citatos be konteksto, vol.8

Redaktorius Aurelijus trumpai nupasakoja, iš ko susideda kasdieninės tv naujienų laidos:

“…mūsų žinių laidos prasideda nuo trijų kriminalinių arba kvazikriminalinių siužetų, po to papasakojama, kad Šanchajaus zoologijos sode liūdi panda, o po to prasideda kriminalinė kronika.“

“Po to – sportas, kur papasakojama apie kiekvieną krepšinio lygą, kurion bent kartą buvo užsukęs lietuvis, apie visus krepšinio turnyrus, įskaitant darželinukų, ir priduriama – o, čia kažkaip dar netyčia kažkokia lengvaatletė laimėjo auksą.

Po to – orai, tekstą apie kuriuos sinoptikai kaip parašė balandį, taip iki šiol beveik ir nekeitė (na, karščiai privertė pakoreguoti šiek tiek): „apsiniaukę su pragiedruliais, vietomis galimi krituliai, vėjas silpnas iki vidutinio, kai kur galimas škvalas.“

Atsiprašau kad citatas ištraukiu be klausimo “Kodėl?“, kuris ten pas gerbiamąjį Redaktorių yra, bet man jis atrodo nebūtinas. Nes jis ir pats po tų savo koketuojančiai retoriškų paklausinėjimų “kodėl“- pats atsako:

“Aš suprantu, kad būtent blogos naujienos yra žiniasklaida, o geras vadina kitaip.“

O aš nuo savęs pridedu pasiūlymą kalbininkams: laikas tą kvailą terminą “žiniasklaida“ pakeisti į aiškesnį, tiksliau išreiškiantį esmę: “bėdų turgus“. Nesvarbu, kad tai yra vienos tv laidos pavadinimas. Jis tinka ne tik tai laidai, jis tinka daug plačiau.

Ir dar vieną dalyką man ten  linksma buvo perskaityti- pretenzijas “vienam afrikiečiui“ (kaip jį pravardžiuoja gerb. red. A.):

“skaitantiems vieną afrikietišką tinklaraštį televizoriaus gimtinėje žiūrėti išvis nereikia – ten, sakmėse iš Afrikos, yra ir pasakojimo stilius, ir dalyko išmanymas. Man tik norėtųsi, pavyzdžiui, kad nuo šokių apžvalgų kada nors būtų pereita ir prie žinių laidų studijų…“

Aha, – piktdžiugiškai pagalvojau,- pasirodo, ne mane vieną juokina tie afrikietiškai aistringi kasdieniniai uagadugu pergyvenimai tema “kieno šokiai (arba serialas) šiandien pirmauja reitinguose- tv3, ar lnk“ . Tiek pat juokingi, kiek ir žiūrovės klyksmas, kurį šiandien perskaičiau laikraštuke: “Kiek dar kovos LNK ir TV3?“. Žiūrovė aimanuoja, kad negali, vargšė, pamatyti visų šokių, rodomų tuo pat metu.

“Gal nusipirkti dar vieną televizorių ir žiūrėti iškart abi programas?“

“…ponai televizininkai, gal jau laikas pradėti mąstyti ne apie tarpusavio priešiškumą ir konkurenciją, kuri praranda sveiko proto ribas, bet ir apie žiūrovą, be kurio jūs esate niekas.“

O juk galėtų, kvaiša, ne šokiais domėtis, o “kvapą gniaužiančiomis lenktynėmis“, domėtis reitingais, statyti uagadugu totalizatoriuje už tą ar kitą arklį (kurio vardas Inkaras…), spėlioti, kurio garažo “bolidas“ tą dieną bus pirmas ar antras. Juk tai daug svarbiau, negu “šokiai-pokiai“, arba dienos naujienos, dėl kurių nebuvimo pergyvena Redaktorius A.

(Kas tos naujienos. Juk ne naujienos yra  svarbiausia firmoms. Netgi toms, kurios vadinasi “naujienų agentūros“. Netgi tiems laikraščiams, kurių pavadinimuose yra žodis “žinios“. Svarbu pinigai. Kurio arkliukas šios dienos rate “bus greitesnis“ prie avižų. Ne žiūrovai sprendžia, o tie, kurie stato. )
Reklama

5 komentarai apie “citatos be konteksto, vol.8

 1. Ar čia reikia ką savo prie Redaktroiaus ir paties rašinėlių pridėti ar tik palinksėti?! 🙂

  Paskaitinėjau aš tą minėtą afrikietiškąjį ir likau nesupratęs jo iškilios misijos – būti referi ringe tarp tų keleto tuščių TV kanalų.

 2. “… likau nesupratęs jo iškilios misijos – būti referi ringe tarp tų keleto tuščių TV kanalų.“

  Ko čia nesuprasti. Jis, panašu, pats yra iš tos chebros, televizininkas. Tai ir rašo, kas jiems labiausiai rūpi. Kas ten juos žiūri, ar nežiūri- jiems nebelabai svarbu, jie užsiėmę savimi.

  Vis laukiu, kada pasirodys kokio nors prekybininko tinklaraštis, kuriame panašiai profesionaliai-aistringai bus aprašinėjamos kasdieninės Rimi, Iki, Maximos ir Norfos “kovos“: į kurią krautuvę šiandien užėjo daugiau pirkėjų, kokias akcijas jie ten rado. Ir kuo skiriasi Rokiškio sūris, parduodamas Maximoje, nuo Rokiškio sūrio, kurį pateikia Rimi. Labai įdomus tinklapis galėtų būti irgi.

 3. Fanta, man Tavo mintis apie prekybininko tinklarasti patiko. Turbut net man butu idomu paskaitinet 🙂
  Gal uzsiimk tokiu papildomu projektu 🙂

 4. Taip, pritarčiau Fantai, kad uagadugu rašliava dabar jau aiškiai primena prekybininko užrašus. Kas kur gražiau ir patraukliau išdėstė prekes. Kas kokiomis akcijomis kokią dieną kokią valandą prisiviliojo daugiau pirkėjų. TV laidų kokybės kriterijų jis mato tik vieną: kuo didesnei bandai patinka žiūralas, vadinasi, tuo jis geresnis. Kaip kažkada paaiškino apie LTV: geriau vienas megaprojektas, nei daug įvairių laidų įvairioms, bet negausioms žiūrovų grupėms, kad kiekvienas surastų sau ką pažiūrėti. Ne, gurmanai jo nedomina, svarbu tik kuo didesnė suvienodėjusių vartotojų banda.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s