Menas sukelia

… minčių.

Pompėjos miesto gyventojai buvo užpilti pelenais neįsivaizduojamai seniai- pirmame mūsų eros amžiuje. Todėl mes, žiūrėdami į jų paliktus daiktus, galim tik spėlioti apie paskirtį ir prasmę, kurią jie tada turėjo. Kurie daiktai buvo pornografija, kurie- menas.

Dabar mums visi jie atrodo menas. Nes yra velnioniškai seni. Laikas viskam suteikia didybės. Archeologai, kuriems kada nors po 500 metų nuskils laimė Radviliškio griuvėsiuose atkasti “Primos“ pakelį, žavėsis juo. Ir taip pat, kaip dabar aš, spėlios: ar tai buvo vaizduojamojo, ar taikomojo meno kūrinys.

Čia buvo įžanga klausimui. O klausimas toks: kaip jūs manote- šis daiktas? Buvo tik papuošalas interjerui, ar turėjo kažkokią utilitarinę paskirtį? Svarsčiai, grandinės… Gal tarnavo kokiam laikrodžiui, ar svarstyklėms… ? O gal- apšvietimui. Liustra, tpsknt.

Секс и эротика в Помпеи 

Po teisybei, teiraujuosi iš dyko buvimo, nelabai rimtai. Nes beveik 85 proc. tikiu, kad atsakymą žinau: daiktas grynai dekoratyvinis.  Nes toliau ten yra dar vienas panašus su grandinėmis ir varpeliais, kuris tikrai  negalėjo būti nei bezmėnas, nei  lempa. Nebent galėjo būti naudojamas kaipo skambutis tarnams pašaukti.

Vienas komentaras apie “Menas sukelia

  1. Tą paveiksliuką, kur Panas ožkelę pasiguldęs, kaip tik mačiau paminėtą Durrello Aleksandrijos kvartete, berods, Baltazare, tame, kur Buka eilėraštuką išvertusi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s