektūra, urbanistika, apie rengimąsi parodai Lietuvos architektų sąjunga nebuvo informuota.

  Pasak Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo ir viešųjų ryšių departamento direktoriaus Romo Jankausko, atsakingo už pasirengimą Šanchajaus EXPO, paviljono konkursas dar vyks – jis bus paskelbtas vasario mėnesį. Jame galės dalyvauti architektai kartu su kitų sričių menininkais, nes projekte turėtų būti pateikiami ne tik paviljono, bet ir pristatomos medžiagos (filmo, muzikos, teksto) pasiūlymai.
  Preliminariai pasiūlyta paviljono tema -“Blossoming city“ jau patvirtinta, todėl konkurso darbų pasiūlymai ją turės atitikti.

  Lietuvos architektų sąjungos nuomone, EXPO 2010 tinklapyje pateiktas paviljono pasiūlymas savo menine verte ir semantika nėra adekvatus pasaulinės parodos svarbai ir Lietuvos ekspozicija kitų šalių paviljonų kontekste neatrodytų reprezentatyviai. Sąjunga kreipsis į Aplinkos ministrą su prašymu… “

  http://lt.lt.allconstructions.com/portal/index/article/7680

  Turbūt, tada taip ir nesusiderėjo. Na, ir gerai. Mūsų architektai gauna pasireikšti Astanoje ir Maribore. Ten daugiau pinigų žmonės turi.

  http://www.architektusajunga.lt/LT.php?content=news&Id=255&PHPSESSID=0d83239697f389574afbbe914c6d74cf

  http://www.architektusajunga.lt/LT.php?content=page&Id=637&PHPSESSID=0d83239697f389574afbbe914c6d74cf

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s