Teorinis pasiruošimas prieš žiūrint filmą “Ovsianki“

Vis dar laikau tą filmą “stalčiuje“, vis dar neprisiruošiu žiūrėt. Bet kada nors juk prisiruošiu.

Овсянки (2010)

режиссер- Алексей Федорченко.

“Овсянки — маленькие птички, лесные воробьи — живут почти на всей территории России. Зелёно-жёлтые комочки — на них и внимание сразу не обратишь, но специалисты подсаживают овсянок к канарейкам, чтобы канарейки научились петь.“

“В повествование вплетаются…  …  также обряды и верования народа мери — малочисленного финского племени, когда-то жившего в Северном Поволжье и растворившегося среди русских.“

Na, aš suprantu, filmo anotacijoms tiek informacijos apie “народ меря“ pilnai užtenka.

Užsieniečiams aplamai nėra svarbu, kokios ten tautos-tautelės toj Rusijoj yra-ar-buvo-ar-galėjo būti.

Eiliniam rusui irgi yra malonu ir sveika būti įsitikinus, kad “народ меря“- tai viso labo tik  “малочисленное финское племя“, gal ir buvusi kažkada-kažkur, o gal ir neegzistavusi aplamai, tik va tokio prietrankos režisieriaus  išsigalvota šitam filmui dėl egzotikos… (Antrasis variantas eilinio ruso patrioto širdžiai, aišku,  mielesnis).

Na, o mums, lietuviams nacionalistams, yra mieliau žinoti, kad tie “meria“ buvo ne kažkokių suomių, o gal netgi labiau mūsų giminės. 🙂

“В VIII-X вв. в отличие от X-XIII вв. у кривичей совершенно разная и материальная, и духовная культура. Напрашивается предположение, что это разные народы. Я стал искать, кому близки кривичи на разных этапах своего развития. Оказалось, что культура VIII-X вв. идентична культуре восточных балтских племён (латгаллы, земгаллы и древние литовцы). Стало быть, кривичи изначально не были славянами и только спустя несколько сот лет, войдя в состав древнерусского государства, ассимилировались с соседними славянскими племенами. Но языковые особенности выдавали их неславянские корни, и Нестор-летописец в «Повести временных лет» их ни разу славянами не назвал.

Большинство исследователей древнерусской культуры не принимают эту точку зрению, поскольку считают её непатриотичной. И зря. Исследования генетического фонда сельского населения Подмосковья показали, что значительная часть современных русских имеют вовсе не славянские, а финно-угорские корни.“

Доктор исторических наук РФ Евгений Шмидт: Кривичи изначально не были славянами /

-Ei, bet prie ko čia meria, čia juk kalbama apie baltarusių protėvius krivičius?,- pasakysite.

Ogi apie meria viską galima sužinoti čia:

http://merjamaa.ucoz.ru/

Didelis fanatikų resursas, kurio nuorodą pasidedu pasinagrinėjimui. Teoriniam pasikaustymui prieš žiūrint filmą. Arba vėliau, po pažiūrėjimo.

Reklama

5 komentarai apie “Teorinis pasiruošimas prieš žiūrint filmą “Ovsianki“

 1. “Pagal mitochondrinį DNR, mūsų moterų tipai 95 procentais sutampa su Vidurio ir Vakarų Europos tipais. Tai yra gana objektyvus rodiklis. Tuo tarpu vyrai gerokai skiriasi. Mes negalime tiksliai pasakyti, kas atsitiko Lietuvoje prieš 7 tūkstančius metų, bet, matyt, turėjo būti smarkus svetimųjų įsiveržimas. Tie užkariautojai ir pakeitė genofondą.

  – Tie dalykai, apie kuriuos kalbate, yra įrodyti mokslo ar tai vis dėlto hipotezės?

  – Mes šituos duomenis, kuriuos turime, tiesiog taip interpretuojame, atsižvelgdami į dabartinių lietuvių genofondą. Tačiau šiandieniniai tyrėjai iš palaikų gali daryti tik mitochondrijų DNR tyrimus, t.y. moterišką pusę. Vyriškų Y chromosomų tyrimų nėra, nes tiesiog nėra tokių technologijų visame pasaulyje.

  Neįmanoma technologiškai, todėl tai visada bus tik pusė tiesos. Y chromosomoje esančios DNR sekos atspindi, kokiomis savybėmis pasižymi vyrai. Šias sekas įmanoma atsekti, nors, kaip minėjau, neįmanoma analizuoti pačios chromosomos. Analizuodami Y chromosomos DNR sekas padarėme išvadą, kad Lietuvoje įvyko vyriškos dalies populiacijos pasikeitimas.

  – Koks tai pasikeitimas ir kas būdinga dabartiniams vyrams?

  – Vyrams būdinga tai, kad 37 procentai DNR sekų būdingos šiaurės rytų populiacijoms. Tai yra faktas. Populiariai kalbant, šios sekos yra panašios į ugrofinų. Tai nereiškia kilmės, tiesiog yra tokie sutapimai DNR ląstelėse.

  – Jūs kalbate apie tai, kas yra šiuo metu? Ar visi šie dalykai buvo būdingi kažin kada?

  – Kalbu tik apie tai, kas yra šiuo metu. Mes nagrinėjame visos genetinės įvairovės apimtį, tačiau pagal tai galime rekonstruoti ir spręsti, iš kur tai galėjo atsirasti. Kitas įdomus faktas – yra tarp lietuvių vyrų ir baltų bei estų, suomių, marių vyrų etc. tam tikras bendrumas, sutampa tam tikros savybės ir pan. Bet kai toliau nagrinėjame DNR seką, pasirodo, kad tos sekos akivaizdžiai baltus atskiria nuo ugrofinų.

  – Tik nuo ugrofinų ar apskritai nuo visų kitų?

  – Nuo visų kitų mes skiriamės jau nuo pat pradžių. Tie 37 procentai yra unikalus rodiklis, nes pagal minėtą DNR seką mes daugiau apskritai į nieką nepanašūs. Tarkime, eidami piečiau, į Lenkiją, ten nerasime tokio tipo DNR Y chromosomoje. Tai būdinga tik šiuolaikiniams lietuviams ir latviams.

  Estams tokios chromosomos būdingos jau daugiau, o suomiams – dar daugiau. Beje, maždaug prieš metus suomiai paskelbė rimtą mokslinį darbą, kuriame įrodyta, kad baltų ir ugrofinų kilmė yra tokia pati.
  http://www.balto-slavica.com/forum/lofiversion/index.php/t2170.html

 2. O kodėl stalčiuje būtent “Ovsianki“? O ne, tarkim, “Kak ja proviol etim letom“? 🙂

 3. “Kak ja proviol etim letom” stalčiuje beveik negulėjo, pažiūrėjau nemarinuodamas.
  Pageidaujate recenzijos? Tingiu. Filmas patiko, rekomenduoju žiūrėt. Truputį lėtas, bet ir pakankamai nenuobodus- neprailgsta.

 4. Tingėkite į sveikatą. Patiko – ir užtenka. 🙂
  Tiesiog pasmalsavau, kodėl atkreipei dėmesį į “Ovsianki“. Bet, kaip žinia, mus valdo atsitiktinumai. Tikriausiai. 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s