filmų sąrašai (ateičiai, stalčiui…)

Aš labai netvarkingas, žadu prisiminti, užsirašau ant pirmo pasitaikiusio popieriuko, skiautės, paskui sėkmingai ją pametu ir užmirštu, kad buvau užsirašęs. Arba surandu užrašą ir nežinau, kada ir apie ką tai buvo.

Čia tiek aplamai apie mano papročius, darbe ir gyvenime.

O įžanga tokia todėl, kad- žinau, sąrašiukus “filmų, kuriuos reiktų kada nors pamėgint susirast“ dariau ne vieną ir ne du kartus. Ir paskui sėkmingai daugumą pamesdavau, užmiršdavau.

Tai… gal sakau….

Gal reikia vieną kartą padaryti tvarką.

T.y., vieną. Tęstinį. Sąrašą.

Pasidėt (pasikabint) jį po ranka visam (t.y., ilgesniam) laikui.

Ir pildyt, žymėtis, išbraukt jau suvartotus ar netinkamus (pagedusius) produktus.

(O paskui- dar kitą sąrašą. Suvartotų produktų. Kad žinot, kad jau. Kad antrą kartą galima nebežiūrėt. )

Tai va. Tiek įžangos.


New York, I Love You

Rewers

Ta proga- atrodo, smarkiai įdomus tinklapis, reikės pasidomėti nuodugniau:

http://www.foriegnmoviesddl.com/


Out of the Blue (1980) Dennis Hopper

In Search of a Midnight Kiss (2007)

Vincere (2009)

The Road (2009)

Outland (1981)


Reklama

34 komentarai apie “filmų sąrašai (ateičiai, stalčiui…)

 1. The Boat That Rocked, Ghost Town, Righteous Kill- šituos tris gavau, galiu iš šito sąrašo išbraukt , jie dabar jau priklauso sąrašui “filmai, gulintys stalčiuje“.

  Kitų ieškosime vėliau- kol kas jokių šansų, jie dar per švieži.

 2. 25 сентября состоялось заседание Комиссии по выдвижению российских фильмов на премию «Оскар», сообщает сайт Российской киноакадемии. Большинством голосов от России выдвинут фильм Карена Шахназарова «Палата №6».

  Комиссия рассматривала фильмы, вышедшие в прокат в период с 1 октября 2008 года по 30 сентября 2009 года. Среди них в качестве кандидатов комиссия приняла к обсуждению и голосованию девять фильмов:

  «Все умрут, а я останусь» (реж. Валерия Гай Германика)
  «Дикое поле» (реж. Михаил Калатозишвили)
  «Палата №6» (реж. Карен Шахназаров)
  «Петя по дороге в Царствие Небесное» (реж. Николай Досталь)
  «Полторы комнаты или Сентиментальное путешествие на родину» (реж. Андрей Хржановский)
  «Поп» (реж. Владимир Хотиненко)
  «Стиляги» (реж. Валерий Тодоровский)
  «Сумасшедшая помощь» (реж. Борис Хлебников)
  «Тарас Бульба. Запорожская Сечь» (реж. Владимир Бортко)

 3. Šitą Dostalio filmą “Petia pakeliui į dangaus karalystę“ rodys kitą savaitę per NTV. Penktadienis, spalio 2 d., 20.25.

 4. Pastaruoju metu domimės perdirbiniais. Todėl įtraukiame į sąrašą naują Wernerio Herzogo filmą apie blogą leitenantą.

  Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans (2009)

  “Venecijos kino festivalyje pristatytas naujasis Wernerio Herzogo filmas “Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans.“ Tai Abelio Ferrara’os filmo “Bad Lieutenant“ nauja versija. Festivalyje taip pat demonstruojamas pastarojo režisieriaus dokumentinis filmas “Napoli, Napoli, Napoli“. Duodamas interviu A.Ferrara pareiškė, kad linki visiems susijusiems su “Bad Lieutenant“ perdarymu asmenims sudegti pragare. W.Herzogas replikuodamas į šį pareiškimą pasakė, kad tiki, jog visus nesusipratimus būtų įmanoma išspręsti pokalbio begeriant viskio butelį metu.“

 5. Bet Herzogas taip pat sakė, kad jokio Abelio Farraros “Blogo leitenanto“ jis niekada nematė ir aplamai negirdėjo tokio vardo – Ferrara. Kaip manai, kas buvo įžeidžiau Ferrarai?

 6. Niekšas tas Herzogas, jeigu tikrai taip sakė. Nors aš irgi negirdėjau tokio vardo- Ferrara. O Herzogą jau girdėjau. Ir Keidžą žinau geriau, negu kažkokį Harvey Keitel, kuris vaidino anam filme ( http://www.imdb.com/title/tt0103759/ ). Nors, žinia, Keidžo visada vienodas snukis yra toks nuobodus, kad tikiu, jog Keitelis galėjo būti geriau.

  Aha. Jau susiradau, kaip atrodo Keitelis. Esu jį kažkur kartą-kitą matęs. …

 7. Inception (2010)
  http://www.imdb.com/title/tt1375666/

  “ ….“Inception“ siužetas ganėtinai banalus (na, taip taip, ne toks banalus, kaip eilinis bojevykas, bet visvien): kažkokį mistinį bendro sapnavimo prietaisą turintys veikėjai bando šnipinėti informaciją iš svetimų galvų per sapnus, tuose sapnuose sapnuoja kitus sapnus, etc., kol galų gale susipainioja tiek, kad ima neskirti, kur ten tikras sapnas, o kur realybė. Filmas kimšte prikimštas bojevykiškų scenų iš tų sapnų, visi šaudo gaudo, nesvarumai, tratata, tratata, sapnas šen, sapnas ten, vėl bach, tratata, tratata, o herojų asmenybių gylis – maždaug, kaip kokiame Rambo, tratata, tratata, bach bach. Ir tai nepaisant visokių ten besikartojančių scenų su dvasingu Di Caprio, dvasinga Di Caprio žmona ir panašiai. Visi kiti aktoriai atrodo išvis pastatyti tik dėl vaizdo, pakeitus juos į kokius nors South Park herojus – filmas ne tik kad smarkiai nepablogėtų, bet gal net ir taptų juokingesniu, tratata, tratata, tratata, bach bach. “Inception“, atrodo, susilaukė puikaus populiarumo – IMDB reitingas 9,2, o balsavusiųjų skaičiumi jau aplenkė gerokai anksčiau išleistą “Shutter Island“. Jei nesigilinate į siužetą, o kokie nors “Čarlio angelai“ jums atrodo geras filmas – nueikite į “Inception“, galėsite pasijusti pakylėtu ir paskui ištisus metus kalbėti visokiom filosofinėm temom apie tai, kur realybė, o kur tikrovė.“

  “Inception – gandas lenkia kūną“

 8. Kadangi atrodo, jog šitą gausiu pažiūrėt…

  Užtarėjas

  Tai stilingas trileris su retro elementais. II-ojo pasaulinio karo išvakarės. Prahos žurnalisto Emilio ir garsios aktorės Hanos santuokai iškyla pavojus, kai žydų kilmės moters pavardė atsiduria šalį okupavusių nacių sąrašuose. Siekdamas apsaugoti mylimąją nuo tremties į konclagerį, Emilis sutinka bendradarbiauti su priešais ir tampa propagandinių radijo laidų vedėju. Visą laiką žmonos šešėlyje tūnojęs vyriškis dabar kyla karjeros laiptais, o tuo metu Hana jau nebevaidina teatre. Emilis visuomet troško kontroliuoti kiekvieną žmonos žingsnį, o dabar, regis, jam tai pavyksta. Vieną rytą vėluodamas į darbą Emilis nušvilpia svetimą dviratį. Taip nacių draugas žurnalistas netikėtai tampa įtariamuoju įvykdžius didelį nusikaltimą.


  Apie režisierių
  Marek Najbrt (g. 1969) tai Prahoje gyvenantis ir dirbantis režisierius turintis sociologo diplomą. Jis taip pat baigė Prahos kino mokyklą FAMU, kur studijavo dokumentinį kiną. Nuo 1991 m. kūrėjas devynerius metus dirbo teatre. 2004 m. Martinas sukūrė pirmąjį savo filmą „Čempionai“, kuris buvo atrinktas į konkurisnę Karlovy Varų festivalio programą, o čekų kino kritikai šią komediją apdovanojo „Čekų liūtu“. Antrasis režisieriaus filmas „Užtarėjas“ nugalėjo 2009 m. Denverio kino festivalyje ir buvo pasiūlytas kandidatu „Oskaro“ nominacijai geriausio užsienio šalies filmo kategorijoje.

  Režisierius:Marek Najbrt
  Aktoriai:Jana Plodkova, Marek Daniel, Tomas Mechacek, Klara Meliskova, Martin Mysicka, Jan Budar Scenarijaus autorius:Robert Geisler, Benjamin Tucek, Marek Najbrt
  Operatorius:Miloslav Holman

 9. Į šitą “Užtarėją“ taip ir nesugebėjau nueiti per “Kino pavasarį“ – vis laikas buvo nepatogus. Paskui festivalio keistoji žiuri, geriausiu filmu paskelbusi bulgarišką filmą (kurio irgi nežiūrėjau, nes netraukė aprašymas), šitam filmui suteikė specialų prizą “už kūrybinį meistriškumą“. Jei ne mano abejonės vilnietiško festivalio žiuri sudėtimi, tai tikrai norėčiau pažiūrėti tą filmą 🙂

 10. Jau gavau. Pilnai paruoštas žiūrėjimui (angl. subtitrus irgi prisegiau) ,laukia stalčiuje. Pasigyriau, kad turiu, kada nors vėliau pasigirsiu, kaip patiko. 🙂

 11. “Protektor“ man patiko. Manau, kad buvo verta ieškoti.
  Pagal šitą lietuvišką aprašymą galima buvo laukt smarkiai kvailo filmuko. Jis toks nėra. Ir žodis “trileris“ čia ne prie ko. Filmas gražus vaizdine prasme, t.y., puikiai nufilmuotas. Meniški fotografiniai kadrai ir tinkama muzika. Ypač padarė įspūdį finalas, aš net atsukau atgal ir pažiūrėjau dar kartą, nes patiko, efektinga. Gaila, kad treileryje tų kadrų neparodo.
  Žinoma, labai norint kritikuot- galima pavadinti tokį filmavimą klipiniu. Kaip videoklipuose, atseit. Labai norint kritikuot, galima sakyt, kad trūksta gilumo, kad tokia rimta tema ir beveik pramoginis.
  Paprieštaraučiau. Priminčiau apie daugybę Oskarais premijuotų niekuo ne geresnių filmukų, kurie “rimtomis temomis nevisai rimtai“.
  Jeigu tai būtų amerikoniškas filmas (o jei dar pasirašytas kokio žymaus režisieriaus)- jis būtų reklamuojamas vos ne šedevru. Nors šedevras tai, žinoma, nėra. Tiesiog neblogas meistriškai padarytas gaminys vienam pažiūrėjimui.

 12. “Šiandien, rugsėjo 24 d., kino teatruose prinoko uždraustos meilės vaisius iš egzotiškosios Kolumbijos – Lietuvoje pristatoma jausmingos ir drąsios dramos „Apie meilę ir kitus demonus“ premjera.“
  “Kolumbijoje sukurtos juostos unikalumas – romane G. G. Márquezo nagrinėjamai istorijai autentiška aplinka. “
  / http://www.kinas.info/?news=3422 /

  Pristatymas nelabai gundantis. Pagal imdb irgi neįmanoma nieko spręst, nes ten kol kas tik vienas atsiliepimas ir tik 41 balsavęs.
  Rottentomatoes- 43 proc., ir nė vienos recenzijos.
  Niekas nematė to filmo, arba niekam nebuvo įdomu jį nei girt, nei koneveikt.

  Užsirašau į sąrašą, gal kada nors reiks pasidomėt.

  Del amor y otros demonios (2009)


 13. Dėl filmo “Apie meilę ir kitus demonus“: “Atgimime“ Goda Jurevičiūtė parašė apie jį recenziją. Pasakė taip: “vienas iš tų atvejų, kai filmas geresnis už knygą“. Bet prieš tai prisipažino, kad Markeso pripažįsta tik “Šimtas metų vienatvės“ ir “Patriarcho ruduo“. Visa po to jau nuvilia. (Panašiai ir man, tik nesakyčiau, kad nuvilia, o taip nieko ir nerandu.) Recenzijoje sakoma, jog režisierės Hidalgo profesionalumas toks, kad iš filmo dingsta daugelis knygos melodramatiškų alimirkų. Nežinau, ar tai privalumas tokiems Markeso gerbėjams kaip Tamsta, bent man tai jau teigiamybė. Bet įspėju, Goda rašo taip: “šiam filmui galima prikišti tai, kad jis gana lėtas, todėl atrodo kiek ištęstas.“

 14. Biutiful (2010)
  http://www.imdb.com/title/tt1164999/

  Meksikos kino režisieriaus Alejandro Gonzalezo Inarritu filmas „Biutiful“, kuriame pagrindinį vaidmenį sukūręs Javieras Bardemas buvo pripažintas geriausiu aktoriumi Kanų kino festivalyje, varžysis dėl „Oskaro“ geriausio užsienio filmo kategorijoje.

  “В детстве они были закадычными друзьями, и делили пополам все радости и горести. Жизнь развела их по разные стороны баррикад. Один – полицейский, другой – криминальный авторитет. Полицейский противостоит вору. Что возьмет верх? Чувство долга, совесть или давняя крепкая дружба…“

  “Filmas apie atsakomybę būti Tėvu. Apie baimę prarasti Tėtę. Apie vaikų santykius su tėvais.“
  “Originalioje versijoje režisierius-scenaristas specialiai paliko rašybos klaidą ir užrašė žodį “Beautiful“, kaip klaidingai jį ištarė paslaptingojo ir mistifikuoto veikėjo dukrelė.“

 15. Finčeris pastatė filmą apie Facebooko išradėją (įdomu, ar yra filmas apie ne mažiau bjaurų tipą Bilą Gates?):
  The Social Network
  http://www.imdb.com/title/tt1285016/
  Goda Jurevičiūtė iš “Atgimimo“ rašo, kad kinokritikai laiko šį filmą realiu kandidatu į Oskarus.

 16. Trys filmai, kurie pasirodys dar tik gruodžio mėn. (T.y., kol kas jų ieškoti dar anksti)

  «True Grit» (Железная Хватка)
  В ролях: Джефф Бриджес, Хейли Стейнфелд, Джош Бролин, Мэтт Дэймон
  Режиссер: Джоэл и Этан Коэн
  Запланированная дата релиза: 25 декабря
  Этот фильм братьев Коэн в жанре вестерна представляет собой римейк знаменитого вестерна Джона Вейна 1969 года. 14-летняя девушка нанимает жесткого маршала США “Рустера” Когберна (Джефф Бриджес), чтобы разыскать человека, который убил ее отца. (Paramount Pictures)

  «Somewhere» (Где-то)
  1. В ролях: Стивен Дорфф, Элли Фаннинг, Бенисио дель Торо
  Режиссер: София Коппола
  Запланированная дата релиза: 22 декабря
  Голливудский плохой парень (Стивен Дорфф), должен пересмотреть и изменить свой образ жизни после того, как в нее вошла его 11-летняя дочь (Элли Фаннинг). (Focus Features)

  «The Tourist» (Турист)
  В ролях: Анджелина Джоли, Джонни Депп
  Режиссер: Флориан Хенкель фон Доннерсмарк
  Запланированная дата релиза: 10 декабря
  Американский турист в Европе (Джонни Депп) оказывается втянутым в бурный роман с таинственной женщиной (Анджелина Джоли), начинается не просто игра в кошки-мышки с незнакомкой, а схватка со смертоносным противником.(Columbia Pictures)


 17. Nežinau, ar man reikia domėtis Susanne Bier filmais, ar ne?
  Labai giria, bet giria taip įtartinai, kad sunkoka suprasti: ar tas filmas toks skystas, ar tas (ta), kur giria.. 🙂

  Europos šalių kino forumo ,,Scanorama” žiūrimiausiu filmu tapo..
  …Tai jaudinanti
  istorija apie nykstančius idealus ir asmeninį pasirinkimą tarp keršto ir taikos. Tai pasakojimas apie sužydinčią pavojingą draugystę, į nugarą kvėpuojančią vienatvę, skausmą ir meilę. Įdomu tai, kad filmo veiksmas nukelia žiūrovus ir į triukšmingą Londoną, ir į ramią Daniją, ir net į kariaujančią Afriką, kur žmonės, nepaisant skirtingų gyvenimų, ieško vieno vienintelio – geresnio pasaulio.“

  Čia taip apie filmą In a Better World (2010)

  Gal reikia paieškoti pažiūrėt?
  Tą, arba senesnį- Things We Lost in the Fire (2007)

  After the Wedding (2006) man vaidenasi, kad aš mačiau. Tik negaliu prisiminti- patiko, ar nelabai.
  Nors gal ir nemačiau… Ta sklerozė yra patogus dalykas, bet nevisada patogus. 😦

 18. Bandau pažaisti su filmweb.pl “Skonio matuotoju“,.
  ( http://www.filmweb.pl/taste-o-meter# )
  Principas ten toks: jie duoda sąrašą filmų, turi juos įvertinti (atsakymai: nedomina, norėčiau pažiūrėt, arba mačiau- duodu kažkiek žvaigždučių). Šitaip pateik savo vertinimus apie kokį 50 filmų, tada jau jie, atseit, siūlys tau tai, kas tau tinka.

  Žaidimas, be abejo, kvailas. Viena- neketinu pas juos registruotis (o įtariu, kad reiktų), antra- nemanau, kad man reikia žiūrėti tik filmus, atitinkančius tokiu būdu “nustatytą mano skonį“.

  Įdomu tik tuo, kad pamatau pavadinimus filmų, apie kuriuos galiu prisiminti arba pagalvoti.

  Kelis iš tokių keistų- man kažin-ar-tinkančių- užsirašysiu. Tai nereiškia, kad žiūrėsiu.

  The Others (2001) http://www.imdb.com/title/tt0230600/
  Requiem for a Dream (2000) http://www.imdb.com/title/tt0180093/

 19. Ne Tau, Fanta, tas žaidimas. Kadangi neprisimeni matytų filmų. Jau tikrai matei filmą “Kitus“, rodė per visas televizijas, negalėjai praleisti, nes tuo metu labai žavėjaisi Kidman (ir Mistra).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s