“Kopelija“. Paveiksliukai.

Iš “Lietuvos ryto“.

Recenzija nulinė ( nieko nepasakanti), bet paveiksliukai įdomūs.

Naujame baleto "Kopelija" pastatyme - daugybė makabriškų personažų.

Reklama

6 komentarai apie ““Kopelija“. Paveiksliukai.

 1. Buvau tame variante, kuris užfiksuotas paskutinėje nuotraukoje – Špokaitė su Rimeikiu. Štai tokia turėtų būti svajonių moteris, nesvarbu, kad mechaninė. Įdomu, kodėl Lrytas ir jo keista žurnalistė Milda Aaugulytė (gal kokia estė, nes tas dvi A pavardėje ne aš uždėjau) visiškai nesilaiko savo labai propaguotos nuostatos, kad užsieniečių pavardės turėtų būti rašomos pagal jų lotynišką transkribavimą, ir Chemiakiną užrašo kaip Šemiakiną. Nesvarbu, kad Šemiakinas Rusijoje Šemiakinas, o Paryžiuje ir JAV jis yra Chemiakin, taip ir užrašyta programėlėje. Tiesa, po to būtų galima svarstyti, ar Chlebinskas kartais nėra Šlebinskas, bet aš, kaip labai išsilavinusi, pamenu tokį baleto artistą dar senais laikais pasirodžiusį charakteringuose vaidmenyse, bet tada jis dar šokinėjo.
  Taigi Chemiakinas pasivadino Hofmano žinovu, nes jis, žinote, pokario metais augo Kaliningrade, kai tėvas ten buvo komendantas, taigi Chemiakinas ten prisigraibstė Hofmano metaforų iki valiai, todėl suvedė į tai, kad nuo tokios moteriškės galima išdurnėti. O šiaip scenografija ir kostiumai buvo nuostabūs, ir istorija įdomiai sukurpta.

 2. Dar susidomėjau, kodėl M. Aaugulytė minėdama Hofmaną rašo “E.Th.W.Hoffmanno pasaulis“, nes visada žinojau rašytoją Ernstą Teodorą Amadeusą Hofmaną, bet pasiskaičiusi Wikipediją, radau paaiškinimą:
  Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann (January 24, 1776 – June 25, 1822), better known by his pen name E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann), was a German Romantic author of fantasy and horror, a jurist, composer, music critic, draftsman and caricaturist.

 3. Man Hofmanas nelabai įdomu, tai nebandau įsiskaityti į tą daugybę vardų ir ieškoti jų skirtumų. 🙂

  Ką, gi, Šemiakino tėvelis gal buvo užgrobęs butą, kuriame buvo palikta vokiškų knygelių vaikams su gražiais paveiksliukais. Vaikas augo vokiškų paveiksliukų įtakoje. Tik taip galiu įsivaizduoti tuos pliurpalus apie komendanto vaiko hofmanizmą. Su gyvais vokiečiais jis tame Kaliningrade (ar gal dar tais laikais Kėnigsberge) vargu ar bendravo.

 4. Šiaip jau, žinia, kad prasigalvojo jis truputį tą savo hofmanizmą. Tiesiog į temą pasakoja pasakėles.

 5. “2009 metais Lietuvos teatruose apsilankė 961 tūkst. žiūrovų, lyginant su 2008-aisiais… sumažėjo 169 tūkst. (15 proc.), antradienį pranešė Statistikos departamentas.“

  “Didžiausio žiūrovų skaičiaus – 157 tūkst. – sulaukė Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT). Per spektaklius labiausia užimtos buvo LNOBT (vidutiniškai 99 proc.), Kauno muzikinio (80 proc.) ir Vilniaus “Lėlės“ (75 proc.) teatrų salės.“

  Teatrai, kurių direktorius reikia kuo skubiausiai pakeist. 🙂

  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-05-25-2009-aisiais-lietuvos-teatruose-apsilanke-beveik-1-mln-ziurovu/45372

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s