Black Swan

user posted imageTo filmo būčiau gal nepamatęs dar ilgai. Gal net ir niekada. Neviliojo tematika (baletas) ir  įtartina reklama (visokie niekai apie mistiką, siaubus ir dar velniai žino ką).

Šioks toks smalsumas atsirado tik perskaičius Minio įspūdžius.

“siaip man daug maz patiko kaip vieno vakaro praleidimui“

Pagyrimas įtartinas, bet, kadangi Minį pažįstu jau kažkiek metų, tai žinau, kad jo lūpose tai beveik liaupsės. Ką gi,- pamaniau sau: jeigu jau šitas pagyrė, tai reiktų bent pasidomėti, kas per daiktas…

O paskui perskaičiau Bormentalio įspūdžius. Ir jau nuo pirmų jo sakinių tapo galutinai aišku, kad privalau pamatyti.

Nes Bormentalis tuose sakiniuose rašė apie mane:

“Если есть что-то, что я не люблю всеми фибрами, так это балет. Оперу не люблю тоже, но меньше.
…скакание мужиков в кальсонах, изображающих страсть в антраша и мужественность в батмане, меня всегда несколько смущало. Также в балеринах меня смущало отсутствие молочных желез и присутствие мощных икроножных мышц.  …“

Čia buvo apie mane. Ir jeigu toks tipas po tokios įžangos paskui puola liaupsinti filmą- reiškia, filmas gali tikti ir man.

Ir taip buvo.

Nesistengsiu aš čia aprašinėti ir pasakoti. Skaitykite Bormentalį, jis viską, ką reikia, pasakė.

Pasakysiu tik tiek, kad po visko, jau einant filmo titrams (neišjunkite iškart, tai irgi padaryta labai gražiai), man norėjosi pakartoti žodį, kuriuo baigėsi filmas: PERFECT. Filmas tobulas.

Žinau, kad Oskarą Aronovskiui už jį šiemet gauti vilčių praktiškai nėra. Nes Feisbuko vartotojų yra nepalyginamai daugiau, negu baleto vartotojų. Gal  “numes“ oskariuką poniai Portman už rolę, bet pagal mane tai nebus tinkamas filmo įvertinimas.

Dar pasakysiu: filmas ŽIAURIAI GRAŽUS. Šį išsireiškimą prašau suprasti pažodžiui. Žiaurus grožis. Grožio žiaurumas.

Pradžioje mane nervino siaubiako elementai. Vis dažniau įterpiami, jie man kėlė nerimą, kad gal paskui prasidės kas nors visai šlykštaus ir kvailo. Bet ne. Viskas buvo saikinga ir tobula.

кадры из фильма Черный лебедь Натали Портман,

Telluride Review: Darren Aronofsky’s Black Swan

кадры из фильма Черный лебедь Натали Портман,

кадры из фильма Черный лебедь Венсан Кассель,

Interviu su Aronofskiu:

http://www.kommersant.ru/doc.aspx?DocsID=1499274

P.S. Mano liaupsės nereiškia, kad filmą būtina žiūrėti visiems. Pretenzijų iš tų, kuriems nepatiks, nepriimu. Prisiekusiems Matricos ir bojevykų gerbėjams aplamai nepatariu. Ir melodramų žiūrėtojoms gali nepatikt. Žodžiu, skonio reikalas. ..

P.P.S. Pamiršau pasakyti dar vieną dalyką, kurį pagalvojau, pažiūrėjęs filmą. Kad Minis kažkiek buvo teisus, sakydamas “vieno vakaro praleidimui“. Aš, ko gero, irgi antrą kartą žiūrėti nebenorėčiau. Bet ne todėl, kad filmas prastas. O todėl, kad antrą kartą nebedarytų tokio įspūdžio. Jis ne iš tų, kuriuos reikia grįžti pasiaiškinti, kas tai buvo. Jis iš tų, kurie pagauna ir pritrenkia ( jeigu).

Reklama

3 komentarai apie “Black Swan

  1. Ką čia ir bepakomentuosi…
    “Лучшей актрисой в драматической категории голливудская пресса выбрала Натали Портман, вспомнившую свое хореографическое образование в балетной драме Даррена Аронофски «Черный лебедь» (Black Swan) — роль у Натали Портман, героиня которой репетирует «Лебединое озеро» и при этом потихоньку сходит с ума, действительно крайне изнурительная, как физически, так и психологически, так что думается, если ей достанется еще и «Оскар», то он будет честно заработанным.“
    Man tik rūpi pažiūrėti šitą filmą ir patikrinti, ar Bormentalis teisus, teigdamas, kad tas filmas patinka vyrams ir nepatinka moterims. 🙂

  2. Dar pastebėjau, kad filmą aistringai peikia visokie baleto žinovai-vertintojai. Atseit, Portman ne balerina, ir šokiai tam filme kaimo kultūrnamio lygio, ir šokėjai visi nepadoriai riebūs. Galbūt, jie teisūs iš savo varpinės. Bet jie turėjo labai stengtis visa tai įžiūrėti, nes filme praktiškai nėra “bendrų vaizdų“, kadrų su šokiais scenoje. Aišku, specialistas galėjo subloguoti, žiūrėdamas į atrankos ir treniruočių vaizdus- tikiu. Ką padarysi, taip būna visada. Profesionalams geriau nežiūrėti filmų, kuriuose vaidinama jų profesija. Nesvarbu, kas tai būtų: programuotojas, tekintojas, smuikininkas, futbolistas, parduotuvės kasininkė.
    Šiuo atveju man, kaipo beveik visai nieko nenutuokiančiam apie baleto virtuvę, viskas atrodė labai įtikinama. Detalės, atspindžiai, užkulisiai, momentai. Nėra nei laiko, nei priežasties, nei noro stengtis atskirt, kuriame kadre rodomas aktorius, o kur jau jį pakeičia dubleris- normaliam žiūrovui tai nerūpi, nesvarbu. Nes veiksmas, nes įtampa, nes žiaurumas, muzika ir grožis.

  3. Aš jau aną sekmadienį mulu parsitempiau šį filmą. Bet neturiu kitur kur pažiūrėti, tik kompe. Taigi, lauksiu dar apie 2 mėnesius ir pirksiu Tv imtuvą, su visais reiklaingais lizdais. Ir tada …. žiūrėsiu! 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s