Mūsų mielos homoseksualės

(Šiandien kaip tik tinkama diena tokiam įrašui: vasario 23, “Denj Soveckoi Armiji“…)

Anądien, skaitydamas įdomiuosius Knygžiurkės pasakojimus apie įspūdžius iš Knygdurnių Atlaidų, visai ne į temą užkliuvau už vieno sakinio:

“Tiek autorė, tiek Žukas minėjo, kad romanas turėtų sukelti diskusijas Lietuvoje, jau vien dėl to, kad jis apie homoseksualias moteris (autorė sakė, kad ji hetero), toleranciją ir kitus pasaulyje vykstančius dalykus, su kuriais mūsų visuomenei dar sunku susigyventi. “

Seniai įprasti terminai:“homo-“, “hetero-“, įprastai naudojami, viską suprantu, ką norėjo pasakyti, žinau žodyną. Bet tik dabar užklupo mintis, kad gi neteisus žodynas yra.

Homoseksuali moteris turėtų reikšti “moteris, mylinti vyrus“. Ir atitinkamai “hetero-“- “moteris, mylinti moteris“.

Supratau, kad būtinai reikia pasakyti mūsų draugei feministei, o ir visoms kitoms mūsų draugėms feministėms. Tegu kovoja už žodyno pataisymą, teisybės atstatymą.

Lygiagrečiai kreipiuosi ir į VLKK, ar kaip ji ten vadinasi, į visus Geros ir Blogos Valios Kalbainius: laikykite šį mano pareiškimą oficialiu tautos kreipimusi su prašymu atstatyti teisybę, ištaisyti žiaurią neteisybę. Klaidą, kuri šmeižia ir žemina visas homo- ir hetero-, -seksualias ir ne- moteris.

Jeigu nebus niekaip sureaguota, grąsinu:
Kovo 8-ąją vėl skelbsiu šitą patį įrašą antrą kartą. O paskui- kasmet.

Reklama

6 komentarai apie “Mūsų mielos homoseksualės

  1. Reiktų Tau, Fanta, pasimokyti graikų kalbos prieš skelbiant atsišaukimus. Nes jei ir galima pagristai galvoti, kad ‘homo’ reiškia ‘vyras’, tai ‘hetero’ tikrai ne nuo žodžio ‘hetera’ (graikiškai – hetaira – draugė, meilužė), o nuo žodžio ‘heteros’, graikiškai reiškiančio ‘kitas’, ir kaip pirmoji sudurtinių žodžių dalis naudojama nurodyti skirtingumą, įvairovę.
    Beje, tarpt.žodžių žodynas, iš kurio dabar sėmiau šią informaciją, aiškina, kad vienodumą sudurtiniuose žodžiuose nurodo homeo-, iš graikų ‘homoios’, reiškiančio ‘panašus’.

  2. Vilnis mane kiša į tokį gilų mokslą, kad supratau tik tiek, kad gręsia hemo-rojus, jeigu gilinsiuos. Todėl elgiuosi paprastai, arčiau gamtos, feministiškai: mokslinius argumentus atmetu, tegyvuoja tikėjimas, aistra. Kol kas nepasiduodu.

    Ir aplamai ( t.y., apskritai), Vilnie, tamista man šiuo klausimu neatrodai autoritetas, mano įtarimu nesi pakankamai išreikšta feministė, tai galėtum patylėti, kol tikrosios (-ieji) feministės (-ai) ateis ir pasakys, kaip turi būti. 😀

  3. Grumlinas mane išgąsdino, bet tik trumpam. Apie Lesbo salą girdėtus gandus prisiminiau ir nusiraminau. Manau, ne. Nesu lesbas. (Dėl Grumlino it Trojaus- nežinau, nuomonės nepiršiu, lai apsisprendžia patys. Aš tolerantiškas, leidžiu).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s