Baksnojimai ir dūmeliai

Pasisekė šiandien, net du protingus straipsnius perskaičiau iš Bernardinų. Abu patiko.

Vanda Zaborskaitė. Dar kartą apie Vincą Kudirką

ir

Vytautas Landsbergis. Naujienos ir aistros

Už antrąjį, tiesą sakant, turėčiau padėkoti A. Račui, nes, jeigu ne jo isteriškas reagavimas-“atkirtis“, tai  gal ir būčiau praleidęs progą pasimėgauti Landsbergio išmintimi.

“… gerbiamas profesorius rašo ir apie mane:

BNS imasi baksnoti net ministrę R. Juknevičienę: kaip ta ryžosi kalbėtis su JAV pareigūnu apie Rusijos puolamuosius karinius manevrus prie mūsų sienos “ZAPAD 2009″! Gerai, kad pasikalbėjo, toks politiko darbas.

Sakyčiau, įdomi BNS pranešimo interpretacija.

Profesoriui būdingu stiliumi: raktiniai žodžiai čia yra “imasi baksnoti” ir “kaip ta ryžosi”. Ir, žinoma, kontekstas, tai yra, prieš tai einantis sakinys apie atskirą KGB partiją.“

 

Sakyčiau, vaikiškas “atkirčio“ būdas: apkaltinti kitą, kad jis, atseit, tau pridirbo į kelnes.

Gal ponas Direktorius pats neskaitė straipsnelio, kurio skaistybę-nekaltybę taip aršiai puola ginti, gal tikisi, kad mes patingėsime bakstelti į nuorodą, kurią pats paslaugiai mums padėjo. Arba tikrai kažkas jam nelabai su interpretacijomis.

“… Baksnodama į Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas, per pokalbį su JAV ambasadoriumi Ivo Daalderiu pernai lapkritį R.Juknevičienė bandė …“

 

Apie tendencingą antraštę, kuri vos ne priešingai iškreipia straipsnelyje pateikiamos informacijos prasmę, galim ir nebekalbėt- tai jau toks įprastas dalykas, kaipgi be to apsieis mūsų “objektyvioji“, “tik faktus pateikianti“.

Na, stebėtis dėl reakcijos būtų keista, mes juk pažįstame mieląjį A. R., jis ne iš tų, kurie nutyli, arba pripažįsta.

Tik šį kartą kažkaip…  Lyg iš kepurės dūmelis. Nors, žinoma, man tik vaidenasi, prisiskaičius Landsbergio…

Reklama

5 komentarai apie “Baksnojimai ir dūmeliai

 1. Hmm, dabar man reikėtų padaryti įrašą apie šį įrašą, kuriame rašoma apie A.R. įrašą dėl V.L. straipsnio apie BNS žinutę delfije. O dar geriau komiksą nupaišyt 😀

 2. Landsbergio straipsnis įdomus, nors dėl alkoholio pardavimo laiko pratęsimo paskelbimo tragedija nesutinku. Tai gal tragedija restoranams, bet ne normaliems vartotojams. Dabar tokių poreikių priepuoliai manęs naktimis nebeištinka, turiu pakankamai atsargų, bet, prisimenu, studentaujant krūvas pinigų atiduodavom restoranams, nes girtuokliauti labiau norisi naktimis, o ne dienomis. Net jei girtuokliauji tik du kartus per metus. 🙂
  Ponas agentūros vadovas eilinį kartą elgiasi kaip jautis prieš raudoną skudurą – nieko naujo. Tokio aklo neigimo rezultatas toks, kad man jau BNS pranešimai niekuo nebesiskiria nuo delfio pranešimų – tas pats lygis.
  Bet kad Zaborskaitė pagarbiai pavadins Kudirką aukštos klasės antisemitu ir nuosekliu demokratu, viena iškiliausių Lietuvos istorijos asmenybių – nesitikėjau. Tiesą sakant, ji Bernardinuose už savo straipsnelius susilaukdavo tokių komentarų, kad iš tikrųjų Kudirkos išsireiškimai gali atrodyti nekaltai santūrūs 🙂 Kiekvienas savaip neša patirtų užgauliojimų naštą. Man atrodo, kad mūsų visuomenėje iki šiol laikoma, kad jei žmogus neatsiurzgia į nemandagius užgauliojimus, tai, vadinasi, prisipažįsta kaltas. Kai kurie taip reaguoja ne tik į užgauliojimus, bet ir į pagrįstą kritiką. Kad tik kas nepagalvotų, jog prisipažįsta kaltu.

 3. Mielas Urvini, ačiū tamstai už man skirtą dėmesį ir mano įrašų populiarinimą.

  Visai mielai mielo Urvinio mielai kompanijai esu dėkingas už vertingas nuomones ir pastebėjimus. Į kuriuos, deja, tikriausiai neatsižvelgsiu, nes savo pobūdžiu ir turiniu jie priskirtini dundukiškų kategorijai.

  Su geriausiais linkėjimais,

 4. Ačiū, ačiū.
  Malonu ir patogu žinoti, kaip skambės atsakymas, kad būtinai jis bus, ir koks žodis jame būtinai bus. Patikima, nuspėjama, jauku. Kaip Valstybės Bankas, gaisrininkai ir Bažnyčia. Kuo mes labiausiai pasitikime.

  Nors gal jau ir laikas būtų pagalvoti apie kokį nors šviežesnį pakaitalą tam gražiam liaudiškam žodžiui, kuris mums visiems taip patinka. Devalvacija ima jaustis. Gal kokį konkursiuką vaikų darželiuose laikas organizuot, ką?

  Arba bent kreiptis į “Valstybės įstaigą, sprendžiančią kalbos politikos klausimus“, gal padės.
  http://www.vlkk.lt/lit/19537

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s