Spėlioju: Oskarui pateiksime Eurazijietį?

Aną savaitę pasigirdo liūdnai pasimetę balsai, aimanuojantys: latviai pristatė “Oskarams“ Martinsono šedevrą, pražiopsojome, nušvilpė mums iš panosės, ką dabar mums reiks pristatyti? Balsai pasigirdo, verkšlenantys, kad nieko kito nebelieka, tik “Anarchiją Žirmūnuose“ Oskaro apdovanojimui rekomenduoti.

Ogi pamiršote Bartą, ar ne? Jis tuo metu rusiškoje jūroje maudėsi, pagyrų jūroje, prizų lietuje. Nuskynė svarbiausią prizą festivalyje, kuris dabar vadinasi “Atviras kino festivalis šalių NVS, Lietuvos, Latvijos ir Estijos“ (Открытый фестиваль кино стран СНГ, Литвы, Латвии и Эстонии). O ankstesniais metais vadindavosi trumpiau: “Kinošok“.

Prizas vadinasi “Auksinė vynuogių šakelė“ («Золотая лоза»).

Latviai tame festivalyje, beje, nedalyvavo, nors pagal pavadinimą priklausė ir jiems. Buvo užsiėmę, Martinsono filmą iš mūsų vogė…

Barto filmui rusai klijuoja gražias etiketes:

Совершенный, холодный и острый…

…полный самоиронии, так же мало заметной глазу, как его культурный контекст. ...“

režisierių liaupsina:

В длинном, маловнятном, созерцательном балтийском кино есть один режиссер, который вырвался из плена национальных традиций и стал гражданином мира с присущей этому типу широтой обзора. ….

Aš tik negaliu prisiminti dabar- kas vadovauja lietuviškąjai oskarinių akademikų komisijai? Ar tik ne pats Bartas? (teks gūglinti)
Jeigu taip, tai nelabai patogu bus jam pačiam savo filmą teikti…
Jau nekalbant apie tai, kad mums negali patikti tai, kas patinka rusams. Jeigu rusai giria, reiškia, kažkas ne taip.

P.S. Gūglinimas man davė tokį rezultatą:
“2006-aisias iš visuomenėje žinomų kino kūrėjų, aktorių ir kritikų buvo suformuotas Lietuvos Oskarų atrankos komitetas. Jam vadovauja pripažintas dokumentikos režisierius Audrius Stonys.“

P.P.S.  Jeigu teikti, tai reikia pasistengti paskubėti. Nes ir šitą gali nuknisti iš panosės rusai arba prancūzai. (Jei geresnių filmų neturės). Nes tarp filmo “savininkų“ Lietuva minima, bet anaiptol ne pirmoje vietoje.

(The film was co-produced by France (Lazennec), Lithuania (Studio Kinema) and Russia (Kino Bez Granic), while international sales are being handled by Umedia.)

Ir imdb jis figūruoja netgi ne anglišku (Eastern Drift) ir ne rusišku pavadinimu, bet išvis prancūzišku:  “Indigène d’Eurasie“

Reklama

6 komentarai apie “Spėlioju: Oskarui pateiksime Eurazijietį?

  1. Aišku, kvailiems amerikiečiams mūsų genialius šedevrus siūlyti yra tuščias reikalas, jie vis tiek nieko nesupras, nemokės įvertinti. Vapės vėl ką nors panašiai, kaip vapėjo tada “Variety“ iš Berlyno festivalio: “nicely shot but messily assembled thriller …“ , “Klavdia Korshunova, pic’s best thing…“, “all goes tits up (in every sense — pic sports lots of gratuitous nudity)…“, “Dire editing, Bartas’ inability to shoot action, act himself or direct thesps all create a tedious excursion…“

  2. Žadinti tuščias vargšės tautos viltis – niekinga s užsiėmimas.
    Iš kitos pusės o ir kas skaito apart manęs ir Vilnies, tad tegu, rašykite…
    Troy, liūdnai

  3. Ir aš skaitau. Kartais. Kai ne apie politiką ir ne apie sportą. Barto nieko nemačiau, bet gal pamėginti?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s