Paburbėjimai paraštėje- X/29

“Ūbis“ šį kartą tokią ilgą įžangą suskėlė, kad net nebandau jos skaityt tokios ilgos, žinau neįveiksiu, užkliūvu tik toliau, jau praleidęs visus majakovskius, kur prasideda jau pažįstamesnė-įprasta  pieva- jos pradžia maloniai paženklinta landsberginiu kelio ženklu “sovieticus“- signalas, kad jau galiu skaityti… ir čia jau  užkliūvu  už sakinio:

“… ir staiga atsiradęs sovietinės leksikos bei mentaliteto pilnas tariamų teatralų tinklalapis… “

Niekinga taip elgtis, kamuoti mano smalsumą. Kur adresas, po galais, “Ūbi“ ? Kurį KONKREČIAI tinklapį turi omeny, ką vadini “tariamais teatralais“? Smalsu juk man…

Idiotiška mada  taip vadinamos “tikrosios žiniasklaidos“- visų tų delfių-šmelfių- lietryčių ir pan.-, plepant apie internetą, vagiant “kontentą“ iš interneto, perpasakojant svetimus straipsnelius, niekada nedėti nuorodų. Atseit, tai būtų konkurentų reklama? Man atrodo, kad tai būtų tik paprasčiausias padorumas ir truputis pagarbos skaitytojams.

Nors konkrečiai Ūbio skaitytojai nenusipelno pagarbos, kol domisi tik Ūbiu, o nesidomi kur kas vertingesnėmis apžvalgomis ir ekspertų vertinimais, kiekvieną savaitę pateikiamomis tinklalapyje “ant sofutės prieš televizorių“. Visi, kurie žiūri filmus per televizorių ir neužsuka pas mus padiskutuoti, yra dundukai.


Lietrytis rašo apie rytoj būsiantį New York Philharmonic Orchestra koncertą. Rašo mums, mažiems žmogeliams, kurie į tą koncertą neis, bo neturi tiek pinigų ir noro, todėl straipsnelis, aišku, ne apie muzikas ten visokias. Muzikomis ten visokiomis tegu domisi tie, kurie rytoj savo apsilankymu pagerbs operhauzą: nausėdos, kubiliai, degutienės, račai su jogailomis. O mums įdomu ne muzikos visokios, o pletkiukai. Svarbiausias dalykas, kurį sužinome jau iš antraštės- pasirodo, kad “Išgauti tobulą skambesį trukdo net ir gėlės scenoje“. Ir dar daug kitų labai svarbių dalykų sužinojau iš straipsniuko. Kurio pagrindinė mintis, aišku, lietuviška: ach, jau tie užsieniečiai-gastrolieriai, kokie jie išlepę ir kaprizingi. Nesvarbu, kas atvažiuoja: simfoninis orkestras, ar koks rokeris, visada svarbiausia mums papasakoti, kad jis kažko pareikalavo. Gal mineralinio vandens, gal gėlių pastatyt į kambarį, gal gėles išnešt iš kambario. Gal tualeto ir praustuvo. Nesvarbu- ko nors jie vis tiek kiekvienas reikalauja. Begėdžiai. Pas mus, Lietuvoje, kur mes visi tokie kuklūs esame. (Išskyrus Račą ir Užkalnį, bet jie nesiskaito.)

O aš užmečiau akį į jų tvarkaraštį ir pakraupau truputį. Kažkodėl.

Kiekvieną vakarą. Šiandien Varšuva. Rytoj Vilnius. Poryt Hamburgas, užporyt- Paryžius, kitą dieną jau Liuksemburge.

Ir kiekvieno koncerto programa vis kitokia. Kokia nors Madona kas vakarą dainuoja vis tas pačias dainas, netgi labai garbingi džiazmenai kas vakarą groja tas pačias kompozicijas. Šitie- ne. Kiekvienas vakaras skirtingas, tą patį groti jiems būtų nuobodu. Varšuvoj programa vienokia (Šopenas, aišku, privalo būt), Vilniuj– kitokia (mūsų grietinėlei labiau tinka Štrausas), Hamburge– vėl kitaip.

Reklama

2 komentarai apie “Paburbėjimai paraštėje- X/29

  1. O be reikalo neskaitei tos įžangos, visiškai įdomu, juk Majakovskio Blakės neskaičiau nei sovietmečiu, nei dabar, todėl daug sužinojau. Pseudoteatralų tinklapis gal susijęs su Večerskiu, nes lygtai atsirado kažkoks aiškinantis koks geras Večerskio teatras.
    Man iš šios dienos pranešimų patiko žinutė apie tai, kad kalbininkai siūlo “face control“ versti “nuožvalga“ 🙂

  2. “nuožvalga”- kai apsaugininkas nužvelgia ne tik veidą, bet ir kojas. Kadangi taip ir būna- žodį laikau tinkamu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s