Kai apkabinsiu tave (toks lietuviškas filmas)

Retai juk žiūriu lietuviškus filmus, įvykis vis tik. Tai truputį pasidalinsiu įspūdžiais.

Kritikuot lietuviško kino meno kūrinius yra pigus užsiėmimas- per daug lengva. Todėl stengsiuos nepersistengt, santūriai…

Va, galite perskaityti Monikos (Garbačiauskaitės?) recenziją:

http://pilietis.delfi.lt/news/recenzija-k-vildziunas-kai-apkabinsiu-tave.d?id=40463853

Jai maždaug pritarčiau, bet būčiau ne toks mandagus. Bet tai suprantama, aš galiu laisviau sau leisti, ji privalo būti objektyvi, neįžeisti.

Noriu pradėti nuo pagyrimų. T.y., pliusų.

Vienas pliusas, ir pakankamai didelis: kaip ten bebūtų, filmą žiūrėjau visą iki galo, neišjungiau ir neužmigau. O tai jau man daug. Paskutinis lietuviškas filmas, kurį galima buvo ištverti ilgiau 10 min.- … neatsimenu, padėkit prisimint… Žodžiu, tai buvo seniai. O šį žiūrėjau visą. Nors ir nuobodžiavau truputį, bet vis tik buvo smalsu.

Antras pliusas (o gal tas pats), kuris galėjo tą daiktą padaryti daugmaž tikru filmu, bet, deja, nepadarė: scenarijus.
Užmanymas buvo labai sėkmingas, dėkinga tema. Normaliai vidutinio lygio režisierius su daugmaž padoriais aktoriais iš to būtų padaręs gabalą, kurį galėtų sėkmingai rodyti ne tik Lietuvoj. Bet. Turim tai, ką turim. “Gervių“ lygio kino “industrija“ yra beviltiškai mėgėjiška. O mėgėjai aukščiau bambos nešoka.

Tos žavios mergaitės, vaidinančios kino artistes, stengėsi, žinoma. Gal net labai nuoširdžiai stengėsi. Bet…
Mokyklos scena, klojimo teatras. Gal iš bėdos muilo serialas, kurio vartotojos į ekraną nežiūri, tik retkarčiais žvilgteri, pjaustydamos cukiniją ir kilnodamos puodų dangčius. Sritys, kuriose tokia “vaidyba“ priimtina. Bet ne filmas.

Ir dar ta jų tartis… Panelės, atseit, iš Amerikos. Gimusios smetoniškoj Lietuvoj, augintos Amerikoje. Nejaugi Vildžiūnas tikrai nėra girdėjęs, kaip kalba amerikoniškos panelės?? Gerai, aš nesakau, kad jos būtinai privalo kalbėti su žiauriu amerikonišku akcentu, kaip kokia Liucija Baškauskaitė. Tegu jos kalbėtų gražiai tyrai lietuviškai. Betgi ana “tyroji smetoniška“ kalba skambėjo tikrai ne taip.
Šitos panelės kai praveria burnas- pasigirsta ne Amerika, ne Berlynas ir net ne smetoniškas Kaunas. Pasigirsta kolūkio gyvenvietė Anykščių rajone, pasigirsta (geriausiu atveju) studentų bendrabutis. Vaidina paneles, o kalba ir manieros- prasčiokiškos.

Monika G. giria Bialobžeskį, kuris, atseit, labai gerai atliko tėvą. Neprieštarauju, jis atrodė normaliai. Normaliai nuobodžiai, nieko nedarė, todėl nieko nesugadino. Tokiam fone tai jau beveik žygdarbis.

Gerai, gal jau baigsiu tyčiotis, žadėjau juk to nedaryt.
Vienas iš didžiausių filmo trūkumų (jei nebekalbėsime apie akis badantį mėgėjiškumą): ši istorija, kiek suprantu, pagal užmanymą turėjo žiūrovą jaudinti. (Klystu? Ne taip? Tada ką ji, po galais, turėjo daryti?). Čia juk ne detektyvas, ne trileris. Čia melodrama. O nejaudina visai. Nė trupučio, nė vienoj vietoj. Žiūri žmogus, seki veiksmą, truputį tyčiojiesi, truputį nejaukiai jautiesi, nes gaila. Ne, ne veikėjų gaila. Filmo kūrėjų. Ir visos emocijos. Šaltai-abejingai pateikiama, šaltai-abejingai ir priimama.

Reziume: žiūrėkit. Informaciniais tikslais galima pažiūrėti. Tai yra šiuo metu geriausia, ką gali lietuviškas kinas. Juk privalome žinoti, kaip jis atrodo, daroma juk mums. Kažkiek netgi už mūsų pinigus. (Remta Kultūros ministerijos). Tiesa, ir už lenkų pinigus (Lenkų kino fondas)- bet jie mūsų amžini priešai, tai suprantama, kad jiems taip ir reikia.
(Mes jiems už jų pinigus pakišame nevalgomą daiktą, jie eilinį kartą turi progą pasišaipyti iš lietuviškos kultūros lygio. Zanusis pasakė ryšium su šiuo filmu, kad lietuviškas kinas dar gyvas. O ką kita jis galėjo pasakyti, kai jo pavardė filmo titruose įrašyta)

Reklama

4 komentarai apie “Kai apkabinsiu tave (toks lietuviškas filmas)

 1. Na, Šiaurės Atėnuose jaunuolis su nepalankia literatūros karjerai pavarde pasiūlė žiauresnę recenziją: http://www.satenai.lt/?p=6879
  Būtinai prie to reikia pridurti pasipiktinusio Padegimo laiškelį, kuriame jis bandė gelbėti panelių garbę: http://www.satenai.lt/?p=7118
  (riteris-kavalierius-ševalje).
  Atsakymas (jaunuoliškas – ar reikia aiškintis dėl tokių kvailų priekabių?) čia: http://www.satenai.lt/?p=7679

  Taigi, Fanta, gali tikėtis Padegimo komentaro ir Tu 🙂

 2. Ko ir tikėtis iš tokio ciniko. Tik lietuviško kino niekinimo. O juk panelės lipinosi sau prie jautrios odos artistės vardą. Dabar tik su krauju nuplėši…ar su garbe…
  troy

 3. Aš ne cinikas. Tik žiūrintis per daug Holivudo, lenkiškų, prancūziškų ir kt. filmų.
  Įpratęs filmais vadinti daiktus, PANAŠIUS į juos.
  Lietuviškus daiktus vadinti daiktais vien tik dėl patriotizmo- galima. Bet nesveika.

 4. Ne Garbačiauskaitės toji recenzija.
  Reikalavimų kaip turėčiau rašyti negavau, tekstas turinio prasme nebuvo redaguotas, tad mano nuomonė ir yra tokia, kokia perskaitėte, čia ne iš noro neįžeisti (:
  Kad “Kai apkabinsiu tave“ šiuo metu yra geriausia, ką turime kine, aš nesutikčiau. Lietuvoje sukuriama (retokai, tiesa) ir tikrai gerų, stiprių filmų, ypatingai dokumentinių, tačiau dažniausiai jie, normaliai nereklamuojami, taip ir pradingsta iš mūsų akiračio po kelių seansų kokiame nors festivalyje ir Skalvijoje.
  O dėl koprodukcijos su lenkais reikėtų džiaugtis ir geru žodžiu minėti bei tikėtis, kad tai ne paskutinis kartas. Jų kinas buvo ir yra tokiame lygmeny (tiek menine, tiek pačios industrijos plėtotės prasme), jog mums dar toli augti ir tik gražiai prašyti kaimynų pagalbos ir paramos.
  Sėkmės.
  Monika

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s