Pirmieji teroristai, įamžinti kinokronikoje, buvo latviai

The Siege of Sidney Street by Flavio Constantini

Vakar žiūrėjau BBC dokumentinį filmą apie kinokronikos atsiradimą ir pirmuosius žingsnius- The Story of British Pathé: The Birth of the News. (Filmas įdomus, gana ilgas, aš jo viso taip ir nepažiūrėjau,gal dar vėliau kada nors pratęsiu.)

Yra ten vienas epizodas, kuris mane sudomino. Tai buvo pirmas teroristinis aktas, nufilmuotas kinokronikoje. O pirmieji teroristai, įamžinti dokumentiniame kine, buvo ne šiaip kas nors, o mielieji mūsų broliai latviai.

Buvo tai Londone, 1910 m. Įvykis įrašytas istorijos knygose pavadinimu “Mūšis Sidnėjaus gatvėje“- The Siege of Sidney Street  

Žmogus, kurio galva išskirta šviesesniam rate- Vinstonas Čerčilis.

Tiesą sakant, kinokronikoje, kurią vakar žiūrėjau, pačių teroristų, žinoma, nesimatė. Jų žiaurūs latviški veidai tą kartą liko už kadro. Nufilmuotas buvo šturmas namo, kuriame pasislėpė du teroristai- “latvių revoliucionieriai“  Svaars ir  Sokoloff. Nufilmuotas šaudymas, už kampo pasislėpęs šturmui vadovavęs tuometinis Vidaus reikalų ministras  Vinstonas Čerčilis. Ir nufilmuotas gaisras, kurį Čerčilis uždraudė gaisrininkams gęsinti. Buvo palaukta, kol namas sudegs kartu su jame pasislėpusiais teroristais.

LONDON – SIDNEY STREET SIEGE video newsreel film

Nemanau, kad verta man stengtis čia perpasakoti savo žodžiais tai, ką perskaičiau, ieškodamas smulkesnės informacijos- skaityti jūs mokate patys, galit pasmalsauti, jei įdomu. Padėsiu nuorodas. (O jei neįdomu- juo labiau nėra prasminga man čia labai stengtis, Veranda juk nėra laikraštis arba mokykla)

FILMSThe Siege of Sidney Street – 100th Anniversary Commemoration ; The Siege of Sidney Street (2007 – Bill Fishman and Stella Rimmington) ; The Siege of Sidney Street (1960 – feature film) ; Peter the Painter – parts 1-3 (Phil Ruff and Ian Bone)

http://www.christiebooks.com/player/anarchy.html

http://www.historic-uk.com/HistoryUK/England-History/siege-of-sidney-street.htm

Rusiški “šaltiniai“, žinoma, pasakoja apie tuos įvykius savaip. Taip, kaip jiems labiau patinka. Tikėti nepatariu, bet- jeigu nesate silpnos psichikos- galit pasidomėti.

Злобные латышские отморозки – это вам не лондонская шпана!

Бюст на Эспланаде 

Reklama

6 komentarai apie “Pirmieji teroristai, įamžinti kinokronikoje, buvo latviai

 1. Teroristų apsiausties ir susišaudymų atpasakojimas man priminė Hičkoko filmą “Žmogus, kuris žinojo per daug“.
  Ir imdb randu tokią pastabą:
  “The siege at the end of the film showing the police in a gun battle is based on the real life Sidney Street siege which took place on 3 January 1911 in London.“
  ( http://www.imdb.com/title/tt0025452/ )

  Nes galutinis susišaudymas įvyko jau prasidėjus 1911 metams.

 2. Iš to briedo man paaiškėjo, kad politkorektiškumo mada jau tada klestėjo visuomenės elito gretose.

 3. Derėtų verkti, jog ir šioje plotmėje latviai mus aplenkė. Paguodai informuoju, – Latvijos regbio rinktinė Rygoje pralaimėjo Maltai – 28 -0. Čia tai gėda.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s