gėdinga šios dienos mano veikla, kurios man taip sarmata, kad negaliu nepasigirt

Gėdingiausias dalykas yra tas, kad čiaudau ir kitaip skleidžiu bacilas darbovietėje, keliu pavojų niekuo nenusikaltusių bendradarbių sveikatai. Į protingus pasiūlymus nešdintis, jeigu vis tiek nieko naudingesnio už bacilų platinimą neveikiu, nieko protingo atsakyt neturiu, išsisukinėju. Gėda.

Antras pagal gėdingumą šios dienos mano veiksmas. Parašiau neapykantą skleidžiantį komentarą viename menkame mažai kam žinomam tinklaraštyje. Kadangi manau, kad jūs ten retai lankotės (jeigu išvis tokį žinote), nukopijuosiu tą savo pasvajojimą ir čia.

Tekstas, kaip jau sakiau,  padorioje vietoje ir netiktų, kurstantis neapykantą. (Nors tai tik mano svajonės, o ne kvietimai imtis realių veiksmų). Bet žinokit, aš neatsakau, nes paskelbta buvo tinlaraštyje, už kurio kontentą atsakingas yra toks Troy, o čia tik kopija iš ten. Jeigu ką- tegu sodina jį, už tai, kad neištrynė, kad leidžia tokias rašliavas ir dargi pats prie jų prisideda.


urvinis rašė…
Tyčia, specialiai taip daroma, ar natūraliai taip gaunasi- nelabai įsivaizduoju. Aišku viena: “žinių“ vartojimas darosi vis kenksmingesnis sveikatai.
Gal išeitis būtų- sunaikint kokiu nors būdu VISUS žurnaliūgas, kad nė vieno jų neliktų. Jei paliksi nors vieną- nėra garantijos įveikt šitą cholerą.
Ką su jais daryt- degint redakcijas, tv studijas, šaudyt, užpilt chlorkalkėmis? Politkorektiškumas neleidžia, humaniškumas sulaiko, nepadoru kažkaip. Taigi ne tarakonai, ne žiurkės- žmonės lyg ir. Kitas gal netgi, žiūrėk, asmeniniame gyvenime visai atrodo mielas: vaikų turi, žmoną…, kartais net kelias.

Gal, sakau, užtektų:
-aptverti teritoriją nuošalesnėj vietoj;
-iškasti griovį aplink perimetrą, užpildyti griovį dezinfekcinėmis WC valymo priemonėmis;
– surinkti juos visus į tą teritoriją, uždaryti;
– dieną ir naktį, 24 valandas per parą priverstinai MAITINTI juos jų pačių produkcija. Tuo, kuo jie dabar maitina mus;
-išprotėjusius, pasikorusius, žuvusius tarpusavio rietenose- laidoti ten pat, lagerio teritorijoje. Kad užkratas neprasiskverbtu laisvėn.

Apie ką čia putoju? Ogi, ir apie šitą konkrečią “žinią“. “Suomių ekspertas pasakė“.

O Kalvarijų turgaus liaudžiai tokios “naujienos“ reiškia ką?

“-Girdėjai? Pensijų nebebus visai, Kubilius sakė. Aha. Sakė, vaikai turės maitinti. A jeigu vaikų nėr, tai, sakė, tokie patys kalti. Aha, sakė per teliką. Nežinau, nuo kada. Degutienė nepasakė tiksliai. Gal rudenį. Nu, jo, kai šildymas pabrangs. Ir elektros nebus, bo atominę landzbergis uždarė. Bile jiems žmonės rūpi? Parazitams tiems.“


Na, ir trečias gėdingas poelgis, kurio labai gėdinuos ir tuo privalau pasigirti.
Irgi menkai lankomoje vietoje, Bernardinų “kultūrinėje“ apačioje (padugnėse), kur normalūs žmonės retai teužklysta, nebent netyčia, arba padauginę.

Visiems gerai žinomas, pažįstamas ir pasiilgstamas GG ten paskelbė gražų straipsnį, tokį visą žaismingą ir protingą (ypač apie projektus gerai, man labai patiko). Ir pavadinimas toks grajauskiškai islandiškas, ne ištarimui, o perskaitymui.

Gintaras Grajauskas. Kultūros prognozės: debesuota su Eyjafjallajökulliais

Nagi-nagi, pabandykite ištarti: DEBESUOTA SU ….
Aha, teisingai. Kukuliais. 🙂 Taip jums ir reikia. Tokie pavadinimai ne tariami, o grojami iš natų. Elektriniais vargonėliais su šamano būgneliu ir RoRa .

Taigi, straipsnis, kaip jau sakiau, gražus ir man patiko. Patiko taip, kad neiškenčiau be urviniško trigrašio. Kadangi nesu RoRa, tai nerimtai.


urvinis 2010-05-20 13:33

KULTŪROS žurnale, kuris vadinasi THE ECONOMIST, garbusis GG dėsto idėją, kad valstybė privalo remti jo knygutės leidybą. Iš anksto pripažindamas, kad knygutė neatsipirks. (“nori, sakykim, išleisti knygą, o dar nesi pasaulinio lietuviško bestselerio autorius…“). Neekonomiškas mąstymas, sakyčiau. Visiškai sovietinis. O tai kam reikalinga leisti knygutes, kurios ne bestseleriai? Tiksliau- aplamai neseleriai. Aš nepirksiu, jonas ir marė nepirks. O kas pirks? Išskirtinio IQ turėtojai, vertybių vertintojai. Žodžiu, tie patys, kurie nori knygutę išleisti. Nori kad JIEMS kaštuotų pigiau. O valstybei nuostolis. PVM ten, pensiniai fondai ten. Garbusis GG nori išleisti PIGIĄ knygutę įdomiu būdu: kad jos kainą kompensuotų valstybė, nieko iš to neuždirbdama. Na, ne, aš suprantu, suprantu… Niekingieji bestselerių kepėjai privalo tai surinkti, į tą mašnelę, iš kurios jau bus dalinama. Ir dalinti privalo teisingi dalintojai, savi. Kas yra teisingi ir savi? Kvailas klausimas, į kurį kiekvienas menininkas atsakys lengvai. Kiekvienas paminės savas pavardes, išrinkti iš jų NEANONIMINĮ sąrašą, žinoma, vėl nepavyktų, bet nesvarbu. Viena yra tiksliai aišku: dalintojas kiekvienu atveju, kai kam nors pinigų neužteko, turi būti kitas, o ne tas, kuris nedavė.
Ir dar šiame rašinyje įžiūriu nusikalstamą nostalgiją sovietinei praeičiai. Autorius išdrįsta netgi pareikšt, jog nūnai “valdžioje žmonės, neturintys kultūros poreikio“. Aha. Reiškia, anuometinė bolševikų nomenklatūra kultūros poreikį turėjo, o dabar, kai išsirenkame geriausius Tautos šviesuolius- neturi? Šepetys, reiškia, buvo kultūringesnis už Degutienę? Po teisybei, aš irgi taip manau. Betgi negalima taip rašyti kultūros žurnale “The Economist“, neteisinga. Bo išvados velniai žino kokios iš to plaukia… 🙂

Reklama

9 komentarai apie “gėdinga šios dienos mano veikla, kurios man taip sarmata, kad negaliu nepasigirt

 1. Veikla labai produktyvi, ir net, sakyčiau, kupina vertingų pasiūlymų (man net patiktų tas, su chlorkalkėmis). Nejaugi čiaudėjimai ir panašūs bacilų atsikratymo procesai taip aktyvina protinę veiklą? 🙂

 2. Taip, matau labai ryškiai suaktyvėjusią veiklą, prirašo tokie, o sodins blogo autoirų…

 3. Su tomis atsakomybėmis už kitų komentarus, man atrodo, tokie aršūs tiesos ieškotojai ir savo dundukų komandos komentarų trynėjai kaip, pvz. ponas Račas, smarkiai perdeda. Arba, jei būtų nuoseklūs, o ne vien narcizai, turėtų to siekti ir kitose savo reguliuojamose sferose, kad visi būtų vienodai traktuojami. Nes štai pono Račo reguliuojamos žiniasklaidos priemonės – Lietuvos radijo – laidose elgiamasi visaip kitaip. Visi žinot, kad Lietuvos radijas tapo pamėgta pensininkų vieta, kur jie gali paskambinti ir garsiai visus iškeikti. Ir nereikia iš aukšto tik interneto komentatorius vadinti bailiais anonimais be vardo – lygiai taip pat anonimiškais nikais “Jonas iš Kauno“, “Antanas iš Šiaulių“ įvairūs piliečiai garsiai skleidžia neapykantą, tačiau kažkodėl nėra linksniuojami kaip galimi teisėsaugos dėmesio objektai, o radijo laidos kūrėjai už tų veikėjų mintis nė trupučio neturi atsakyti. Štai pavyzdys: šiandien buvo pasakojama apie Laisvės sienos skulptūros projektą ir, kaip visada, išklausomi klausytojų skambučiai. Tipas, net sakyčiau be vardo, paskambinęs pareiškė, kad tegul valdžia baigia maustytų visus su tais savo vamzdžiais, ir pavietė visus rinktis prie Seimo tą valdžią nuversti. Laidos vedėjas tik patikslino, kad Laisvės siena – ne vamzdis, ir maloniu balsu padėkojo: “Ačiū už jūsų komentarą“.
  Per radiją, viešai skleidžiama neapykanta ir raginama imtis neteisėtų veiksmų, o ponų Račo ir Radzevičiaus vadovaujamos įstaigos darbuotojas pasako ti ačiū. Štai tokie pas mus kaip visada dvigubi standartai. Jei tipas būtų iškeikęs Siaurusevičių, tai jo kalbą būtų nutraukę po pirmųjų žodžių.

 4. Cia del atsakomybes, tai turbut geriausia pasirinkti nelietuviska serveri blogui, nes amerkoniski paslaugu tiekejai greiciausiai neisduotu komentatoriu adresu.

 5. Galėtum dar priminti ir skambinusią moteriškę su megzta berete, kuri tiesiai pasiteiravo int “paminklo“ kūrėjus: “tai po kam dabar Laisvė?“.
  Aš su ja. Labai bjauriuosi tokiais vertelgomis ir tokiais jų bizniais.

 6. Moteriškė nekurstė neteisėtų veiksmų, o, matyt, jau buvo skaičiusi Grajausko straipsnį apie projektinę kultūrą. Šitas dalykas, mano nuomone, yra gražus to pavyzdys: ne tik gaus iš Kultūros ministerijos pinigų, bet dar ir iš piliečių prisirinks. Mano nuomone, čia yra pats tikriausias istorijos klastojimo atvejis. Todėl, kad dabar kas tik nori gali prisipirkti plytų, o paskui rodyti anūkams: “va, matai, ir aš ten stovėjau“. O juk niekas netikrins, ar stovėjo, ar namie lindėjo. Iškals pavardę už pinigus ir atrodys viskas kaip kokiame amerikoniškame Vietnamo karių memoriale. Turistus vedžiosim. Nors, jei Valdovų rūmai netikri, tai ir kiti objektai gali būti netikri.

 7. Minio komentarą radau spamo šiukšliadėžėje, kažkas automatui nepatiko. Čia, žinok, Mini, ne mano cenzūra, o mašinos. Priežastis man ir pačiam smarkiai paslaptinga. Vienintelė prielaida- gal automatui kelia įtarimą keistokas Tavo pašto adresas… Kitų prielaidų neturiu, lieka tik techninė klaida. (Kuri, atrodo, jau kartojasi ne pirmą kartą. Ir būtent su Tavo komentarais)

 8. Minis pareiškė: “Cia del atsakomybes, tai turbut geriausia pasirinkti nelietuviska serveri blogui, nes amerkoniski paslaugu tiekejai greiciausiai neisduotu komentatoriu adresu.“
  Manau, kad mūsų teisėtvarka net nebando kreiptis į paslaugų teikėjus, o iš karto pradeda persekioti blogo autorių, kad jis duotų komentatorių adresus. Taigi skundėsi kažkoks vargšas, kuriam kompą konfiskavo, nors jame nieko ir nebuvo, viskas nutolusiuose serveriuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s