Limbo Rock, arba buržuazinio sporto grimasos…

Klausydamasis dabar senobinių meliodijų, transliuojamų Gold Star Radio, išgirdau vieną itin kvailą, labai seniai negirdėtą, gabalą, kuris vadinasi Limbo Rock. Gabalas, kaip jau sakiau, visiškai kvailas, bet priminė vaikystę, anuos žiauriosios bolševikinės priespaudos metus, kai užsienietišką popsą girdėdavome tik trumposiomis bangomis, o per teliką išvis tik vienu atveju: kai eidavo tiesioginės dailiojo čiuožimo varžybų transliacijos.

Jūs, vaikučiai, galit sau juoktis, bet mes tikrai žiūrėdavome tuos dailiuosius čiuožimus dėl tokių juokingų dalykų: galimybės paganyt akutes ir ausytes į užsienį…
Tai va, tas Limbo Rock priminė…
Anuomet tą dailųjį čiuožimą mums rodydavo todėl, kad jis beveik visas buvo “sovietų okupuotas“- tarybiniai čiuožėjai lupdavo visus medalius poriniuose čiuožimuose. Aišku, savo ruožtu ir muzika pagrinde skambėjo atitinkanti anuometinius bolševikinius standartus: kalinka-malinka, ei-uchnem, lebedinoje ozero.
Tik vyrų vieneto čiuožime metų metais dėl viršutinių medalių varžėsi du tipeliai austrijokai: Emmerich Danzer ir Wolfgang Schwarz. Varžėsi- žodis nelabai tinkamas, nes Danceris visada būdavo pirmas, o Švarcas visada likdavo antras. Nors jis man atrodė simpatiškesnis ir, mano manymu, čiuoždavo įdomiau. Sirgdavau už jį, ir “pralaimėdavau“. Kasmet. Ir tik 1968 jaunesnis Švarcas pagaliau sugebėjo apeiti senuką, paskutinį kartą olimpiadoje dalyvavusį Dancerį.
Wolfgang Schwarz (1966).jpg

Neklauskite dabar manęs, kuris iš jų čiuožė pagal šitą Limbo Rock, nepamenu. Kažkuris.
——————
O dabar, kad jums nebūtų visai nuobodu, desertui jums: “lietuviškas akcentas“.
Iš rusiškos vikipedijos, apie Volfgango Švarco tolimesnę karjerą…

“В 2002 году Шварц был осуждён на полуторогодовое тюремное заключение за нелегальный провоз в Австрию девушек из России и Литвы, которые занимались в Европе проституцией и часть выручки отдавали ему. Позже Шварца выпустили по состоянию здоровья.
В 2005 году прошёл ещё один процесс по аналогичным обвинениям, но в этот раз Шварц был признан невиновным.
В 2006 году Вольфганг Шварц был осуждён на 8 лет тюремного заключения за вымогательство. В октябре 2005 года Шварц выкрал 19-летнюю дочь богатого румынского бизнесмена и потребовал от него выкуп в 3 миллиона евро.“

Reklama

2 komentarai apie “Limbo Rock, arba buržuazinio sporto grimasos…

  1. Va, šiandien Delfi dar baisesnį sportininko likimą nurodo: “Regbio žaidėjas po insulto tapo gėjumi“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s